آرشیو روزنامه شماره ۴۹۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۹۷۶

 • تصمیم بازارساز برای دو بازار

  دنیای‌اقتصاد: بانک مرکزی به نقل از رئیس‌کل دو مطلب درخصوص بازارسازی ارز و بورس منتشر کرده است. در مطلب نخست، رئیس‌کل بانک مرکزی تاکید کرد که در پنج ماه نخست، به میزان ۱۵ میلیارد دلار ارز واردات از سوی بانک مرکزی تامین شده است. نکته دیگر، این است که به گفته همتی، بانک مرکزی از روز سه‌شنبه، از طریق بازار متشکل ارزی و صرافی‌های بانکی تامین نیازهای ارزی بازار اسکناس را آغازکرده است و در روزهای آتی نیز این سیاست را با هدف ایجاد تعادل و ثبات بازار ارز با قدرت پیش خواهد برد.
 • آخر هفته کاهشی دلار

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز هفته گذشته، دلار اولین کاهش قیمتی خود را به‌ثبت رساند و به ابتدای کانال ۲۴هزار تومانی نزدیک‌تر شد. روز پنج‌شنبه، دلار ۲۵۰تومان افت قیمت را به ثبت رساند و روی عدد ۲۴هزار و ۲۰۰ تومان قرار گرفت. این افت از آن جهت اهمیت داشت که می‌تواند تا حدی افزایشی‌های بازار را از رشد بیشتر قیمت حداقل در کوتاه‌مدت ناامیدتر کند. با این حال، معامله‌گران بزرگ به‌سرعت فروشنده نخواهند شد.
 • اجازه فروش یک قطره نفت را نمی‌دهند

  معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به نامگذاری امسال از سوی رهبر فرزانه انقلاب به‌عنوان «جهش تولید»، بخش تولید ملی را بی‌توجه به تحریم‌ها جهش می‌دهیم.
 • بانک آینده و مردم، مالک ایران‌مال

  مجتمع چندمنظوره، تجاری، تفریحی، گردشی، ورزشی، خدماتی و فرهنگی ایران‌مال بر اساس اسناد، به‌صورت کامل، متعلق به بانک آینده است و هیچ فرد حقیقی و حقوقی دیگری در آن سهیم نیست. خبر «انتقال مالکیت ایران‌مال به بانک آینده برای تسویه بدهی علی انصاری با تصویب شورای پول و اعتبار»، کاملا کذب و جعلی است. احداث پروژه بازار بزرگ ایران (ایران‌مال)، از شروع به کار بانک تات در پایان سال ١٣٨٨ و آغاز سال ١٣٨٩ شروع و پس از آن، طی فرآیند ادغام و تاسیس بانک آینده و انتقال دارایی‌ها و بدهی‌ها، به بانک آینده منتقل شده و بر اساس آخرین کارشناسی رسمی کانون کارشناسان رسمی دادگستری، ارزش ایران‌مال، بسی فزون‌تر از بهای تمام‌شده آن و یک دارایی ارزشمند و بی‌بدیل اعلام شده که حسب توافق با بانک مرکزی و دستگاه‌های نظارتی، با رعایت موازین قانونی، به زودی نزد سازمان بورس، ثبت خواهد شد.ضمنا با هدف بهره‌مندی شمار بیشتری از عموم جامعه از منافع ایران‌مال، سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال (سهامی عام)، در آینده‌ای نزدیک در بازار سرمایه کشور، عرضه خواهد شد. بانک آینده ضمن انتشار این مطلب، حق پیگیری حقوقی و قانونی به‌منظور صیانت از منافع سهامداران، سپرده‌گذاران، مشتریان و ذی‌نفعان خود را محفوظ می‌دارد.
 • پایه فرابورسی بیمه آرمان ارتقا یافت

  گروه‌شرکت‌ها: با تلاش‌های مجموعه معاونت مالی و سرمایه‌گذاری بیمه‌آرمان، پایه فرابورسی این شرکت به تابلوی زرد ارتقا‌ یافت. این مهم در راستای افشای به‌موقع اطلاعات و انضباط مالی بعد از حدود ۴ سال محقق شده است.بر اساس دستورالعمل سازمان بورس، هر نماد با توجه به ویژگی‌هایی که دارد در یکی از سه تابلوی زرد، نارنجی و قرمز قرار می‌گیرد.در این راستا سهامی به تابلوی پایه زرد منتقل می‌شود که مجموع روزهای تاخیر در ارائه اطلاعات و دفعات عدم ارائه صورت‌های مالی مطابق با «دستورالعمل اجرایی افشای‌ اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان» بیش از ۲ مرتبه نباشد‌ و علاوه‌بر این باید حداقل یک صورت مالی حسابرسی‌شده ارائه کرده باشد.
 • خدمات نوین بانک سینا برای جلب مشتریان

  گروه شرکت‌ها: مدیرعامل بانک‌سینا در بازدید از منطقه شرق تهران بر ضرورت تلاش برای جلب‌رضایت مشتریان از طریق ارائه خدمات نوین و به‌روز بانکی تاکید کرد. ایمانی در جمع کارکنان منطقه شرق تهران افزود: امروزه با توسعه فناوری‌ها و تاثیر آن بر روند فعالیت بخش‌های مختلف، تلاش برای همراه شدن با این رهاورد قرن حاضر، یک ضرورت است، بنابراین برای موفقیت و جهش در عملکردها باید توسعه خدمات مبتنی بر فناوری را به‌عنوان یک ابزار توانمند در روند پیشرفت و تعالی، بیش از پیش مدنظر قرار دهیم.مدیرعامل بانک‌سینا در ادامه، با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین راه‌های سودآوری شعب، اعطای تسهیلات است، گفت: در این زمینه باید تلاش شود تا از طریق تعامل با مشتریان و معرفی بهینه محصولات و خدمات اعتباری بانک، زمینه تحقق درآمد و سودآوری پایدار فراهم شود.مدیرعامل بانک‌سینا در بازدید از محل شرکت توسعه‌سینا هم ضمن تاکید بر اهمیت تلاش برای بهبود عملکرد و ارتقای بهره‌وری به‌عنوان عاملی مهم در جهت تضمین حیات و موقعیت سازمانی، خواستار برنامه‌ریزی هدفمند، اولویت‌بندی اهداف و تلاش مضاعف برای افزایش کارآیی و سودآوری این شرکت شد.بررسی عملکرد شعب منطقه در شاخص‌های مختلف عملکردی از دیگر برنامه‌های مدیرعامل بانک‌سینا در جریان بازدید از منطقه شرق تهران بود.
 • تسهیلات بانک توسعه تعاون به بخش روستایی و عشایری

  گروه شرکت‌ها: مدیرعامل بانک توسعه‌تعاون با برقراری ارتباط تلفنی با برخی روسای شعب درخصوص وضعیت این شعب راهکارهایی ارائه داد.حجت‌اله مهدیان، مدیرعامل بانک توسعه‌تعاون، طی تماس‌های تلفنی با برخی روسای شعب این بانک اظهار کرد: فعالیت بانکی در مناطق مختلف کشور نیازمند احاطه بر دانش بانکی، مدیریت مالی، تسلط بر قوانین و ارتباط اثرگذار با مشتری است.
 • کم‌رغبتی بانک‌های مرکزی به خرید طلا

  ایبنا: براساس تازه‌ترین داده‌های انجمن جهانی طلا (WGC) تقاضای بانک‌های مرکزی برای طلا به‌عنوان یکی از محرک‌های قدرتمند در بازار فلز زرد در ماه جولای به شکلی قابل توجه کُند شده است. به گزارش کیتکو، انجمن جهانی طلا در گزارش اخیر خود اعلام کرد که تازه‌ترین اطلاعات ذخایر صندوق بین‌المللی پول حاکی از آن است که بانک‌های مرکزی در ماه جولای در مجموع ۲/ ۸ تن طلا خریداری کرده‌اند؛ رقمی که از دسامبر ۲۰۱۸ تاکنون، پایین‌ترین میزان ماهانه خرید خالص طلا محسوب می‌شود.مطابق اعلام این نهاد جهانی، با نگاه به خریداران و فروشندگان طلا مشخص شده است که ترکیه در جولای ۴/ ۱۹ تن، قطر ۱/ ۳ تن، بانک مرکزی هند ۸/ ۲ تن و قزاقستان ۹/ ۱ تن طلا خریداری کرده‌اند. این در حالی است که ازبکستان ۶/ ۱۱ تن از ذخایر طلای خود را فروخته و این رقم برای مغولستان ۱/ ۶ تن است؛ مغولستان در سه ماهه اخیر ذخایر طلای خود را کاهش داده است. انجمن جهانی طلا همچنین اعلام کرد که آلمان و روسیه ذخایر طلای خود را به اندازه ۵/ ۰ تن کاهش داده‌اند. در گزارش این نهاد آمده است: به‌رغم کاهش سطوح ذخایر رسمی جهانی طلا در جولای، از ابتدای سال‌جای تاکنون میزان خرید خالص طلا توسط بانک‌های مرکزی به راحتی بالای ۲۰۰ تن بوده است. در حالی که این انجمن نسبت به تداوم خرید طلا از سوی بانک‌های مرکزی خوش‌بین است، بر روند صعودی این موضوع در بازار تاکید کرده است. تحلیلگران در این خصوص گفته‌اند: در حال حاضر شمار فروشندگان از خریداران بیشتر است. هشت بانک مرکزی ذخایر طلای خود را به اندازه یک تن یا بیشتر کاهش داده و این در حالی است که هفت بانک مرکزی ذخایر خود را به اندازه یک تن یا بیشتر افزایش داده‌اند.
 • بعد از سه دهه شکوفایی اقتصادی استرالیا وارد رکود شد

  با کوچک شدن ۷ درصدی اقتصاد استرالیا در سه ماه دوم سال، این کشور برای نخستین بار از سال ۱۹۹۱ وارد رکود شد. به گزارش «ایبنا» از فرانس۲۴، اداره آمار استرالیا اعلام کرد که این کاهش رشد اقتصادی سریع‌ترین رکود سه ماهانه در تاریخ مکتوب این کشور بوده و به سه دهه رشد اقتصادی متوالی که حتی بحران مالی جهان روی آن تاثیر نگذاشته بود، پایان داد. «مایکل اسمیدز» رئیس واحد حسابرسی ملی اداره آمار استرالیا گفت که پاندمی و گسترش تهدید آن عامل اصلی افت بی‌سابقه‌ای بوده که با اختلافی فاحش از رکورد قبلی تجاوز کرده است. رکود عبارت است از دو، سه ماهه متوالی رشد اقتصادی منفی؛ اقتصاد استرالیا در سه ماه نخست سال به اندازه ۳/ ۰ درصد کوچک شد. ارقام به دست آمده به شکلی گسترده با پیش‌بینی‌های دولت از تولید ناخالص داخلی مبنی بر افت ۷ درصدی در سه ماه منتهی به ژوئن همخوانی دارد. ساعات کاری تقریبا حدود ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده و این در حالی است که پرداخت نقدی مزایای بیمه تامین اجتماعی بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته که هر دو رقم برای این کشور یک رکورد محسوب می‌شود. علاوه‌بر این، در سه ماه دوم تجارت نیز آسیب دیده و واردات کالا با افت ۴/ ۲ درصدی مواجه شده و صادرات نیز کاهش ۴/ ۱۸ درصدی را تجربه کرده است.
 • نرخ بیکاری آمریکا تک رقمی شد

  دنیای‌اقتصاد: ارزش اونس در معاملات روز جمعه در میانه کانال ۱۹۰۰ دلاری نوسان کرد. قیمت اونس در حالی که در روز جمعه تا سقف ۱۹۴۹ دلاری بالا رفته بود، پس از اعلام نرخ بیکاری آمریکا تا قیمت ۱۹۲۰ دلاری کاهش پیدا کرد. با این وجود فلز زرد در هفته‌ای که گذشت نهایتا با کاهش ارزش روبه‌رو شد؛ طلا در چهار هفته گذشته فقط در یک هفته روندی صعودی داشت و سه هفته دیگر را با کاهش در قیمت پشت‌سر گذاشت.
 • پیش‌بینی سقوط ۳۶ درصدی ارزش دلار برابر یورو

  اولف لیندهال، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری و مدیریت ارزی ای‌جی بیسِت هشدار داد که در سال پیش‌رو ارزش دلار ممکن است ۳۶ درصد در برابر یورو سقوط کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، اولف لیندهال، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری و مدیریت ارزی ای‌جی بیسِت، هشدار داد که در سال پیش رو، ارزش دلار ممکن است ۳۶ درصد در برابر یورو سقوط کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر