کنگره آمریکا در انتظار یک رای مهم برای دارایی‌های دیجیتال است

کوبان همچنین در پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) بیان کرد: تنها کاری که «گنسلر» انجام داده این است که فعالیت شرکت‌های رمزنگاری قانونی را تقریبا غیرممکن کرده است، چه کسی که می‌داند این کار چند کسب‌وکار را و چند کارآفرین را از بین می‌برد. در همین حال، کنگره بارها در با وجود ارائه چندین لایحه مربوط به قوانین عملکرد شرکت‌های رمزنگاری، در تصویب قانون معنادار ارزهای دیجیتال شکست خورده است.بیت‌کوین و ارزهای رمزنگاری‌شده، از جمله ارزهای اصلی اتریوم و ریپل هفته آینده در واشنگتن برای رای‌گیری مهمی آماده می‌شوند. هفته آینده، قانون‌گذاران مجلس نمایندگان درباره قانون نوآوری و فناوری مالی برای قانون قرن بیست‌ویکم، معروف به Fit۲۱، رای خواهند داد که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) را به تنظیم‌کننده اصلی ارزهای دیجیتال ارتقا می‌دهد و حوزه نظارتی بازار بیت‌کوین و کریپتو را که بر عهده کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را مشخص می‌کند.

به گزارش فوربس، این قانون همچنین در برابر رفتارهای مخاطره‌آمیز محافظی ایجاد می‌کند و حمایت از مصرف‌کننده را برای نگهداری ارزهای دیجیتال و نحوه برخورد با آنها در شرایط ورشکستگی ایجاد خواهد. شورای کریپتو برای نوآوری، ائتلافی از شرکت‌ها و سازمان‌های رمزنگاری که شامل صرافی‌های بزرگ Coinbase و Kraken می‌شود، درباره این جلسه رای‌گیری این‌گونه اظهارنظر کرده‌اند که «با تصویب این قانون، می‌توان رشد فناوری بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال، تقویت شمول مالی و حفاظت از امنیت ملی را تسریع بخشید. برای ایالات متحده بسیار مهم است که رهبری خود را در نوآوری مالی حفظ کند.» البته تمام فعالان نظر مساعدی به این قانون ندارند و برخی از شرکت‌های رمزنگاری تهدید کرده‌اند که ایالات متحده را به‌دلیل فقدان قوانین و مقررات شفاف رمزنگاری، به‌طور کامل ترک خواهند کرد و رهبران صنعت شکایت دارند که هیچ مسیر مجاز برای بازار محصولات مالی کریپتو وجود ندارد.

بایدن اکنون حدود ۱۰روز فرصت دارد تا این لایحه را وتو کند یا آن را امضا کند. اگر او نتواند یا نخواهد که این طرح را وتو کند، بدون امضای او به قانون تبدیل خواهد شد.سناتور سینتیا لومیس، جمهوری‌خواه اهل وایومینگ و حامی ارزهای دیجیتال که برای تصویب این قطعنامه در سنا تلاش بسیاری کرده است و می‌گوید دور ماندن مصرف‌کنندگان از چتر محافظتی قانون فاجعه‌آمیز بود. لومیس در بیانیه‌ای گفت: «این یک پیروزی برای نوآوری مالی و توبیخ آشکار نحوه برخورد دولت بایدن و رئیس گری جنسلر با دارایی‌های رمزنگاری‌شده است و اولین باری است که هر دو اتاق کنگره قانون مستقل رمزنگاری را تصویب می‌کنند.»

این بولتن با تصویب ناوگانی از صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) در وال استریت در ماه ژانویه مورد توجه قرار گرفت که امکان پرداخت هزینه‌های هنگفت را برای متولیان ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. صندوق ETF بیت‌کوین که بازار مدت‌ها در انتظار آن بود نیز تنها در نتیجه حکم دادگاه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایید شد.