آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۲۰۵

 • وضعیت «فلت» در بازار فولاد ایران

  دنیای اقتصاد: موقعیت بازار داخلی فولاد را همچنان می‌توان در حالت «بی‌نوسان قیمتی» و به نوعی قرارگیری در یک شرایط «فلت» تعبیر کرد؛ شرایطی که در آن نه روند رو‌به بالا و نه رو‌به پایینی به‌طور خاص وجود ندارد؛ کارشناسان و فعالان بازار درخصوص ادامه این روند بر این باورند که «همچنان این وضعیت فلت ادامه پیدا خواهد کرد؛ شرایطی که آن را به نوعی خواست بازار هم می‌توان تعبیر کرد.»
 • سنگ‌آهن به ۵۰ دلار بر‌می‌گردد

  مرکز خدمات فولاد ایران: تحلیلگران موسسه گلدمن ساکس انتظار دارند قیمت سنگ‌آهن سال ۲۰۱۸ به سطح ۵۰ دلار هر تن باز گردد، چرا‌که عرضه جهانی این ماده اولیه با توجه به سیاست‌های شرکت معدنی بزرگ واله برای افزایش تولید بالاتر خواهد رفت. این در حالی است که تقاضای چین رو‌به کاهش خواهد بود.
 • رفع موانع تولید با بهره‌گیری از دانش روز جهان

  ظرفیت تولید مجتمع‌های پتروشیمی با استفاده از فناوری‌های نوین و دانش روز جهان می‌تواند افزایش مطلوبی را تجربه کند.علی محمد بساق‌زاده مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت‌وگو با «نیپنا» اظهار کرد: خوشبختانه در دوران پسا‌برجام همکاری با شرکت‌های معتبر بین‌المللی و لایسنسورها شرایط بسیار خوبی را برای مجتمع‌های پتروشیمی کشورمان ایجاد کرده است و در سال جاری حدود ۹ شرکت تعمیرات اساسی خود را با بهره‌گیری ازدانش روز جهان انجام داده‌اند.
 • تقاضا برای اصلاح قانون اخذ مالیات ارزش افزوده محصولات صادراتی پتروشیمی

  نیپنا: نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: قانون اخذ مالیات ارزش افزوده از محصولات صادراتی باید اصلاح شود تا محصولات صادراتی با قیمت کمتری صادر‌شده و مزیت رقابتی خود را حفظ کنند.
 • سرمایه‌گذاری سابک برای مالکیت‌های جدید تا سال ۲۰۲۲

  حرکت به سوی تولید محصولات شیمیایی ویژه که از سودآوری بالاتری برخوردارند؛ در راستای سیاست عربستان برای متنوع ساختن ساختار اقتصاد و کاهش وابستگی به نفت صورت می‌گیرد. به گزارش «نیپنا» به نقل از رویترز، یوسف البنیان، مدیرعامل شرکت پتروشیمی سابک عربستان سعودی، اعلام کرد: سابک قصد دارد ظرف پنج سال آینده بین ۳ تا ۱۰ میلیارد دلار برای به‌دست آوردن مالکیت‌های جدید در حوزه محصولات شیمیایی ویژه و مواد کشاورزی هزینه کند.
 • ثبات نسبی قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: مبادلات روز گذشته با ثبات نسبی قیمت فولاد دنبال شد. در این روز اغلب تولید‌کنندگان تغییری در نرخ‌های پیشنهادی فروش ندادند، اغلب فعالان بازار شرایط فعلی را مثبت عنوان کرده و معتقدند ثبات قیمت‌ها باعث شده تا همه متقاضیان محصولات فولادی وارد بازار شوند.

بیشتر

بیشتر