به گزارش «‌technavio» استفاده روزافزون از علف‌کش‌ها یکی از محرک‌های اصلی بازار تا پایان سال ۲۰۲۱ است. همچنین انتظار می‌رود تقاضای روزافزون برای علف‌کش‌های مؤثر و سازگار با محیط زیست، منجر به توسعه انواع جدید علف‌کش‌ها شود. این درحالی است که علف‌کش‌های جدید برای محصولات مختلف از قبیل غلات، دانه‌ها، میوه‌ها، سبزیجات، دانه‌های روغنی حبوبات استفاده و طی یک دوره کوتاه پس از مصرف تجزیه می‌شوند.  افزایش آگاهی در مورد مزایای سلامت میوه‌ها و سبزیجات سبب افزایش استفاده از برنامه‌های کاربردی (اپلیکیشن ها) کشاورزی در این زمینه می‌شود. در حالی که Levstar و Envy علف کش‌هایی هستند که به تازگی از سویDow Chemical   عرضه شده‌اند. Levstar با هدف حفاظت از علف‌های هرز مانند charlock  ، Chickweed (نوعی علف هرز که در چمن‌زار‌ها و باغات رشد می‌کند) و علف‌های هرز دائمی ساخته شده است. در عین حال، برای محافظت از گیاهان مراتع به علف کش‌هایی نظیر Envy نیاز است تا گیاهان را از کمبود مواد مغذی محافظت کند. افزون بر این، محبوبیت فزاینده علف‌کش‌های زیستی برای کنترل علف‌های هرز مقاوم در برابر علف کش‌های شیمیایی باعث افزایش رشد بازار محصولات شیمیایی کشاورزی می‌شود.همچنین پیاده‌سازی مدیریت یکپارچه آفات (IPM) (۳)، به‌عنوان یک روش جدید حفاظت از محصولات، یکی از رویکردهای اصلی است که در سال‌های آتی در بازار محصولات زراعتی ارائه خواهد شد. IPM، یک روش پیشگیری است که شامل مقاومت سیستمیک و طراحی عملی مناسب برای ایجاد یک محیط غیرفعال برای آفات است. همچنین روشIPM به دلیل داشتن یکپارچگی روش‌های کنترل چندگانه شامل بازرسی، نظارت و گزارش دهی است. از سویی، این روش شامل استفاده از سموم دفع آفات است که برای یک دوره حیات آفات موثر خواهد بود.

چشم‌انداز رقابتی و فروشندگان کلیدی

بازار محصولات شیمیایی کشاورزی با حضور شماری از بازیکنان بزرگ جهانی و منطقه‌ای شناخته می‌شود. این فروشندگان به‌طور فزاینده در زمینه‌هایی مانند تکنولوژی، ویژگی ها، قیمت، کیفیت و هزینه رقابت می‌کنند. از سویی، این بازار بسیار رقابتی است و تحت تأثیر فروشندگان بزرگی قرار دارد که دارای امکانات تولیدی فراوان و حضور گسترده جغرافیایی هستند. از فروشندگان کلیدی در این بازار می‌توان به Agrium؛ بایر(Bayer)؛DuPont؛ Syngenta و Yara اشاره کرد. همچنین برخی فروشندگان برجسته در بازار شامل BASF، DOW Agrosciences، Israel Chemicals هستند.

  ارزیابی بازار براساس نوع محصول شیمیایی کشاورزی

از جمله این محصولات می‌توان به آفت‌کش‌ها و کودها اشاره کرد. از آنجا که کشورهایی مانند چین، عربستان سعودی و آفریقا به کودهای فسفاته مصنوعی بسیار وابسته هستند، بخش کودهای تولید شده حداکثر سهم بازار را در سال ۲۰۱۶ به خود اختصاص داد. همچنین مراکش، چین و عربستان سعودی در تولید اسید فسفریک (phosphoric acid) نقش زیادی دارند. درحالی که کشورهایی نظیر کانادا، روسیه، ترکمنستان و بلاروس در حوزه پتانسیل پتاسیم برای برآوردن تقاضای روزافزون کودهای مصنوعی و کودهای زیستی نقش دارند.باید اشاره کرد که کشاورزی یکی از بزرگ‌ترین‌ صنایع در آسیا- اقیانوسیه (APAC) است، چراکه منطقه دارای زمین‌های گسترده کشاورزی و باروری مناسب خاک است. به‌طوری که تقاضای رو به رشد برای دانه‌های خوراکی و افزایش جمعیت باعث افزایش رشد بازار در این منطقه خواهد شد. افزون بر این، افزایش روش‌های مدرن کشاورزی در منطقه نیز سبب رشد بازار می‌شود و افزایش مصرف آفت‌کش‌ها را درپی دارد.

بورس کالا

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس