آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۱۸۳

 • کوچ خریداران از بازار آزاد

  محمدحسین بابالو: آرامش نسبی در بازار آزاد پلیمرها در کنار ثبت یک روز متعادل و البته جذابیت خرید در برخی گریدها در بورس کالا را می‌توان چهره اصلی بازار محصولات پتروشیمی به شمار آورد ولی تغییرات زیرپوستی در این بازار حس می‌شود. به نظر می‌رسد شاهد کاهش جذابیت خرید در بدنه بازار آزاد هستیم ولی رونق معامله در بورس کالا به‌عنوان یک سیگنال متناقض با این روند، نشان می‌دهد که مهاجرت خریداران از بازار داخلی به بورس کالا جدی تر از گذشته ارزیابی می‌شود که نیاز به تحلیل دارد. این تغییر برای تداوم و شکوفایی به ملزوماتی نیاز دارد که البته برخی از زیرساخت‌های آن در بورس کالا فراهم است.
 • احیای بازار فولاد از کانال صادرات

  دنیای اقتصاد: آمارهای جدید انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد میزان تولید فولاد از ژانویه تا سپتامبر سال جاری میلادی توانسته به ۱۶ میلیون و ۲۳۰ هزار تن برسد و به این ترتیب جایگاه ۱۲ تولید را در دنیا از آن خود کند. این در حالی است که میزان تولید فولاد کشور در ۱۲ ماه سال گذشته میلادی ۱۷ میلیون و ۸۹۵ هزار تن بوده و ایران در جایگاه چهاردهم قرار گرفته بود. به این ترتیب باید گفت به دنبال کاهش تولید جهانی فولاد ایران در سال جاری و در ۹ ماه امسال با رشد قابل توجهی روبه‌رو‌ شده و توانسته در این مدت تقریبا به اندازه کل سال ۲۰۱۶ فولاد تولید کند. آمارها نشان می‌دهند میزان تولید در این مدت در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۳۰ درصد افزایش یافته که رقم قابل توجهی است.
 • تداوم ثبات نسبی قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: قیمت فولاد در مبادلات روز گذشته با ثبات همراه بود. فعالان عرصه فولاد معتقدند با ثبات نسبی قیمت فولاد در این روز‌ها شاهد بازگشت تقاضا خواهیم بود و خرید‌هایی که به‌دلیل نوسان نرخ عقب‌نشینی کرده بودند، به‌زودی روانه بازار خواهند شد.
 • تفاهم قریب‌الوقوع خانه معدن و وزارت کشور

  گروه بنگاه‌ها: رئیس خانه معدن ایران از امضای تفاهم‌نامه وزارت کشور با این نهاد برای تامین امنیت سرمایه‌گذاران معدنی در آینده نزدیک خبر داد. محمد‌رضا بهرامن روز گذشته در نشست خبری اعضای هیات‌مدیره خانه معدن ایران با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: نیاز شدیدی به نوسازی ماشین آلات معدنی در معادن کوچک و متوسط داریم که با نامه وزارت کشور به رئیس کل بانک مرکزی، موضوع قبول وثیقه بهره‌برداران معدنی از سوی بانک‌ها به زودی حل خواهد شد.
 • ارتقای ظرفیت‌های کالایی در اصلاح قانون بازار سرمایه

  عضو هیات‌مدیره و معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره تغییرات پیش‌نویس اصلاحی قانون بازار سرمایه گفت: ظرفیت‌های نظام مالی افزایش می‌یابد.
 • یک میلیون و ۳۰۰ هزار گندمکار، چشم‌انتظار اجرای قانون

  گندمکاران با ارسال نامه به کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خواهان نظارت بر اجرای قانون خرید تضمینی از سوی دولت شدند. به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، علیقلی ایمانی، رئیس ستاد توانمندسازی گندمکاران ایران به‌نمایندگی از یک میلیون و ۳۰۰ هزار گندمکار با ارسال نامه‌ای به ریاست و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران نوشت:
 • بازرگانان خارجی می‌توانند از بورس کالا خریداری کنند

  حامد سلطانی‌نژاد گفت: اگر زیر‌ساخت‌های بانکی تامین شود نیازی نیست که تبدیل پول صورت بگیرد بر همین اساس در حال مذاکره با بانک‌ها هستیم به هر حال کار کردن با دلار برای آنها مخاطرات خاصی دارد.حامد سلطانی‌نژاد مدیر عامل بورس کالای ایران در گفت‌وگو با «ایلنا» درخصوص خرید محصولات ارائه شده در بورس توسط بازرگانان خارجی گفت: بازرگانان خارجی اعم از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی می‌توانند یک کد معاملاتی دریافت کنند که این امر برای تایید هویت خریدار است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر