آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۲۲۷

 • افزایش قیمت بدون پشتوانه تقاضا

  دنیای اقتصاد: تجربه‌ای که بازار داخلی فولاد در این سال‌ها به آن دست پیدا کرده این است که با توجه به افزایش قیمت بازار، بازار خودش را در نحوه قیمت‌گذاری نشان داده و به گونه‌ای مدیریت کرده است.این در حالی است که بازار فولاد یک روند رشد ۱۵۰ تومانی را از سرگذراند، به‌طوری‌که از سوی فعالان بازار فولاد عنوان می‌شود که در «دی» منتظر افزایش قیمت نیستیم چرا‌که قرار نیست روند قیمت روندی صعودی باشد، بلکه ترمز افزایش قیمت در این ماه کشیده خواهد شد. درخصوص چرایی این روند باید گفت: «چرا که تقاضایی وجود ندارد».‌
 • انتظار برای اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی

  معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی در جلسه شورای اقتصاد به‌طور مکرر بر اعلام هرچه زودتر نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی ازسوی سازمان برنامه و بودجه تاکید داشتند. به گزارش «ایرنا» عبدالمهدی بخشنده افزود: برای تعیین تکلیف و افزایش انگیزه کشاورزان نرخ خرید تضمینی گندم و سایر محصولات همچون دانه‌های روغنی باید در نیمه شهریورماه هر سال اعلام شود اما تاکنون این نرخ توسط شورای اقتصاد تعیین نشده است.وی درباره نگرانی کشاورزان از شیوه اجرای خرید تضمینی در سال ۱۳۹۷ گفت: پیشنهاد ما به سازمان برنامه و بودجه این است که ساز و کار برای سال آینده همانند امسال اجرا شود و در شیوه خرید تغییری ندهیم.
 • افزایش تولید و صادرات در مجتمع فولاد صنعت بناب

  گروه بنگاه‌ها: همزمان با افزایش تولید، صادرات محصولات مجتمع فولاد صنعت بناب به خارج از کشور نیز افزایش یافت.به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، محمدرضا ادریسی مدیرعامل این مجموعه، با اعلام این مطلب گفت: در آذر ماه سال جاری بیش از ۶۰ هزارتن اقلام فولادی در این مجتمع تولید شده که در مقایسه با ماه و سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
 • کسب یک تندیس توسط شرکت فولاد هرمزگان

  گروه بنگاه‌ها: شرکت فولاد هرمزگان توانست جایزه C۲E تندیس دو ستاره تعهد به سرآمدی و ایجاد اشتیاق و تعهد را در نخستین دوره ارزیابی رسمی بنیاد EFQM اروپا در ایران کسب کند. به گزارش روابط عمومی فولاد هرمزگان، نخستین دوره ارزیابی رسمی بنیاد EFQM اروپا در ایران، با حضور رئیس این بنیاد در روزهای پایانی آذر ماه در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.
 • حمایت مجلس از ۳گانه‌های توسعه در صنعت پتروشیمی

  جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید، استفاده از فناوری‌های روز جهان و بهره‌گیری از دانش نیروهای کار آمد از مهم‌ترین ارکان توسعه صنعت پتروشیمی است و مجلس از آنها حمایت می‌کند. سیدعلی ادیانی‌راد، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با «نیپنا» با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی برای توسعه هرچه بیشتر به حمایت‌های مجلس و دولت نیازمند است، گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی طی چند سال گذشته پیشرفت‌های قابل قبولی در بخش‌های مختلف داشته و در تقویت زیرساخت‌ها موفقیت‌های خوبی نیز کسب کرده است و امید است این شرکت بتواند بیش از گذشته در راه توسعه صنعت پتروشیمی نقش آفرین باشد.
 • گام مهم بندر کوچی هند برای تبدیل شدن به قطب پتروشیمی

  بندر کوچی هند با همکاری شرکت‌هایی از کره جنوبی و سنگاپور به قطب جدید پتروشیمی هند تبدیل می‌شود. به گزارش «نیپنا» بخش دولتی کود و صنایع شیمیایی تراونکور (FACT) و شرکت توسعه زیرساخت صنعتی کرالا به تازگی یک تفاهم‌نامه همکاری را برای واگذاری ۷۹/ ۴۸۱ آکر زمین به شرکت کرالا برای ساخت یک پارک پتروشیمی به ارزش هزار و ۸۰۰ کرور روپیه به امضا رساندند. زمین یادشده از دارایی‌های شرکت دولتی کود و صنایع شیمیایی تراونکور در Amabalamedu بندر کوچی هند به شمار می‌رود و برای مدتی طولانی بی‌استفاده بوده است. هدف طرح جدید احداث زیرساخت‌های پایه برای واحدهای تولیدی به‌عنوان کمکی خواهد بود که قرار است طرح‌های توسعه‌ای شرکت نفت بهارات پترولیوم هند و پالایشگاهای بندر کوچی را پشتیبانی کنند. هدف این پروژه تولید محصولات پتروشیمی با همکاری شرکایی از کره جنوبی و سنگاپور خواهد بود. بر‌اساس بیانیه منتشر‌شده از سوی دفتر رئیس صنایع هند، صنایع کوچک و متوسط نیز فرصت این را دارند تا واحدهایی در پارک پتروشیمی پیشنهادی راه‌اندازی کنند.
 • ثبات قیمت فولاد در روز چهارشنبه

  گروه بنگاه‌ها: قیمت اغلب محصولات فولادی روز گذشته از سوی فولاد‌سازان با‌ثبات اعلام شد. به گفته فعالان بازار، قیمت فولاد طی روز‌های گذشته به طور کاذب افزایش یافته و هم‌اکنون به ثبات رسیده و به نظر می‌رسد روز‌های آتی شاهد عقبگرد قیمت‌ها باشیم.

بیشتر

بیشتر