آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۱۸۶

 • امیدواری کامودیتی‌ها در ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: بررسی بازارهای کالایی در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد پیش‌‌بینی افزایشی از روندهای بازارهای گوناگون در سال آینده چندان دور از ذهن نیست، بلکه حتی قوی‌تر است. موسسات معتبر پیش‌‌بینی بازارهای کالایی معتقدند افزایش بهای نفت می‌تواند این روند را در سال آینده میلادی تقویت کند. به عقیده آنها قیمت نفت می‌تواند سال آینده افزایش را تجربه کند که این مساله در همه بازارها خودنمایی خواهد کرد. به‌صورت میانگین پیش‌‌بینی می‌شود بهای نفت سال آینده به حدود ۵۶ تا ۶۰ دلار در هر بشکه برسد که این رشد قیمتی در مورد گاز و زغال سنگ نیز صادق است.
 • غیبت محرک‌های بنیادی برای سنگ‌آهن

  دنیای اقتصاد: در دو هفته گذشته افت مجدد قیمت سنگ‌آهن کنسانتره در سطح جهان به وقوع پیوسته که معدن‌داران،‌ تولید‌کنندگان و صادرکنندگان را نگران کرده است.
 • گام‌های ایران به سوی کشاورزی مکانیزه ۹۵درصد ماشین‌آلات داخلی است

  رئیس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی با تشریح اقدامات ایران در حوزه توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: هم‌اکنون ٧٠درصد غلات، مکانیزه کشت و ٩٥ درصد غلات و ۸۰درصد برنج مکانیزه برداشت می‌شود. کامبیز عباسی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه کشور سابقه طولانی در زمینه مکانیزاسیون کشاورزی دارد، اظهار کرد: ما در این زمینه با کشورهای هم تراز خودمان و همچنین کشورهای پیشرفته در زمینه کمیت تفاوت چندانی نداریم.
 • کاهش قیمت برخی از مقاطع فولادی در بازار

  گروه بنگاه‌ها: در معاملات نخستین روز از هفته کاری پیش رو، اغلب ‌فولادی‌ها مقاطع خود را با کاهش قیمت به بازار عرضه کردند. براین اساس، شمش کیمیا با کاهش ۶/ ۰ و ۵/ ۰ درصدی، ذوب بریس با کاهش ۵/ ۰ درصدی، همراه بود. تنها شمش فولاد اصفهان در از افزایش ۵/ ۰ درصدی برخوردار بود. همچنین میلگرد فولاد بناب با کاهش ۳/ ۱ درصدی مواجه شد.
 • خوش‌بینی در بازار پتروشیمی با رشد حجم معاملات

  تقاضای موثر واقعی سبب شده تا واسطه‌گری و سفته‌بازی جایگاه پیشین خود را از دست بدهد و معامله‌ها با شفافیت انجام شود.به گزارش «نیپنا» هفته گذشته در بازار پلیمرهای بورس کالا شاهد رشد ۱۰ درصدی عرضه پلیمرها به نسبت هفته پیش از آن بودیم تا جایی که ثبت رقم ۷۸ هزار و۸۳۱تن عرضه که همان بالاترین حد از اواسط مردادماه تاکنون محسوب می‌شود، تجربه شد. این وضعیت نکته مهمی به شمار می‌آید زیرا با فرض وجود تقاضای موثر فرش قرمزی برای رشد حجم معاملات را شاهد بودیم.
 • پوشش ریسک‌های اقتصاد کشور برای سرمایه‌گذاران خارجی با ظرفیت بورس کالا

  اگر به دنبال ورود ایران به بازارهای بین‌المللی و همچنین جذب و ورود سرمایه‌های خارجی به داخل کشور هستیم، بدون تردید بازار سرمایه و همین‌طور بورس کالا بهترین و شفاف‌ترین مکان برای پوشش ریسک‌های موجود در اقتصاد کشور و ریسک‌های ناشی از عدم شفافیت است.به گزارش خبرگزاری مهر، تامین مالی در حالی یکی از مهم‌ترین مشکلات پیش روی صنعت در کشور است که به دلیل بالا بودن نرخ بهره تسهیلات بانکی در ایران، تداوم حیات بنگاه‌های اقتصادی را با مشکل مواجه می‌سازد. این در حالی است که استفاده از ابزارهای نوین مالی موجود در بازار سرمایه به موازات بازار پولی کشور توانسته در سال‌های اخیر بسیاری از مشکلات استفاده‌کنندگان از این ابزارها را مرتفع سازد.
 • معامله ۵۸۶ هزار تن انواع محصول در بورس کالای ایران

  طی هفته گذشته، بیش از ۵۸۶ هزارتن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۰ هزار و ۶۵ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، طی هفته اخیر، در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۷۳ هزار و ۸۹۹ تن انواع کالا به ارزش ۲ هزار و ۴۹۴ میلیارد ریال معامله شد.

بیشتر

بیشتر