آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۱۶۴

 • فاز تعطیل بازار جهانی فولاد

  دنیای اقتصاد: تعطیلات طلایی چین (اول تا هشتم اکتبر) در بازار جهانی فولاد و سنگ‌آهن نه تنها معامله‌ها در بازار را با توقف مواجه کرده بلکه فعالان بازار را در جوی انتظاری قرار داده است؛ به‌طوری‌که همه این فعالان منتظر بازگشایی بازارهای چین بودند.
 • مسیر توسعه پتروشیمی سعودی

  محمد‌علی مختاری: گزارش‌های منتشره در رسانه‌های بین‌المللی حاکی از آن است که عربستان سعودی، در پی توسعه صنعت پتروشیمی به‌عنوان کلید رشد اقتصادی است و قصد دارد از این اهرم برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفت خام بهره بگیرد و به‌نظر می‌رسد این کشور در یک نقطه چرخش قرار دارد که مطالعه آن برای سیاستگذاران ما نیز خالی از فایده نیست.
 • تقاضا برای فلز سرخ بالا می‌رود

  بررسی شرایط کنونی بازار، خبر از ۳ عامل موثر بر قیمت مس می‌دهد. این عوامل عبارتند از: تولید جهانی مس که در نیمه نخست سال جاری با کاهش همراه بود، تقاضای مس چین که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال رشد ۵/ ۳ درصدی نسبت به سال گذشته داشته باشد و احتمال اجرایی شدن قانون منع استفاده از قراضه‌های مسی در چین که باعث کوچ تقاضای آن به محصولات جایگزین یعنی کنسانتره و کاتد مس می‌شود.
 • تداوم روند صعودی شمش فولاد

  گروه بنگاه‌ها: قیمت شمش فولاد روز گذشته نیز روندی صعودی طی کرد. به‌رغم این موضوع نرخ محصولات میانی فولادی نظیر میلگرد و تیرآهن رشد قیمت نداشت. دیروز شرکت ذوب بریس و مجتمع فولاد آلیاژی کیمیا نرخ شمش را با رشد ۲۵ تا ۳۰ تومانی در هر کیلو اعلام کردند.
 • دو سیگنال مثبت برای بازار آتی

  محمدحسین بابالو
  افزایش حجم معامله آتی سکه طلا در کنار رشد قیمت‌ها را می‌توان دو خبر مهم بازار آتی در هفته جاری به شمار آورد که نشان‌دهنده وجود جو خوش‌بینی در این بازار مهم به شمار می‌آید. به نظر می‌رسد رشد قیمت دلار موثرترین فاکتور در این بازار بوده و بیش از نوسان قیمت جهانی طلا، به تحریک بازار آتی پرداخته است.
 • طراحی سامانه اطلاعات جامع گندم با همکاری بورس کالای ایران

  رئیس امور بازرگانی و خدمات مالی سازمان برنامه و بودجه کشور به‌کارگیری ظرفیت‌های بخش غیر‌دولتی برای خرید مستقیم گندم از کشاورزان و کاهش هزینه‌های تبعی دولت را به‌عنوان جهت‌گیری کلان برای سال ۹۷ عنوان کرد و از راه‌اندازی سامانه اطلاعات جامع گندم با همکاری بورس کالای ایران خبر داد.
 • در ۵ ماه امسال ۵۰ هزار تن مس در بورس عرضه شد

  معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه در پنج ماه نخست امسال ۵۰ هزار تن مس در بورس عرضه شد، گفت: صنایع غذایی و کشاورزی باید در اولویت پرداخت تسهیلات قرار بگیرند.
 • تنظیم بازار محصولات کشاورزی با ابزارهای بورس کالا در دستور کار است

  معاون وزیر جهاد کشاورزی در ششمین همایش سالانه صنعت آرد ایران که صبح دیروز برگزار شد بر عرضه گسترده محصولات کشاورزی و استفاده از بورس کالای ایران برای تنظیم بازار و پیش‌بینی‌پذیر کردن بازارها تاکید کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر