آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۵۰۸۲

 • مهار تورم با فرمول جهانی

  دنیای‌اقتصاد: مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی تاکید کرد که این نهاد با بهره‌گیری از تجارب موفق جهانی در مهار تورم، الگوی سیاستی خود را تغییر داده است. از نگاه او پیش‌تر بانک مرکزی برنامه‌های خود را معطوف بر کنترل تورم با لنگر ارزی کرده بود که با توجه به مکانیزم خرید درآمدهای نفتی، این موضوع منجر به افزایش پایه پولی می‌شد. حال بانک مرکزی مطابق با تجارب موفق بین‌المللی، اجرای چارچوب هدف‌گذاری تورم را در دستور کار قرار داده است. در این چارچوب، بانک مرکزی در راستای هدف ثبات قیمتی، نرخ تورم هدف را بر اساس اهداف کلان اقتصادی تعیین می‌کند.
 • هیجان ارزی آرام گرفت

  دنیای‌اقتصاد: در دومین روز هفته، دیگر خبری از سقوط سنگین دلار نبود و معامله‌گران بیشتر در وضعیت کناره‌گیری قرار داشتند. در چنین شرایطی، اسکناس آمریکایی ۲۰تومان افت قیمت را تجربه کرد و به بهای ۲۴هزار و ۸۸۰ تومان رسید. افت جزئی روز یکشنبه در شرایطی به ثبت رسید که دلار در روز شنبه ۵۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داده بود و روز چهارشنبه هم میزان نزول دلار ۴۰۰ تومان بود.
 • فعال شدن سامانه چک صیاد در اپلیکیشن ۷۲۴

  گروه شرکت‌ها: با دستور بانک مرکزی از روز یکشنبه صادرکنندگان و استفاده‌کنندگان چک‌های بانکی می‌توانند بدون مراجعه به بانک، فرآیندهای ثبت، تایید و انتقال چک را در سامانه صیاد انجام دهند.
 • ثبت اختیاری چک در سامانه صیاد

  بانک مرکزی از مردم تقاضا دارد، به منظور آشنایی بیشتر با روند ثبت چک در سامانه صیاد از هم اکنون در این سامانه چک‌های خود را به‌صورت اختیاری ثبت کنند.به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، با توجه به آغاز امکان ثبت اختیاری چک‌های صادره و دریافتی در سامانه صیاد از روز گذشته، تقاضا می‌شود صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک به منظور آشنایی و سهولت در کار ثبت چک در سامانه صیاد، از هم اکنون چک‌های صادره و دریافتی خود را در این سامانه و از طریق برنامک‌های موبایلی مورد تایید بانک مرکزی که اسامی آنها در درگاه شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت(شاپرک) منتشر شده است، ثبت کنند.
 • انتشار جداول «داده ـ ستانده» سال ۱۳۹۵

  اداره حساب‌های اقتصادی بانک مرکزی به‌منظور تبیین ساختار و سازوکارهای بخش واقعی اقتصاد ایران بر مبنای نظام استاندارد حساب‌های ملی، گزارش «جداول داده ـ‌‌ ستانده اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۵» را منتشرکرد.
 • سیگنال انبساطی بایدن

  دنیای‌اقتصاد: انتشار گزارش بازار کار آمریکا برای ماه دسامبر و نتایجی که نشان می‌دهد که ریکاوری اقتصادی این کشور از صدمات کرونا نیروی خود را از دست داده است، اکنون جو بایدن را برای پیاده‌سازی سیاست‌های انبساطی خود مطمئن‌تر از گذشته کرده است. بایدن در صحبت‌های روز جمعه خود صراحتا اعلام کرد که پرداخت‌های نقدی حمایتی کنونی برای پشتیبانی از مردم و کسب‌وکارهای کوچک کافی نیست.
 • متغیرهای زندگی‌بخش به بیت‌کوین

  طی سال ۲۰۱۸، به‌دلیل تعداد زیادی از کلاهبرداری‌ها و فعالیت‌های غیرقانونی که سبب شد سرمایه‌گذاران مبالغ قابل‌توجهی را از دست بدهند، اعتماد عمومی افراد به ارزهای دیجیتال تا‌ حد زیادی تیره و تا‌ر شد. برآوردها نشان می‌دهد مبالغ از دست رفته سرمایه‌گذاران در این مدت بیش از میلیون‌ها دلار بوده است. در نتیجه، شخصیت‌های برجسته‌ای مانند نوریل روبینی (Nouriel Roubini) (اقتصاددان برنده جایزه نوبل) ادعا کردند که بیت‌کوین مادر همه حباب‌های مالی است و با این کارشان وحشت از این بازار را با سرعت زیادی در سراسر جهان گسترش دادند.
 • راهیابی نسل جدید خودپردازهای توسن تکنو به بانک صادرات

  گروه شرکت‌ها: پس از نصب و راه‌اندازی موفق راهکار BCR وCRS(ماشین های بانکی خود گردان )توسن‌تکنو در بانک‌های ملی ایران، سپه (حکمت ایرانیان سابق)، شهر، آینده، ایران زمین، سامان، دی، اقتصاد نوین و رفاه کارگران، بانک صادرات ایران نیز به جمع دریافت‌کنندگان این راهکار از شرکت توسن‌تکنو اضافه شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر