آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۷۷۴

 • درگذشت نابودگر تورم

  دنیای اقتصاد: وقتی پل ولکر به ریاست فدرال رزرو منصوب شد اقتصاد آمریکا با رکود تورمی روبه‌رو بود. رشد اقتصادی به شدت افت کرده و تورم دو رقمی شده بود. او ماموریت داشت این پدیده جدید را مهار کند. روشی که ولکر پایه‌گذاری کرد الگویی برای سیاست‌گذاری ضدتورمی شد. ولکر در فدرال‌رزرو هیچ‌گونه مداخله‌ سیاسی را نپذیرفت و دخالت در یک نهاد مستقل را به حداقل رساند تا بتواند آمریکا را از باتلاق اقتصادی نجات دهد.
 • برگشت دلار از کانال ۱۴

  دنیای اقتصاد: روز سه‌شنبه بازار ارز صحنه سقوط یک ساعته قیمت دلار بود؛ شاخص ارزی درابتدای روز به بالای مرز ۱۴ هزار تومانی رفت و حتی تا نقطه ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومانی جهش کرد. اما از ساعت ۳ تا ۴ بعدازظهر به یکباره میزان فروش‌ها در بازار ارز بالا رفت؛ به‌طوری که قیمت دلار ظرف یک ساعت حدود ۵۰۰ تومان افت کرد. این کاهش قیمت با دو برداشت همراه بود. برخی فعالان سقوط قیمت دلار را ناشی از افزایش عرضه توسط بازارساز می‌دانستند و گروه دیگری اعتقاد داشتند بازار پس از چند روز افزایش با یک اصلاح شدید قیمت مواجه شد.
 • ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان

  قائم‌مقام بانک مرکزی گفت: براساس آمارها در ۷ ماه نخست سال‌جاری بیش از ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شده است.
 • بازدید رئیس کل بانک مرکزی از مرکز نوآوری بیمه

  گروه بنگاه‌ها: رئیس کل بانک مرکزی ایران و هیات همراه با حضور در کارخانه «نوآوری آزادی» از شبکه نوآفرینی پلنت و تیم‌های استارت‌آپی مستقر در آن بازدید کرد.
 • پرداخت ۴۰ هزار فقره وام رفع احتیاجات ضروری در بانک ملی ایران

  گروه بنگاه‌ها: بانک ملی ایران با پرداخت بیش از ۴۰ هزار فقره وام رفع احتیاجات ضروری با کمترین کارمزد از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان ماه به نیازهای ضروری مشتریان گرانقدر خود پاسخ داده است.
 • خدمات‌دهی به مشتریان بانک سینا متحول می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک سینا با سفر به استان آذربایجان شرقی، با همکاران شعب بانک در این استان دیدار کرد.
 • افتتاح ۱۳۳۱ طرح اشتغال‌‌زایی توسط‌ ستاد اجرایی فرمان امام

  رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ضمن افتتاح ۱۳۳۱ طرح اشتغال‌زایی با ایجاد ۴۸۲۱ شغل در استان مازندران، از بازگشت بیش از ۲۰ هزار مجتمع تولیدی به چرخه تولید توسط این ستاد خبر داد.
 • بازار طلا در هاله ابهام

  دنیای اقتصاد: پیشروی فوق‌العاده طلا در سال ۲۰۱۹ به کمک تنش‌های ناشی از جنگ تجاری بین چین و آمریکا، سیاست‌های پولی تسهیلی در سراسر دنیا و خرید مداوم فلز زرد از سوی بانک‌های مرکزی صورت گرفته است.
 • عقبگرد دلار با چاشنی انگلیسی

  صعود نیرومند پوند باعث کاهش شاخص دلار با وجود ثبات آن در برابر بسیاری از ارزهای دیگر شد.
 • رشد ۱۴ درصدی منابع بانک تجارت در نیمه اول سال جاری

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت با انتشار صورت‌های مالی حسابرسی شده تلفیقی ۶ ماهه، میزان منابع، تسهیلات و مطالبات و سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و پیش‌بینی نیمه دوم سال را اعلام کرد

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر