آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۷۷۵

 • پرش بانجی در بازار دلا‌ر

  دنیای اقتصاد: دیروز وقت نزول یکباره قیمت دلار در بازار آزاد بود؛ روز چهارشنبه، اسکناس آمریکایی نزدیک به ۵۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد. بیشترین کاهش روزانه‌ای که این ارز از اواخر اردیبهشت ماه تجربه کرده بود. به واسطه این افت، قیمت دلار تا محدوده ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومانی عقب نشست. عرضه بازارساز از قیمت‌های بالا و متضرر کردن نوسان‌گیران، افزایش فروش معامله‌گران فنی و بالا رفتن فعالیت خالی فروش‌ها از جمله عواملی بود که از نگاه برخی فعالان در ثبت رکورد کاهشی بازار اثرگذار بودند.
 • افزایش تقاضای سوداگرانه طلا

  شرکت گلدمن ساکس اعلام کرده است که سرمایه‌گذاران منابع اوراق بلندمدت خود را با خریداری طلا متنوع‌سازی کنند. این شرکت تقاضای ناشی از ترس را دلیل سرمایه‌گذاری در فلز گرانبها عنوان کرده است. هرچند طلا نمی‌تواند جایگزین کاملی برای اوراق بدهی دولتی باشد، اما توزیع دوباره بخشی از اوراق بهادار می‌تواند ادامه پیدا کند.
 • صادرات یک میلیون بشکه نفت واقعی است

  معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه لایحه بودجه ۹۹ را با وضعیت کشور منطبق کرده‌ایم، گفت: راهکارهای مناسبی یافته‌ایم و اعلام صادرات یک میلیون بشکه نفت برای سال آینده یک عدد واقعی است.
 • همتی: دلالان بانک مرکزی را دست‌کم نگیرند

  رئیس کل بانک مرکزی گفت: دلالان و نوسان‌گیران بازار ارز، توانایی این بانک را دست‌کم نگیرند؛ بانک مرکزی توانایی لازم را دارد تا هر زمان که اراده کند با حضور در بازار و نقش‌آفرینی در عرضه و تقاضا، تعادل را برقرار کند.
 • تسهیلات‌گیرندگان نسخه‌ای از قرارداد را از بانک بگیرند

  بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای بار دیگر بر وظیفه بانک‌ها مبنی بر ارائه نسخه‌ای از قرارداد به تسهیلات‌گیرندگان پس از انعقاد و امضای قرارداد اعطای تسهیلات بانکی، تاکید کرد.
 • واگذاری بنگاه‌ها در قالب سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس

  سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ تولید و اشتغال و همچنین افزایش نقش بخش خصوصی در اقتصاد مورد توجه قرار گرفته است، گفت: واگذاری بنگاه‌ها در قالب سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF)امکان تامین مالی از محل انتشار اوراق مالی اسلامی برای شرکت‌های دولتی، شهرداری‌ها، طرح‌های نفت و گاز، بخش صنعت و معدن و آب و برق و تجهیز نیز پیش‌بینی شده است.
 • کاهش ۸۰ درصدی بودجه فعالیت‌های قرآنی تکذیب شد

  هادی جعفری‌نژاد، رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه کشور، ادعای برخی از خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها مبنی بر کاهش ۸۰ درصدی بودجه فعالیت‌های قرآنی را رد کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر