آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۸۹

 • سطح حمایتی دلار شکست

  دنیای اقتصاد: سومین افت پیاپی دلار، زمینه‌ساز شکست سطح حمایتی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی شد. روز یکشنبه، شاخص ارزی ۱۴۰ تومان افت را به چشمان خود دید و روی نقطه ۱۱ هزار و ۴۲۰ تومانی قرار گرفت. آخرین بار این ارز در تاریخ ۱۳ بهمن ماه ۹۷، سطح قیمتی پایین تری را تجربه کرده بود. در کنار این، میزان افت دلار در یک ماه گذشته سابقه نداشت. آخرین بار در اوایل مرداد قیمت بیش از ۱۴۰ تومان طی یک روز افت قیمت را تجربه کرده بود. به گفته فعالان، افزایش فعالیت معامله‌گران خالی فروش، کاهش نرخ حواله درهم در همان ابتدای روز یک شنبه، بالا رفتن احتمال آغاز به کار بازار متشکل ارزی در آینده‌ای نزدیک تر و گمانه‌زنی‌ها از پیام مکرون به ایران چهارضلعی بودند که زمینه‌ساز آن شدند که شکست سطح حمایتی دلار با سرعتی آرام ادامه یابد. پیشتر دلار با آرامش از سطح ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان پایین رفته بود و اکنون به همان آرامی از سطح حمایتی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عقب نشینی کرد. پس از اعلام خبر سفر وزیر امور خارجه ایران به فرانسه دلار تا ۱۱ هزار و۳۰۰ تومان پایین رفت.
 • دو گسل در عملیات بازار باز

  دنیای اقتصاد: یک پژوهش در مرکز پژوهش‌های مجلس‌ با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از عملیات بازار باز به‌عنوان یک عملیات موثر در سیاست‌گذاری، نسبت به انحراف این ابزار هشدار داد. این پژوهش معتقد است با توجه به کسری بودجه احتمالی دولت در سال ۱۳۹۸ این امکان وجود دارد که در عمل، عملیات بازار باز تبدیل به ابزاری برای تامین کسری بودجه دولت از طریق پایه پولی شود. در این شرایط دولت برای تامین هزینه‌های خود اوراق بدهی منتشر می‌کند و بانک مرکزی نیز در پوشش عملیات بازار باز، موظف، به خریداری این اوراق می‌شود. در این صورت مضرات پولی کردن کسری بودجه در اقتصاد پدیدار خواهد شد. همچنین از نگاه این پژوهش درصورت موضع انفعالی بانک مرکزی در قبال اضافه برداشت ها، کارکرد عملیات بازار باز به‌عنوان یک ابزار سیاست پولی از بین خواهد رفت و صرفا کارکرد نمایشی خواهد داشت.
 • پیش‌بینی‌های اونس افزایشی شد

  دنیای اقتصاد: پس از تصمیم آمریکا و چین برای اعمال تعرفه‌های تجاری جدید علیه یکدیگر و اظهارات جرومی پاول رئیس فدرال‌رزرو آمریکا در نشست سالانه جکسون هول، قیمت طلا بار دیگر با افزایش چشمگیری روبه‌رو شده و در پایان معاملات روز جمعه به بیش از ۱۵۲۶ دلار رسیده است.
 • محدودیت‌های بازار متشکل ارزی از نظر یک فعال موسسات اعتباری

  گروه بنگاه‌ها: قائم‌مقام موسسه اعتباری ملل گفت: احتمال مداخله مستقیم و مدیریت دولت در صورت افزایش نرخ‌ها، عدم کشف ریسک‌های مترتب‌بر فعالیت بازار مذکور به دلیل عدم وجود بازارهای مشابه و تجربیات جهانی و محدودیت فعالیت بازار به معاملات نقدی از ریسک‌های بازار متشکل معاملات ارزی است.
 • گام بزرگ بانک مسکن برای فروش اموال و املاک مازاد

  گروه بنگاه‌ها: توان و قدرت اعتباری بانک مسکن از محل درآمد حاصل از فروش اموال مازاد همچون شعب ناکارآمد، تقویت می‌شود. به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در پی تاکید دولت به شبکه بانکی برای فروش و تعیین تکلیف اموال مازاد و بازگشت منابع حاصل از آن وزارت امور اقتصادی و دارایی بانک‌ها را مجاب کرد تا هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین‌تکلیف اموال مازاد خود اقدام کنند. در همین زمینه در خردادماه امسال وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه‌ای با مدیران‌عامل بانک‌های دولتی تاکید کرد: برنامه واگذاری اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها باید تا انتهای سال ۱۳۹۸ به سرانجام برسد.
 • خدمات بانک رفاه به بخش سلامت کشور

  گروه بنگاه‌ها: بانک رفاه با توجه به ظرفیت‌های ویژه‌ ریالی و ارزی و ماهیت سهامداری آن و ارتباط نزدیک با سازمان تامین‌اجتماعی، در خدمت و همراه حوزه سلامت و پزشکان کشور قرار گرفته است. به گزارش روابط‌عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از پایگاه خبری بنکر، در راستای تامین نیازهای مالی پزشکان و با هدف توسعه و ارتقا بیش از پیش ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در سطح کشور، بانک رفاه توانسته است در قالب طرح مهر سلامت به جامعه پزشکان با شرایط ویژه تسهیلات مالی تخصیص دهد. براساس سیاست‌های اولویت‌دار بانک، این بنگاه اقتصادی همچنان حمایت‌های خود را از جامعه پزشکی انجام می‌دهد و در کنار این طبقه اجتماعی ایستاده است. این بانک تاکنون با طرح‌های سپیدان یک و ۲ و همچنین طرح مهر سلامت و... در راستای تامین نیازهای مالی فعالان حوزه سلامت کشور و با هدف توسعه و ارتقا بیش از پیش ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در سطح کشور به جامعه پزشکان اعم از پزشکان فوق‌تخصص، متخصص، جراحان، دندانپزشکان متخصص و عمومی، دکترهای علوم آزمایشگاهی، رادیولوژیست‌ها، پزشکان‌عمومی و دامپزشک، دکتر‌های متخصص داروسازی، کارشناسان رشته‌های مرتبط با پزشکی اعم از فیزیوتراپیست، سونوگرافیست، اپتومتریست و... که دارای حساب نزد بانک بوده و یا نسبت به افتتاح حساب در این بانک اقدام کنند تسهیلات ارائه می‌دهد.
 • تامین اعتبار ۴۵۰۰ میلیارد تومانی بانک صادرات برای بنگاه‌های اقتصادی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: از ابتدای اجرایی شدن طرح «طراوت» (طرح اعتباری ویژه تولید) در اردیبهشت سال جاری تاکنون بیش از چهار هزار و ٥٠٠ میلیارد تومان اعتبار توسط بانک صادرات ایران برای بنگاه‌های اقتصادی تامین شده است.
 • نسخه جدید همراه بانک ملت عملیاتی شد

  گروه بنگاه‌ها: نسخه جدید سامانه همراه بانک ملت با ارائه خدمات جدید و اعمال تغییرات در برخی از خدمات با افزایش ملاحظات امنیتی، در دسترس مشتریان قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، این بانک با هدف تکمیل خدمات سامانه همراه بانک و بهبود عملکرد سامانه مطابق با سلیقه مشتری، نسخه جدید را با اعمال تغییراتی روانه بازار کرد. افزایش سقف انتقال وجه، فراخوان سرویس صوتی برای برخی از خدمات، تعیین سقف کیف پول همراه پلاس ملت در همراه بانک و امکان ورود به سامانه همراه بانک از طریق اسکن چشم(Iris)، از مهم‌ترین خدمات ارائه شده در نسخه جدید همراه بانک ملت است.
 • تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به امور مشتریان بانک سپه

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک سپه از تشکیل کارگروهی برای رسیدگی و تسهیل امور مشتریان بانک خبر داد و گفت: حمایت از واحدهای تولیدی برنامه اصلی بانک است. محمدکاظم چقازردی در مراسم تجلیل از مشتریان بانک سپه که با حضور اعضای هیات‌مدیره، مدیران امور و مشتریان برگزیده بانک برگزار شد، اظهار کرد: مدیران در گذر زمان متناسب با مسوولیت‌های خود خدمت کرده و به بازنشستگی می‌رسند، اما آنچه ماندگار است بانک و مشتریان بانک هستند، لذا برای بانک بسیار مهم است که مشتریان، بانک سپه را بانک خود بدانند. رئیس هیات‌مدیره بانک سپه با اشاره به تجربه متراکم موجود در بانک؛ عامل اعتلای بانک را وجود نیروهای خوب مدیریتی و نیروی انسانی توانمند و پاکدست دانست و تصریح کرد: لازم است مدیران زنجیره تعاملی با مشتریان را حفظ و تداوم بخشند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر