آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۶۱

 • عمر کرونا کوتاه نیست

  دنیای اقتصاد: مرکز پژوهش‌های مجلس در یک گزارش وضعیت سیاست‌گذاری مقابله با کرونا در ایران را بررسی کرد. از نظر بازوی پژوهشی مجلس، در گام‌های اولیه و پیش از آغاز شیوع کرونا در کشور، نوعی ساده‌انگاری در مواجهه با این چالش در سطوح تصمیم‌گیری وجود داشته است. برآورد مرکز پژوهش‌ها بر اساس سناریوهای مختلف این است که کرونا یک مساله کوتاه مدت برای کشور نخواهد بود و به احتمال زیاد حداقل در سال ۱۳۹۹ مساله اصلی کشور، کرونا است.
 • عبور سکه از مرز روانی

  دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی از مرز مهم ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی عبور کرد و دلار توانست وارد محدوده ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومانی شود. بر اساس صحبت‌های فعالان، از همان ابتدای روز یکشنبه قیمت سکه نسبت به روز قبل بالا رفته بود و در محدوده ۶ میلیون و ۵۴۰ هزار تومانی معامله می‌شد. کمی از ابتدای روز نگذشته بود که این فلز گرانبها حتی به حوالی ۶ میلیون و ۵۹۰ هزار تومانی رسید. از این نقطه کمی احتیاط سکه‌بازان بیشتر بود و حدود ساعت ۳بعدازظهر سکه با قیمت ۶ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسید. این قیمت ۹۰ هزار تومان بیشتر از روز شنبه بود و نکته جالب آنکه در معاملات خردتر، این فلز گرانبها حتی در کانال ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی نیز مورد معامله قرار گرفت.
 • راهکار بلومبرگ برای وام IMF

  دنیای اقتصاد: «بلومبرگ» راهکاری برای اعطای تسهیلات ۵ میلیارد دلاری صندوق بین‌المللی پول به ایران پیشنهاد کرد. بلومبرگ معتقد است صندوق برای پاسخ به درخواست ایران، باید در درجه اول دلار را از جریان پرداخت وام خارج کند تا مخالفت آمریکا در اجرا خنثی شود. ایران نیز موافقت کند که وام به شکل یورو پرداخت شود. همچنین وام به یکی از حساب‌های بانک مرکزی در اروپا واریز شود تا مخارج وام در سیستم مالی اروپا برای واردات محصولات پزشکی به جریان درآید و زیر نظر ناظرانی باشد که ادعاهای واهی آمریکا زیر سوال رود.
 • پیوند بیمه با بازار سرمایه طبق بودجه امسال

  گروه بنگاه‌ها: رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: اوراق بهادار بیمه‌ای برابر مصوبه بودجه امسال به بازار سرمایه متصل شد.
 • صنعت بیمه ۳۰ هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد

  گروه بنگاه‌ها: بیمه‌های بازرگانی در ۱۱ماه منتهی به بهمن ۱۳۹۸ نزدیک به ۵۳ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولید و حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند. به این ترتیب رشد حق بیمه تولیدی و رشد خسارت پرداختی نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ به ترتیب ۳۸ و ۲۶ درصد برآورد می‌شود.نسبت خسارت بازار با حدود ۵/ ۵ واحد کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۶ درصد است. چهاررشته‌ اعتبار، حوادث راننده، درمان و شخص ثالث- مازاد نسبت به سایر رشته نسبت خسارت بالاتری دارند به‌طوری‌که نسبت خسارت رشته اعتبار۴۶۰ – نسبت خسارت حوادث راننده ۷۴ – نسبت خسارت درمان ۷۳ و شخص ثالث و مازاد ۶۶ درصد است. ۶۴ میلیون و ۲۰۰ بیمه نامه دردوره مذکور صادر و حدود ۲۳ میلیون فقره خسارت پرداخت شده است که تعداد صدورنسبت به سال گذشته بیش از۱۰ درصد افزایش وخسارات پرداختی ۴۹ درصد کاهش نشان می‌دهد. سهم بخش خصوصی از حق بیمه تولیدی ۶۹ و خسارات پرداختی ۶۷ درصد است. سهم سه رشته بیمه شخص ثالث و مازاد از پرتفوی بازار بیمه ۳۴ – سهم درمان ۲۴ و سهم بیمه‌های زندگی ۱۵ درصد است. البته این آمار۱۱ ماهه سال ۹۸ است و معمولا محاسبات اسفند ماه تاثیرات زیادی در آمار نهایی دارد.
 • جزئیات «طرح بهآرمان» تشریح شد

  گروه بنگاه‌ها: مدیریت بازاریابی شرکت بیمه آرمان اعلام کرد: در راستای تکریم و ارج نهادن به انتخاب بیمه آرمان به‌عنوان بیمه گر توسط مشتریان این شرکت «طرح بهآرمان» که از یکم فروردین‌ماه آغاز شده است تا ۳۱ خرداد ۹۹ در شعب و نمایندگی‌ها اجرا می‌شود. در طرح بهآرمان انواع بیمه نامه آتش سوزی، خودرو، درمان خانواده و مسوولیت با تخفیفات ویژه ارائه می‌شود و مشتریان می‌توانند با مراجعه به شعب و نمایندگی‌های بیمه آرمان در سراسر کشور از این تسهیلات بهره مند شوند. همچنین به منظور رفاه مشتریان در ایام پاندمی کرونا شعبه مجازی آرمان ۲۴ به نشانی armanins۲۴.com نیز آماده ارائه این طرح‌ها به‌صورت الکترونیک است..
 • انتصاب عضو جدید هیات مدیره بیمه ایران

  گروه بنگاه‌ها: به استناد مصوبه مجمع عمومی عادی به‌طور فوق العاده شرکت سهامی بیمه ایران از سوی فرهاد دژپسند وزیرامور اقتصادی و دارایی، محمد مهدی اعلایی به سمت عضو موظف هیات مدیره شرکت سهامی بیمه ایران منصوب شد. اعلایی در زمان مدیریت پورکیانی مدیرعامل سابق بیمه ایران، معاون توسعه مدیریت و منابع این شرکت بود. مدیرکل تعاون استان‌های زنجان و آذربایجان‌شرقی- مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت کار- مدیرکل ثبت احوال استان تهران - معاون هماهنگی و مدیریت امورزائران استانداری خراسان رضوی- کارشناس شعبه ابهربیمه ایران کارنامه اعلایی را تشکیل می‌دهد.
 • بانکداری الکترونیک بانک ملی ایران برای مقابله با کرونا

  گروه بنگاه‌ها: بانک ملی ایران اعلام کرد: با بانکداری الکترونیک و خدمات غیرحضوری بانک ملی ایران، با خیالی آسوده در این روزهای حساس شیوع ویروس کرونا امور بانکی خود را انجام دهید.
 • کاهش کم سابقه نرخ تورم آمریکا

  بیشترین کاهش تورم پنج سال اخیر آمریکا در ماه مارس به ثبت رسید.
 • یک سوم اقتصاد فرانسه تعطیل شد

  در حالی که بزرگترین اقتصاد جهان از کاهش تورم و محدود شدن مصرف رنج می‌برد، در یکی بزرگترین اقتصادهای اروپایی فعالیت‌های اقتصادی کاهش یافته و مرکز آمار فرانسه از کاهش ۳۶ درصدی فعالیت‌های اقتصادی در این کشور خبر داده است. به گزارش «ایسنا» به نقل از رویترز، در شرایطی که فرانسه پس از ایتالیا و اسپانیا به سومین کانون مرگبار کرونا در اروپا تبدیل شده و دولت برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس مرگبار اقدام به اعمال قرنطینه سراسری کرده است، مرکز آمار فرانسه در گزارشی اعلام کرد که حجم فعالیت‌های اقتصادی در این کشور در مقایسه با زمان قبل از شیوع بحران کرونا ۳۶ درصد کاهش پیدا کرده است. این مرکز به دولت فرانسه هشدار داده است که هر ماه قرنطینه سراسری در خاک این کشور باعث خواهد شد تا رشد اقتصادی سه درصد کاهش پیدا کند.
 • وضعیت تاریک و شوم اقتصاد جهانی

  دنیای اقتصاد: با شروع همه‌گیری ویروس کرونا، اقتصاددانان پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی مناطق مختلف را مدام کاهش می‌دهند؛ تمام جهان وارد دوره رکودی خطرناک شده است.
 • تداوم روند افزایشی قیمت اونس طلا در هفته پیش‌رو؟

  در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان خبره وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین استریت شرکت کردند. با توجه به تدابیر محرک مالی بانک‌های مرکزی و دولت‌های جهان برای تقویت اقتصاد که از همه‌گیری بیماری کووید- ۱۹ به شدت آسیب دیده است، نسبت به ادامه روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری ابراز خوش‌بینی شد.
 • عبور حجم معاملات پیشخوان کارگزاری بانک صادرات از ۱۴ هزار میلیارد ریال

  گروه بنگاه‌ها: حجم معاملات ١٨ ماهه سامانه پیشخوان کارگزاری بانک صادرات ایران با افزودن بیش از ١٠ هزار کاربر جدید به جمع فعالان بازار سرمایه، از مرز ١٤ هزار میلیارد ریال گذشت.
 • اختلال در واردات دارو با تحریم بانک پارسیان

  گروه بنگاه‌ها: در حالی که مقامات آمریکایی ادعا می‌کنند محصولات دارویی جزو کالاهای تحریمی به شمار نمی‌رود بررسی‌ها نشان می‌دهد تحریم بانک پارسیان و بانک‌های دیگر غیر مستقیم جلوی تامین دارو را برای ایران گرفته‌اند. به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان تحریم این بانک موجب اختلال در واردات دارو و غذا به کشور شده و تا زمانی که این بانک تحت تحریم است، بیماران ما و بخش بهداشت و درمان با مشکل مواجه خواهند بود.
 • ۶بانک در بین ۵۰ شرکت فعال‌تر بورس

  گروه بنگاه‌ها: آمار منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران مشخص کرد که ۶ بانک در میان ۵۰ شرکت فعال تر بورس در دوره سه ماه سوم سال ۹۸ وجود دارد.به گزارش «ایبِنا» بر اساس اطلاعات منتشر شده ۵۰ شرکت فعال تر بورس برای سه ماه سوم سال ۹۸ بر اساس «نقدشوندگی، میزان داد‌و‌ستد سهام و...» اعلام شدند.
 • تعداد کارت‌های بانکی فعال در مرز ۱۱۰ میلیون

  گروه بنگاه ها: تعداد کارت‌های بانکی دارای حداقل یک تراکنش در شبکه پرداخت الکترونیک در اسفند ماه ۹۸ افزایش چشمگیری داشته و تعداد آنها به ۱۰۹ میلیون و ۹۷۵ هزار کارت رسیده است.به گزارش «ایبِنا» بررسی آمارهای گزارش اقتصادی اسفند ۱۳۹۸ شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) نشان می‌دهد که در ماه پایانی سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۱۰۹ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۷۰۷ کارت بانکی از جمله کارت‌های اعتباری، برداشت و هدیه و بُن کارت حداقل یک تراکنش داشته‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر