آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۴۹

 • نقشه تامین مالی خرد سال ۹۸

  دنیای اقتصاد: بانک مرکزی در یک بخشنامه به شبکه بانکی کشور، دستورالعمل تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط را در سال‌جاری به شبکه بانکی ابلاغ کرد. در این گزارش تسهیلات ارائه شده در سال گذشته به بنگاه‌های کوچک و متوسط ۱۹ هزار میلیارد تومان گزارش شد که این میزان تسهیلات به حدود ۲۳ هزار بنگاه کوچک و متوسط تخصیص یافته است. این موضوع نشان می‌دهد که به طور متوسط به هر بنگاه به میزان ۸۲۶ میلیون تسهیلات ارائه شده است. همچنین بر اساس یکی از اصلاحات صورت‌گرفته در بخشنامه سال‌جاری «بانک‌ها و موسسات اعتباری موظفند با تسهیلات یا موارد امهال مصوب در کارگروه تسهیل، حداکثر ظرف مدت «یک ماه» موافقت کنند یا دلایل مخالفت خود را همراه با مستندات مربوط به هیات خبرگان موضوع ماده (٦٢) قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ارجاع کنند.» موضوعی که به‌نظر می‌رسد در راستای کاهش زمان تسهیلات ارائه شده اتخاذ شده است.
 • رشد دلار ادامه نیافت

  دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، چهارمین افزایش سکه و دلار به ثبت نرسید و هر دو بازار تغییر مسیر دادند. روز یکشنبه، شاخص ارزی تا ساعت ۴ بعدازظهر ۱۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۳ هزار تومان رسید.
 • بیمه آسیا مجامع فصلی برگزار می‌کند

  گروه بنگاه‌ها: بیمه آسیا با هدف بررسی دقیق و شفاف عملکرد سرپرستی‌های مناطق ده‌گانه این شرکت مجامع فصلی برگزار می‌کند. مسعود بادین، نایب رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا با تاکید بر برگزاری منظم مجامع فصلی سرپرستی‌های مناطق ده‌گانه بیمه آسیا گفت: ابتکار برگزاری مجامع فصلی سرپرستی‌ها، نقطه عطفی در حرکت رو به رشد بیمه آسیا خواهد بود و امیدواریم با تلاش و جدیت مدیران مرتبط بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم. مدیرعامل بیمه آسیا بررسی دقیق و شفاف عملکرد سرپرستی‌ها، تعامل شعب و سرپرستی‌ها، تعامل سرپرستی‌ها با مدیریت‌های مختلف و ایجاد اعتماد و همدلی بین کارکنان، پاسخگویی، رصد بازارهای منطقه‌ای و محلی، شناسایی نقاط قوت و ضعف فعالیت‌ها و نهایتا افزایش سهم بازار و سودآوری را از اهم اهداف برگزاری مجامع فصلی دانست.
 • بیمه نوین به‌دنبال توسعه محور آموزش و اجتناب از رکود

  گروه بنگاه‌ها: مراسم تجلیل از برترین‌های شبکه فروش سال ٩٧ شرکت بیمه نوین برگزار شد. حسین کریم‌خان زند، مدیرعامل این شرکت بیمه در این مراسم با اشاره به اینکه فرهنگ سازمانی در بیمه نوین نگاهی بدون مرز میان کارکنان و نمایندگان است، گفت: توقع بیمه نوین از شبکه فروش خود، توسعه و اجتناب از رکود با تکیه بر محورهای آموزش، بررسی نقاط ضعف در عملکرد، ایجاد بینش و افق دید متعالی و گسترش بازارهای هدف است.
 • تحقق سود ۱۶۰ ریالی بیمه البرز

  گروه بنگاه‌ها: بیمه البرز اعلام کرد در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۷ به‌صورت «حسابرسی شده» به ازای هر سهم ۱۶۰ ریال سود محقق کرده است. شرکت بیمه البرز با صدور اطلاعیه‌ای در سامانه کدال اعلام کرد: در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۷ به‌صورت «حسابرسی شده» به ازای هر سهم ۱۶۰ ریال سود محقق کرده که نسبت به گزارش ۱۲ ماهه حسابرسی نشده تغییری نداشته است. همچنین در ادامه این اطلاعیه شفاف‌سازی آمده است که این شرکت براساس عملکرد واقعی ۱۲ماهه برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۷ مبلغ ۶۴۱,۱۴۵ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.
 • ۸/ ۵ میلیارد دلار قرارداد صندوق توسعه با بانک ها

  بررسی آخرین عملکرد صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ نشان می‌دهد که این صندوق در مجموع ۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون دلار نسبت به عقد قرارداد عاملیت ارزی با ۱۵ بانک اقدام کرده است.
 • صعود تکنیکال یا نزول بنیادین

  دنیای اقتصاد: براساس ارزیابی هفتگی سایت کیتکو اکثریت سرمایه‌گذاران خرد و فعالان حرفه‌ای بازار، انتظار افزایش قیمت اونس طلای جهانی را دارند. با وجود اینکه داده‌های اشتغال روز جمعه آمریکا فراتر از انتظارات بازار بودند، اما با این حال باز همه انتظار دارند که نرخ بهره فدرال‌رزرو کاهش یابد.
 • نشانه‌های سودآوری بانک صادرات در آینده نزدیک

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات ایران گفت: با روند مثبت بانک صادرات ایران، رشد قیمت «وبصادر» در انتظار سهامداران خواهد بود. مهدی کباری گفت: کاهش مقدار قابل‌توجه زیان با توجه به گزارش اعلامی این بانک، نشان از سودسازی آن در آینده نزدیک دارد و با توجه به روند مثبت آن، رشد قیمت «وبصادر» در انتظار سهامداران خواهد بود. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، وی افزود: افزایش سرمایه از محل آورده سهامداران نیز می‌توانند نیروی محرکه خوبی برای این موضوع مهم باشند و با توجه به قیمت پایین سهم، عملا ریسک ریزش قیمت سهم بسیار پایین پیش‌بینی شده است.
 • تغییر رویکرد ایران کیش به باشگاه مشتریان

  گروه بنگاه‌ها: باشگاه مشتریان ایران کیش قرار نیست صرفا به محلی برای برگزاری چند جایزه یا رویداد برای برقراری ارتباط با مشتریانش تبدیل شود. مجتبی کشاورز، مشاور سرپرست ایران کیش در حوزه توسعه بازار با بیان این مطلب گفت: باشگاه مشتریان قرار است بخشی از زنجیره تامین فروش ایران کیش شود، ارزش افزوده‌ای برای مشتریان این شرکت ایجاد کند وخدمات و سرویس‌های جدید ارائه کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر