آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۷۱

 • علامت هشدار از بازگشایی کسب‌وکار

  دنیای اقتصاد: تعداد مبتلایان جدید کرونا روز جمعه نسبت به پنج‌شنبه با ۱۳۸ مورد افزایش همراه شد. این افزایش در حالی رخ داد که تعداد تست‌های آزمایشگاهی در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر جمعه نسبت به روز قبلش، با ۱۶۹۱ مورد کاهش همراه شده بود. در حالی‌که در چهارم اردیبهشت نتیجه ۵/ ۸ درصد تست‌ها مثبت بود، در روز گذشته این نرخ به ۲/ ۱۱ درصد رسید. اگرچه همچنان آمارهای ابتلا، گویای وضعیت بهتری نسبت به هفته‌های گذشته هستند، اما رشد رخ‌داده در آمار مبتلایان در روز جمعه می‌تواند مرتبط با بازگشایی کسب‌وکارها از اول اردیبهشت باشد. داده دیگری که می‌تواند این نگرانی را افزایش دهد، رشد نسبت مرگ و میر کرونا به بالای ۸ درصد در روزهای اخیر است.
 • علامت بازدهی دلار مثبت شد

  دنیای اقتصاد: پیشروی دلار در کانال ۱۶هزار تومانی، رسیدن سکه به چند قدمی سطح مقاومتی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی و برگشت تعادل به قیمت‌های سامانه نیما از مهم ترین اتفاقات بازار در هفته گذشته بودند.
 • ابلاغ بسته حمایتی ویژه نمایندگان و شبکه فروش سامان

  گروه بنگاه‌ها: به منظور کاهش آثار منفی اقتصادی و اجتماعی شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، هیات مدیره شرکت بیمه سامان بسته حمایتی جامعی ویژه نمایندگان و شبکه فروش خود را تصویب و ابلاغ کرد.
 • همکاری بیمه «ما» با سازمان حفاظت محیط زیست

  گروه بنگاه‌ها: در راستای تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حفاظت از محیط‌زیست به‌عنوان یک وظیفه عمومی، تفاهم‌‌نامه همکاری بین شرکت سهامی بیمه «ما» و سازمان حفاظت محیط زیست امضا شد.
 • آمار بیمه بیکاری به رکود بزرگ رسید

  دنیای اقتصاد: وزارت کار آمریکا اعلام کرد از اواسط ماه گذشته میلادی بیش از ۴/ ۲۶ میلیون درخواست برای دریافت مستمری بیکاری در این کشور به ثبت رسیده است.در هفته منتهی به ۱۸ آوریل (۳۰ فروردین) بیش از ۴/ ۴ میلیون درخواست برای دریافت مستمری بیکاری در این کشور به ثبت رسیده است.در پی تشدید بحران کرونا در آمریکا و بیکار شدن تعداد زیادی از نیروی کار این کشور طی هفته‌های اخیر، شمار متقاضیان مستمری بیکاری در این کشور به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر