آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۶۲

  • کارنامه ارز در ابتدای تابستان

    دنیای اقتصاد: بازدهی ماهانه بازار ارز در نخستین ماه تابستان، کمترین میزان پس از دی‌ماه سال ۹۷ بوده است. در تیرماه سال‌جاری اگرچه دمای هوا افزایش قابل‌توجهی نسبت به ماه‌های اخیر داشت، اما برخلاف آن، دمای دلار به میزان ۶/ ۸ درصد کاهش یافت و افزایش قیمت در روزهای آخر نیز نتوانست از ثبت این بازدهی منفی جلوگیری کند. روز گذشته بهای دلار به ۱۲ هزار و ۲۵۰ تومان رسید و قیمت سکه نیز در سطح ۴ میلیون و ۲۲۰ تومان قرار گرفت و در نهایت نرخ سکه نیز در تیرماه افت ۴/ ۱۰ درصدی را ثبت کرد.
  • تقسیم ۵/ ۱۴ ریال به ازای هر سهم بانک کارآفرین

    گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه بانک کارآفرین روز یکشنبه سی‌ام تیر با حضور صاحبان بیش از ۶۳ درصد سهام، در سالن همایش‌های خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد. در مجمع عمومی عادی سالانه بانک کارآفرین به اتفاق آرا، مبلغ ۵/ ۱۴ ریال به عنوان سود خالص قابل تقسیم به هر سهم تصویب شد.
  • واریز سود سهامداران بیمه سامان در مجمع عمومی

    گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه سامان با حضور بیش از ۷۸ درصد صاحبان‌ سهام بیمه سامان برگزار شد و صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۹۷ با اکثریت آرا تصویب و براساس آن به ازای هر سهم ۱۰۰ریال سود تقسیم و به حساب سهامداران حقیقی واریز شد. به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه سامان، تولید حق بیمه این شرکت، در سال ۱۳۹۷ که با رشد ۵۳ درصدی نسبت به سال قبل به مبلغ ۱۰،۱۶۹ میلیارد ریال رسیده است در مقایسه رشد متوسط ۲۵ درصدی بازار بیمه کشور، از وضعیت مناسبی برخوردار است.

بیشتر