آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۶۲

 • ماموریت دولت‌ها در قلب انرژی دنیا

  دنیای اقتصاد: کرونا که حالا دیگر تمامی جهان را درنوردیده و به گفته برخی از رهبران سیاسی، جدی‌ترین چالش بشر از زمان جنگ جهانی دوم است، علاوه بر هزاران تلفات برجا گذاشته در حال وارد آوردن زخم‌های عمیقی بر پیکره اقتصاد است که در صورت عدم سیاست‌گذاری منسجم و ایجاد توازن در توانایی‌های مالی دولت‌ها، می‌تواند آثار ماندگاری بر اقتصاد بگذارد و حتی به رکود منجر شود. در منطقه خاورمیانه و قفقاز نیز کشورها دست به گریبان شیوع کرونا هستند. صندوق بین‌المللی پول در این گزارش سعی کرده با آسیب‌شناسی از پیامدهای اقتصادی کرونا، با توجه به پتانسیل کشورهای این منطقه راهکارهایی برای تعدیل پیامدهای اقتصادی کرونا پیشنهاد دهد.
 • سکه به افزایشی‌ها وفا نکرد

  دنیای اقتصاد: سکه که در دومین روز هفته با قدرت از مرز روانی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی عبور کرده بود، با شتابی زیاد از این مرز عقب نشست. فلز گرانبهای داخلی در ابتدای روز دوشنبه در محدوده ۶ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان قرار گرفت که ۳۰ هزار تومان کمتر از روز دوم هفته بود. در ادامه روز افت سکه ادامه یافت و تا قیمت ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومانی نیز پایین رفت. با این حال، از اواخر روز کمی خریدها بالا رفت و ساعت ۴ بعدازظهر روی عدد ۶ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان قرار گرفت. این قیمت ۹۰ هزار تومان کمتر از روز یکشنبه بود و برخی از معامله‌گران را متضرر کرد.
 • سبک تغذیه با شیوع کرونا

  دنیای‌اقتصاد: به‌دلیل شیوع کرونا ذائقه مردم در خرید مواد غذایی تغییر کرده و این تغییرات در آمارهای رسمی خرده‌فروشی منعکس شده است. بررسی آمارهای رسمی نشان می‌دهد در بازه یک ماهه پایان سال ۹۸، مرکباتی مانند پرتقال با افزایش قیمت ۴/ ۱۹ درصدی و گوجه‌فرنگی با کاهش قیمت ۳۰ درصدی همراه بوده است. به‌نظر می‌رسد با شیوع ویروس کرونا مردم به خرید مرکبات و پیاز روی آورده‌اند. اما از سوی دیگر برخی کالاها مانند صیفی‌جات با کاهش تقاضا مواجه بوده‌اند.
 • سهم ۱۴ هزار میلیارد تومانی بانک مسکن در طرح اقدام ملی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره بانک مسکن از سهم ۱۴ هزار میلیارد تومانی بانک مسکن در تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.
 • تجلیل معاون اول رئیس‌جمهوری از مدیرعامل بانک سپه

  گروه بنگاه‌ها: معاون اول رئیس‌جمهوری، لوح سپاس وزیر امور اقتصادی و دارایی را به‌دلیل عملکرد مثبت بانک سپه در زمینه بهینه‌سازی شبکه شعب بین سیستم بانکی کشور به چقازردی مدیرعامل این بانک اعطا کرد.
 • هزینه معیشت کارگران از ۹/ ۴ میلیون تومان گذشته است

  دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: حتی اگر افزایش ۳۳ درصدی حقوق کارگران و رسیدن آن به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را هم بپذیریم، هزینه معیشت خانوارهای کارگری از مرز چهار میلیون و ۹۴۰ هزار تومان سال گذشته بیشتر شده و با مصوبه شورای‌عالی کار عملا شکاف بین حداقل مزد و حداقل معیشت کارگران پر نشده است.
 • قعرنشینی بیت‌کوین با صعود طلا

  دنیای اقتصاد: «پیتر شف»، سرمایه‌گذار بزرگ و اقتصاددان کهنه‌کار آمریکایی طی اظهاراتی بار دیگر بیت‌کوین را در مقایسه با طلا کم ارزش دانست. این کارشناس که غالبا دارایی‌های دیجیتال را با طلا مقایسه کرده و به تشریح فقدان ارزش ذاتی این نوع سرمایه‌ها می‌پردازد، این بار نیز تاکید کرد: فلز زرد در آینده به مراتب رشد قیمتی بهتری نسبت به بیت‌کوین خواهد داشت چرا که این رمزارزبه آسانی دچار سقوط می‌شود.
 • پیامدهای کرونا روی اقتصادهای اروپایی

  بانک آف آمریکا پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی کشورهای اروپایی به منفی هشت درصد برسد.
 • دسترسی هر ۷ نفر ایرانی بالای ۱۸ سال به یک کارتخوان فروشگاهی

  گروه بنگاه‌ها: جدیدترین گزارش شبکه پرداخت در زمینه وضعیت دسترسی به کارتخوان‌ها نشان می‌دهد بیش از ۸ میلیون و ۳۳۹ هزار دستگاه فعال وجود دارد که با در نظر گرفتن جمعیت بالای ۱۸سال،برای هر ۷ ایرانی یک کارتخوان وجود دارد.
 • تجلیل از عملکرد بانک ملت در تحول دیجیتال و واگذاری دارایی‌های مازاد

  گروه بنگاه‌ها: معاون اول رئیس‌جمهور در دیدار معاونان و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی، از عملکرد موفق بانک ملت و کسب رتبه نخست در همگامی با تحول دیجیتال، ترسیم نقشه راه استقرار بانکداری دیجیتال و واگذاری دارایی‌های مازاد قدردانی کرد.به گزارش روابط‌عمومی بانک ملت دکتر جهانگیری به پاس این عملکرد موفق در دو حوزه کلیدی اقتصادی و بانکی، دو لوح قدردانی به دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت اهدا کرد. در این لوح‌های تقدیر که به امضای دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی رسیده، از اهتمام و همکاری مناسب بانک ملت در اجرای برنامه ابلاغی واگذاری دارایی مازاد بانک‌ها و همچنین همگامی با تحول دیجیتال و تهیه نقشه راه استقرار بانکداری دیجیتال در راستای اقتصاد هوشمند قدردانی شده است.
 • تورم چین کم شد

  کاهش تقاضای مصرفی باعث کاهش تورم چین شد. به گزارش «ایسنا» به نقل از بلومبرگ، متوسط نرخ تورم چین در ۱۲ ماه منتهی به مارس ۲۰۲۰ به ۳/ ۴ درصد کاهش یافت. این نرخ تورم که ۹/ ۰ درصد کمتر از تورم ماه قبل و ۳/ ۰ درصد کمتر از نرخ پیش‌بینی شده توسط کارشناسان بوده است، بیش از همه تحت‌تاثیر کاهش تورم بخش حمل‌و‌نقل قرار گرفته است که تورم آن از منفی ۶/ ۱ درصد در ماه فوریه به منفی ۸/ ۳ درصد در ماه مارس کاهش پیدا کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر