شرکتی که در کنار آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس بنا نهاده شد تا با توجه به ظرفیت‌های بالقوه موجود در این خطه از سرزمین همیشه سربلند ایران به یکی از قطب‌های صنعت فولاد کشور و نقطه اتکایی برای تولید و صادرات بخشی از فولاد کشور مبدل شود.

تاکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت تولید و رونق اقتصادی طی بیش از یک دهه اخیر، وجود سرمایه‌های انسانی و جوانان پرتوان و با انگیزه در استان پرفروغ هرمزگان و پیوستن این شرکت به گروه فولاد مبارکه در ۲۶ مرداد ماه سال ۱۳۹۰ از جمله مهم‌ترین عواملی شد تا این شرکت به سرعت در دی ماه سال ۱۳۹۰ به بهره‌برداری رسیده و در مسیر پرشتاب تعالی سازمانی و سربلندی کشور گام‌های موفقیت‌آمیز خود را یکی پس از دیگری بردارد.

امروز شاهد این هستیم که مدیران و کارکنان بلند همت شرکت فولاد هرمزگان جنوب پس از ۱۱ سال تلاش و تعالی مستمر، خود را آماده می‌کنند تا در پایان سال «تولید؛ دانش‌بنیان؛ اشتغال‌آفرین» عبور از تولید ۵/ ۱ میلیون تن فولاد را با وجود همه محدودیت‌های موجود در حوزه تامین انرژی جشن بگیرند. درحال حاضر نه فقط در کشور عزیزمان ایران بلکه در تمامی کشور‌های صنعتی جهان نیز تولید رقابتی انواع محصولات با ارزش افزوده بیشتر است که می‌تواند به رشد اقتصادی و توسعه یافتگی منجر شود و این جای بسی خوشحالی است که همه مدیران و کارکنان فولاد هرمزگان با درک صحیح از این شرایط حساس به ویژه از ابتدای سال جاری با رکوردشکنی‌های پی‌درپی در مسیر اهداف کلان گروه فولاد مبارکه و لبیک به راهبرد‌های داهیانه رهبری معظم انقلاب مجاهدت کرده‌اند.

اکنون که کشور و مردم عزیزمان به رونق اقتصادی، امید و گره‌گشایی فزاینده در تامین معیشت نیاز دارند و گروه فولاد مبارکه تولید ۳۵ درصد فولاد کشور را عهده‌دار است، رسالت فرد فرد مدیران و کارکنان شرکت‌های گروه فولاد مبارکه در همه بخش‌ها سنگین‌تر و اثرگذار‌تر از همیشه است.

به یقین فولاد هرمزگان به همت والای سرمایه‌های انسانی خود آینده درخشان‌تری را در پیش رو دارد. به نوبه خود موفقیت‌های این شرکت را به همه کارکنان و خانواد‌های معزز ایشان، ذی‌نفعان و سایر اعضای گروه فولاد مبارکه صمیمانه تبریک می‌گویم و از درگاه باری تعالی برای همکاران خود در این شرکت آرزوی توفیق، سلامتی و سربلندی روزافزون دارم.»