به گزارش خبرگزاری فارس، سید امیرحسین مدنی با اشاره به شعار سال مبنی بر رشد تولید و اشاره رهبر معظم انقلاب در سخنان نوروزی به احیای چند‌هزار واحد تعطیل و نیمه فعال گفت: برنامه ما برای سال جدید احیای ۸‌هزار واحد دیگر است که مجموعا در ۲سال بتوانیم حدود ۱۲‌هزار واحد را احیا کنیم.

وی افزود این احیاها در شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعتی و تولیدی، کشاورزی، خدماتی و معدنی توسط دستگاه‌های مختلف مثل صندوق کارآفرینی امید، شرکت شهرک‌های صنعتی وزارت صمت، بنیاد برکت، بسیج، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی و بخش‌خصوصی با حمایت نهضت احیای واحدهای اقتصادی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌‌‌هایی که دولت سیزدهم دنبال می‌کند بحث سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و اقتصاد است، افزود: یکی از راهکارهای اصلی برای این منظور، احیای واحدها و سرمایه‌‌‌های غیرفعال و نیمه فعال در بخش‌‌‌های مختلف کشور است.

مدنی اضافه کرد: در کشور تعداد بسیار بالایی از واحد‌‌‌های تعطیل و نیمه تعطیل وجود دارد که بخشی از آنها با سرمایه‌‌‌های اندکی احیا می‌‌‌شد. در سال گذشته بیش از ۴۲۰۰ واحد تعطیل و نیمه فعال احیا شد که از این طریق برای حدود ۱۰۰‌هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی شد و حدود ۸۰‌هزار میلیارد تومان سرمایه نیز احیا شد.