آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۶۴

  • قبض رشد با بسط تعرفه‌ها

    دنیای اقتصاد: «صندوق بین‌المللی پول» تازه‌ترین به‌روزرسانی گزارش «چشم‌انداز اقتصاد جهانی» خود را که مربوط به آوریل (فروردین) است منتشر کرد. به گزارش این نهاد، در سال‌های پیش‌رو رشد اقتصادی جهان در سطوح محدود باقی خواهد ماند. براساس این گزارش، از زمان گزارش ماه آوریل، دولت آمریکا تعرفه‌های بیشتری را بر واردات چین وضع کرده است، تعرفه‌هایی که البته با اقدامات تلافی‌جویانه چین همراه بوده است. البته به‌دنبال دیداری که روسای‌جمهور دو کشور در حاشیه نشست «گروه ۲۰» داشتند، تنش‌های تجاری میان غول‌های اقتصادی دنیا آرام گرفت.
  • سقف دلار شناسایی شد؟

    دنیای اقتصاد: پس از ۳ افزایش متوالی، روز چهارشنبه، اولین کاهش قیمتی دلار رقم خورد. در دومین روز مردادماه، قیمت دلار در بازار آزاد نتوانست از سطح ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومانی عبور کند و با قدرت‌نمایی فروشندگان تا محدوده ۱۲ هزار و ۲۸۰ تومان عقب نشست. اینکه دلار در آستانه یک سطح مقاومتی با افزایش فروش‌ها مواجه شد و مسیر قیمتی خود را تغییر داد، چنین تصوری را به ذهن شماری از معامله‌گران متبادر می‌کرد که سقف کوتاه‌مدت قیمت این ارز پیدا شده است. البته عده‌ای نیز باور داشتند، قیمت تنها یک اصلاح موقت را تجربه کرده است.
  • بدهی هزار میلیاردی چند دانه‌درشت به شبکه بانکی

    رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه هفت تا هشت بدهکار دانه درشت بانکی دارای چند هزار میلیارد تومان بدهی هستند، گفت:‌ معاون اول رئیس‌جمهوری دستور داد گزارشی درباره این افراد برای طرح در جلسه هفته آینده کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی تهیه شود.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر