آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۷۰

 • پیشروی دلار در کانال جدید

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، دلار در کانال ۱۶ هزار تومانی پیشروی کرد و سکه توانست از دو کانال ۶ میلیون و ۲۰۰ و ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی عبور کند. روز چهارشنبه، شاخص ارزی از همان ابتدای روز رفتار افزایشی داشت و معاملات خود را در حوالی محدوده ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومانی آغاز کرد که ۱۰۰ تومان بیشتر از روز سه شنبه بود. در ادامه روز خریدهای معامله‌گران بیشتر شد و این ارز حدود ساعت ۴ بعدازظهر با قیمت ۱۶ هزار و ۲۳۰ تومان معامله شد که ۲۳۰ تومان بیشتر از روز چهارم هفته بود. اسکناس آمریکایی در روز سه شنبه نیز ۳۷۰ تومان رشد کرده بود.
 • طلای زرد بر دوش طلای سیاه

  دنیای اقتصاد: افت قیمت نفت در بازار جهانی موجب شد اونس طلا از مرز روانی ۱۷۰۰ دلار عبور کند. یک هفته قبل که اونس کانال ۱۷۰۰ را تحویل داد تا کف ۱۶۶۱ سقوط کرد. اما ریزش طلای سیاه سکویی برای طلای زرد شد تا از نمودار قیمتی بالا رود. افت ۳۳ درصدی قیمت نفت در هفته جاری موجب شد قیمت طلا از کف هر اونس ۱۶۷۱ تا سطح ۱۷۱۱ دلار بالا رود. در مجموع طلای جهانی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون نزدیک به ۹ درصد افزایش قیمت داشته است. یکی از عوامل اصلی رشد طلای زرد، نزول طلای سیاه بوده است. نزول نفت به عنوان یک کالای استراتژیک فضای لازم را برای اونس فراهم کرد تا سوار بر دوش طلای سیاه مجددا روند صعودی بگیرد. البته در کنار ریزش نفت، پاندمی کرونا و بحران اقتصادی نیز به فریاد طلا رسیده است. هرچند که تحلیلگران وزن نفت در هفته اخیر را بیش از سایر عوامل توصیف می‌کنند. درباره آینده طلا دو دیدگاه وجود دارد. دیدگاه اول معتقد است توقف افت قیمت نفت موجب می‌شود اونس بار دیگر روند نزولی به خود بگیرد اما دیدگاه دیگر با اشاره به کاهش نرخ بهره، تزریق نقدینگی‌های کلان به اقتصاد با هدف مقابله با رکود و احتمال افزایش تورم، معتقد است طلا کماکان می‌تواند روی موج بحران نمودار قیمت‌ها را صعودی طی کند.
 • سه راه سرمایه‌گذاری در طلا بدون خرید فلز زرد!

  طلا هفته گذشته و با ثبت قیمت ۱۷۰۰ دلار در هر اونس، رکود هفت ساله خود را شکست. سرمایه‌گذاران عدم دسترسی به طلای فیزیکی را با روش‌های دیگری جبران می‌کنند.
 • ابلاغ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۹۹

  اسحاق جهانگیری، ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۹۹ را ابلاغ کرد. این ضوابط تغییر قابل توجهی نسبت به ضوابط سال قبل نداشته است. این ضوابط شامل ۴۴ ماده است که برخی از این ماده‌های قانونی، شامل تبصره‌هایی نیز است. از این حیث ضوابط اجرایی نسبت به سال قبل دو ماده کمتر دارد.
 • ۱۷میلیون خانوار در لیست وام

  با اعلام سازمان برنامه و بودجه مبنی بر ارائه لیست متقاضیان دریافت وام یک میلیون تومانی به بانک مرکزی احتمالا این وام امروز به حساب آنها واریز می‌شود.
 • زنجیره حمایت تجارت‌نو از نمایندگی‌ها ناگسستنی است

  گروه بنگاه‌ها: در راستای مصوبه هیات‌مدیره بیمه تجارت‌نو مبنی بر حمایت از نمایندگی‌ها در شرایط خاص اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا،معادل ۲ ماه متوسط کارمزد سال ۹۸ در قالب «علی‌الحساب کارمزد» به حساب ۱۰۰ درصد متقاضیان واریز شد. به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه تجارت نو، معاون توسعه بازار و شبکه فروش با اعلام این خبر افزود: این حجم تقاضا تنها با گذشت یک هفته از ابلاغ مصوبه مذکور، پاسخ داده شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر