آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۹۰

 • توزیع تورم میان دهک‌های ده‌گانه درآمدی

  دنیای اقتصاد: تورم ماهانه در ماه گذشته مینیمم ۱۷ ماهه را ثبت و امید به ثبات قیمت‌ها را زنده کرد. داده‌های تفصیلی مرکز آمار از تورم دهک‌ها نشان می‌دهد که دهک‌های بالای هزینه‌ای، از افت تورم نفع بیشتری برده‌اند؛ چراکه تورم ماهانه دهک دهم در مرداد ماه به ۳/ ۰ درصد نزول کرد که نسبت به تورم دهک اول(۶/ ۰ درصد) و دهک‌های میانی، عدد کمتری به حساب می‌آید. آنچه که این اختلاف را رقم زد، تورم کمتر کالاهای غیرخوراکی در دهک‌های بالا بوده است. به نظر با ثبات بازار ارز، قیمت کالاها و خدمات وارداتی یا وابسته به واردات، ثابت مانده و تورم از این جناح روند کاهشی را آغاز کرده و بازار ارز، فرمان تورم را به دست گرفته است.
 • عوامل کاهش قیمت دلار

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، قیمت دلار شدیدترین ریزش یک ماه اخیر را تجربه کرد و تا آستانه مرز ۱۱ هزار تومانی پایین رفت. آخرین بار شاخص ارزی در اواسط دی ماه ۹۷ در نزدیکی مرز یادشده به کار خود پایان داده بود. مجموعه عوامل افت دلار را می‌توان در سه دسته انتظارات، شرایط اقتصادی و تاکتیک‌های بازیگران جای داد. البته افت روز سوم هفته را عده‌ای از فعالان بیشتر ناشی از انتظاراتی تلقی می‌کردند که تحت تاثیر تغییر فضای سیاسی ایجاد شده بود؛ ولی مسلما بدون همراهی سایر عوامل چنین افتی ممکن نبود.
 • تغییر رابطه با مشتریان در آینده نزدیک

  فاطمه بهادری
  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ایران زمین گفت: بدون شک رابطه ما با مشتریان در بانکداری آینده تغییر خواهد کرد. بخشی از این تغییر برای بهبود فرآیندهای دیجیتالی شدن و کاهش هزینه‌ها خواهد بود. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» عبدالمجید پورسعید با تاکید براینکه در بحث بانکداری دیجیتال ما در حال حاضر در حال یادگیری هستیم، افزود:یادگیری این موضوع که چگونه نیازهای مشتریان خودمان را با فناوری پاسخ دهیم. وی گفت: هیچ استراتژی واحدی وجود ندارد. هر بانکی باید با نقاط قوت خود مسیر خود را تعیین کند.
 • شورش بانک‌های مرکزی علیه دلار

  دنیای اقتصاد: «مارک کارنی»، رئیس‌کل بانک مرکزی انگلیس، خواستار تشکیل سیستم بین‌المللی پولی برای جایگزینی با دلار آمریکا شد. بانک مرکزی اروپا و بروکسل نیز در همین راستا برنامه‌ریزی‌های خود را برای رواج یورو به‌عنوان ارز مرجع بین‌المللی آغاز کرده‌اند. اروپا و بروکسل برای هدف مهم و استراتژیک؛ دست اتحاد داده و کلونی جدیدی تشکیل داده‌اند و آن هدف چیزی جز ارتقای یورو به‌عنوان یک ارز بین‌المللی نیست. تلاش این نهاد برای مقابله با انزوایی است که در پروسه جهانی شدن و بازارهای آزادتر تحت رهبری آمریکا به آن سمت در حال حرکت هستند. در واقع آمریکا خواسته نسل‌های گذشته را با بی‌اعتنایی به بازارهای باز، جهانی‌شدن، نهادهای بین‌المللی و زیر پا گذاشتن معاهده‌های چندطرفه، به راحتی مسیر دلخواه خود را پیش می‌برد؛ مانند بازی گلف دونالد ترامپ که تنها گودال و توپ خود را می‌بیند.
 • واریز وجه نقد خارج از شعبه پس از ۹۰ سال

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت توسن‌تکنو با اشاره به راه‌اندازی بیش از هزار راهکار دریافت و پرداخت وجه نقد در شبکه بانکی کشور، از امکان واریز وجه نقد خارج از شعبه پس از ۹۰ سال خبر داد.
 • صدور کارت «سپهر دانش» بانک صادرات برای ۱۴۸هزار دانش‌آموز

  گروه بنگاه‌ها: هزار دانش‌آموز کشور تاکنون کارت «سپهر دانش» بانک صادرات ایران را دریافت کرده‌اند. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، دانش‌آموزان سراسر کشور در یک‌سال گذشته از این طرح استقبال کرده‌اند به نحوی که طبق تازه‌ترین آمار، تا ٢٧ مرداد ٩٨ بیش از ١٤٧ هزار و ٨٩٦ دانش آموز در سراسر کشور در این طرح مشارکت کرده و عضو باشگاه لیگ دانش‌آموزی بانک صادرات ایران شده‌اند و انتظار می‌رود همزمان با بازگشایی مدارس این رقم رشد چشمگیری داشته باشد.
 • معرفی ۱۰ برنده کمک‌هزینه خرید خودرو داخلی طرح کیان پارسیان

  گروه بنگاه‌ها: مراسم قرعه‌کشی مرحله دوم طرح کیان بانک پارسیان (ویژه دارندگان دستگاه‌های کارتخوان)، سوم شهریورماه ۹۸ برگزار و۱۰ برنده جایزه ۵۰۰ میلیون ریالی کمک‌هزینه خرید خودرو معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، در این طرح که به منظور تشویق دارندگان دستگاه‌های کارتخوان اجرا شد، پذیرندگانی که موفق به افزایش حداقل مانده روزانه سپرده متصل به دستگاه کارتخوان طی دوره اجرای طرح (۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۶ تا ۳۱ فروردین ۹۸) شده‌اند، در این قرعه‌کشی شرکت داده شده‌اند. مبنای اعطای امتیاز هریک از پذیرندگان متناسب با حداقل مانده سپرده متصل به دستگاه کارتخوان، به‌صورت امتیاز روزانه بوده و مجموع امتیاز مشتریان در دوره زمانی طرح در قرعه‌کشی ملاک‌عمل بوده است. شایان ذکر است در این دوره از قرعه‌کشی تعداد ۲۵۱ هزار و ۱۱۴ پذیرنده با مجموع امتیاز بیش از ۱۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون، شرکت داده شده‌اند. دکتر پارسافرد، مدیر بازاریابی و توسعه کسب وکار بانک پارسیان در این مراسم گفت: دارندگان دستگاه‌های کارتخوان متصل به حساب بانک پارسیان با حفظ یا افزایش موجودی می‌توانند در طرح‌های آتی بانک شرکت و از مزایا و تسهیلات ویژه آن استفاده کنند. بنابراین گزارش مرحله اول قرعه‌کشی طرح کیان بانک پارسیان (ویژه دارندگان دستگاه‌های کارتخوان)، دوم بهمن ماه ۹۷ برگزار و برنده جایزه بزرگ ۳ میلیارد ریالی کمک‌ هزینه خرید واحد مسکونی معرفی شد و طی مراسمی جایزه خود را دریافت کرد.
 • حمایت ایران کیش از همایش نویسندگان جوان

  گروه بنگاه‌ها: شرکت ایران کیش در راستای فعالیت دربخش مسوولیت‌های اجتماعی و فعالیت‌های فرهنگی از همایش نویسندگان جوان و فرهنگیان شهرک اکباتان حمایت کرد. در این مراسم از ۴۰ نویسنده جوان تهرانی قدردانی شد. به گزارش روابط‌عمومی ایران کیش گروه تدوینگران جوان سرای محله شهرک اکباتان در سال ۹۶ و با حمایت از نویسندگان به چاپ چندین کتاب در حوزه شهدا و دفاع مقدس پرداخت که به واسطه استقبال جوانان از این طرح، در سال ۹۷ علاوه بر موضوع شهدا و دفاع مقدس، مجموعه کتاب‌هایی در موضوعات مختلف گردشگری، رمان، شعر، نمایشنامه، مسائل شهری و فرهنگی نیز به چاپ رسید.
 • ژاپن، بزرگ‌ترین طلبکار آمریکا شد

  چین دیگر بزرگ‌ترین طلبکار آمریکا در جهان نیست، این عنوان حالا دیگر در اختیار ژاپن قرار گرفته است.به گزارش «ایبِنا» ژاپن لقب بزرگ‌ترین طلبکار آمریکا را از چین گرفت.
 • رشد بالای اقتصاد مالزی

  رشد اقتصادی مالزی در سه ماه دوم سال فراتر از حد انتظار ظاهر شد. به گزارش «ایسنا» اقتصاد مالزی تا پایان سه ماه دوم سال موفق شد رشد ۹/ ۴درصدی را به ثبت برساند که ۴/ ۰درصد بیشتر از رشد سه ماه نخست این کشور و حدود ۲/ ۱درصد بیشتر از نرخ پیش‌بینی شده قبلی است.

بیشتر