آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۶۱

 • رکوردزنی مجدد فلز زرد؟

  طلا که در هفته‌ گذشته روندی صعودی را تجربه و افزایشی ۶/ ۰ درصدی را رقم زده بود، در مقابل عواملی قرار گرفته که گمانه‌زنی‌هایی را برای رشد مجدد در هفته آینده ایجاد کرده است. هر اونس طلا در روز پنج‌شنبه هفته گذشته و پس از سخنرانی یکی از مقامات فدرال رزرو رکوردی ۶ساله را شکست. تحلیلگران و فعالان بازار انتظار افزایش دوباره قیمت طلا را در هفته آینده دارند. در این میان نیز پاول رئیس فدرال رزرو مجددا مورد هدف فشارهای کاخ سفید قرار گرفته است. ترامپ همچون روندی که در ماه‌های گذشته نیز سابقه دارد، روز جمعه از تعلل فدرال رزرو در کاهش نرخ بهره انتقاد کرد. امری که می‌تواند، خریداران بیشتری را روانه بازار طلا کند.در تازه‌ترین نظرسنجی سایت کیتکو درباره نوسان هفتگی طلا در هفته آینده، به‌ نظر می‌آید متخصصان و تحلیلگران حرفه‌ای وال‌استریت و معامله‌گران خرد مین‌استریت درباره روند قیمتی اونس طلا در هفته آینده اتفاق نظر دارند.
 • گذر دلار از کانال ۱۱

  دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، قیمت دلار اولین رشد هفتگی را به ثبت رساند و توانست از کانال ۱۱ هزار تومانی خارج شود. روز یکشنبه، قیمت دلار در بازار آزاد ۳۸۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و با عبور از کانال ۱۱ هزار تومانی به قیمت ۱۲ هزار و ۲۳۰ تومان رسید. با وجود کانال شکنی بازار آزاد، دیروز تا ساعت ۴ بعدازظهر نرخ دلار در صرافی‌های بانکی توانست زیر مرز ۱۲ هزار تومانی باقی بماند، هر چند که با افزایش قیمت مواجه شد.
 • تسهیلات ارزان قیمت بانک اقتصادنوین برای دارندگان پایانه‌های فروش

  گروه بنگاه‌ها: بانک اقتصادنوین پس از معرفی طرح «صبا ۱» مختص خانوارها و فعالان اقتصادی، طرح «صبا ۲» را به دارندگان پایانه‌های فروش (POS) این بانک معرفی کرد.
 • پرداخت وام ازدواج به بیش از ۲۱ هزار نفر در بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: مدیر امور اعتباری بانک تجارت از اعطای ۲۱ هزار و ۵۶۴ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از سوی این بانک در سه ماه اول سال‌جاری خبر داد.
 • جوایز غیرنقدی برای کاربران همراه بانک سینا

  گروه بنگاه‌ها: مراسم قرعه‌کشی «طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا» برگزار و برندگان آن اعلام شد. دومین دوره قرعه‌کشی «باشگاه مشتریان بانک سینا» و اولین دوره قرعه‌کشی از طرح همراز با حضور تنی چند از مدیران ستادی، مناطق و کارکنان بانک برگزار شد.

بیشتر