آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۶۳

 • تنبیه خوش‌حساب تشویق بدحساب

  دنیای اقتصاد: طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف، توسط بازوی پژوهشی مجلس نقد شد. از نظر مرکز پژوهش‌ها، این طرح نمایندگان، مشتریان بانک‌ها را ترغیب به بدحسابی می‌کند؛ چراکه این انتظار را در آنها به‌وجود می‌آورد که در آینده، قانون‌گذار تمام جریمه‌های دیرکرد را حذف خواهد کرد. این رویکرد مترادف با تنبیه مشتریانی است که در موعد مقرر مطالباتشان را تسویه کرده‌اند. مرکز پژوهش‌ها در اصلاحیه طرح مذکور پیشنهاد داده تا امتیازات تشویقی برای مشتریان خوش‌حساب، از جمله تخفیف نرخ سود تسهیلات در نظر گرفته شود.
 • بازارساز تغییر کانال را پذیرفت

  دنیای‌اقتصاد: صرافی‌های بانکی که دو روز پیاپی در برابر نوسان دلار در کانال ۱۲ هزار تومانی مقاومت کرده بودند، روز سه‌شنبه قیمت فروش خود را تا ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان بالا بردند. به این ترتیب، بازارساز دیروز تغییر کانال شاخص ارزی را پذیرفت و سعی کرد با نزدیک کردن قیمت خود به بازار آزاد، از دامنه نوسانات غیرمنتظره بکاهد.
 • مدافع برگزیت، مخالف جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس شد. او که وزیر خارجه سابق انگلیس و یکی از رهبران کمپین خروج این کشور از اتحادیه اروپا بود توانست با غلبه جرمی هانت، رهبر جدید حزب محافظه‌کار و نخست‌وزیر انگلیس شود.
 • بازگشت بانک اقتصاد نوین به چرخه اقتصاد

  سیدمهدی سدیدی مدیرعامل گروه توسعه ملی، دستیابی به پنج کرسی هیات‌مدیره بانک اقتصاد نوین را تلاش «وبانک» برای بازگشت این بانک به چرخه اقتصاد دانست و گفت: با وجود اینکه پس از ۱۷ سال کنترل بانک را به‌دست گرفتیم، اما گروه توسعه ملی قصد استمرار بنگاهداری را ندارد و در آینده نسبت به واگذاری سهام این بانک به بخش خصوصی حقیقی اقدام خواهد کرد.مدیرعامل «وبانک» با اشاره به حفظ نظم ساختاری در بانک اقتصاد نوین، ساماندهی و سودآور کردن این بانک را در اولویت‌های گروه توسعه ملی دانست.در مجمع مورخ ۳۱/ ۴/ ۹۸ که ۵۱ درصد سهامداران حضور داشتند، گروه توسعه ملی توانست با کسب پنج کرسی هیات‌مدیره، بانک اقتصاد نوین را قبضه مدیریتی کند.
 • رشد سهم بیمه سامان از بازار

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه سامان گفت: رشد ۵۳ درصدی شرکت بیمه سامان حاکی از افزایش سهم این شرکت از بازار است. احمدرضا ضرابیه با بیان اینکه شرکت بیمه سامان در سال ۹۷ بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد، افزود: با توجه به اینکه در ابتدای سال ۹۷ توانگری مالی شرکت ۱۳۲ درصد بود، شرکت توانست میزان توانگری را در سال جدید نیز حفظ کند. مدیرعامل بیمه سامان گفت: شرکت بیمه سامان به ازای هر سهم ۱۰۰ ریال سود پرداخت کرد؛ به‌طوری‌که از محل سود قابل‌تخصیص ۵۷۷ میلیارد ریال، ۱۵۰ میلیارد ریال سود تقسیم کردیم. ضرابیه گفت: کارخانه نوآوری با عنوان پلنت یک شتاب‌دهنده در حوزه اینشورتک و فین‌تک است. به گفته وی تحول در صنعت بیمه مبتنی‌بر فناوری نیازمند این است که این فناوری در اختیار توسعه و توانمندسازی شبکه فروش قرار گیرد و چاره‌ای جز تحول دیجیتال برای بقا در صنعت بیمه نداریم.
 • تحقق افزایش سرمایه بیمه معلم تا پایان سال ۹۸

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه معلم (سهامی عام) با حضور ۳۳/ ۹۳ درصد از سهامداران، مدیرعامل، اعضای هیات‌مدیره، نماینده بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۷ با رای قاطع سهامداران تصویب شد.
 • افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره بانک توسعه تعاون در دیدار با هیات‌رئیسه فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی، ضمن قدردانی از حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت در تصویب افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای این بانک گفت: انتظار می‌رود برای کمک به افزایش توان تسهیلات‌دهی بانک توسعه تعاون و انجام به‌موقع تکالیف و تعهدات قانونی این مبلغ هرچه زودتر در اختیار این بانک قرار گیرد.
 • دولت حداقل سه درصد کوچک شد

  معاون سازمان اداری و استخدامی کشور از کاهش ۳ درصدی اندازه دولت خبر دادو گفت: تاکنون اهداف کمی ۲۸ دستگاه اجرایی برای اصلاح نظام اداری در قالب تفاهم نامه تنظیم و ابلاغ شده است. علاالدین رفیع‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر درخصوص وضعیت برنامه اصلاح نظام اداری کشور اظهار کرد: پس از ابلاغ مصوبه مربوط به دومین برنامه جامع اصلاح نظام اداری‬ که در تاریخ ۱۴/ ۰۶/ ۹۷ انجام شد، اقدامات مختلفی را شروع کردیم.
 • آیین‌نامه کارگزاران آنلاین بیمه در دستور کار بیمه مرکزی

  رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی از در دستور کار قرار گرفتن قانون‌گذاری بیمه مرکزی برای کسب‌و‌کارهای جدید صنعت بیمه تحت عنوان آیین‌نامه کارگزاران آنلاین بیمه خبر داد.
 • مهر تایید سهامداران بر عملکرد سال ۹۷ بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: با برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه بانک ملت، صورت‌های مالی این بانک بزرگ بورسی برای مقطع منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۷ با اکثریت قاطع آرا، به تصویب سهامداران رسید.
 • مجمع بانک پارسیان به ۷مرداد موکول شد

  گروه بنگاه‌ها: برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه بانک پارسیان برای بررسی و تصویب صورت‌های مالی منتهی به پایان اسفند ۹۷، با یک هفته تنفس به دوشنبه ۷ مردادماه موکول شد.
 • بازار - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲

  گروه بنگاه‌ها:

بیشتر