آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۵۰

 • سرعت چاپ پول در سال ۹۷

  دنیای اقتصاد: آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۷ رشد پایه پولی به رقم ۲/ ۲۴ درصد رسید که نسبت به ۶ سال اخیر بیشترین رقم بوده است. همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که تهاتر ۳۴ هزار میلیارد تومانی در آذر ماه سال گذشته باعث چرخش در اجزای پایه پولی شده است، به‌نحوی‌که از میزان جزء بدهی بانک‌ها در پایه پولی کاسته و به میزان خالص بدهی‌های دولت افزوده شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در سال گذشته تغییر مبنای ارز محاسباتی نیز یکی از دلایل تغییرات خالص دارایی‌های خارجی در پایه پولی بوده است.
 • تحلیل‌های فنی بازیگران دلار

  دنیای اقتصاد: ادامه نزول دلار، موجب ریزش به کانال ۱۲ هزار تومانی شد. شروع معاملات این ارز در محدوده ۱۲ هزار و ۹۶۰ تومانی که ۴۰ تومان کمتر از قیمت بسته شده روز یکشنبه بود، حاکی از تمایلات کاهشی حاکم بر بازار بود. در ادامه روند نزولی ابتدای روز، دلار در ادامه ۶۰ تومان دیگر از ارزش خود را از دست داد و ساعت ۴ بعدازظهر روی قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان قرار گرفت. روز یکشنبه نیز شاخص ارزی ۱۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داده بود.
 • ممنوعیت معامله رمز ارزها

  معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: موضوع استخراج بیت‌کوین به دولت محول شده و همچنان طبق مصوبه شورای‌عالی مبارزه با پولشویی معامله رمزارزها در کشور ممنوع است.
 • اصلاح قانون مالیات ارزش افزوده تا پایان امسال

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و مجلس بر لزوم اصلاح قانون مالیات ارزش افزوده تاکید دارند، گفت: امیدواریم این قانون تا پیش از پایان سال ۹۸ اصلاح شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به نوپا بودن اجرای قانون مالیات ارزش افزوده در کشورمان افزود: دولت و مجلس بر لزوم رفع اشکالات متعدد این قانون تاکید دارند. وی انتقال مالیات از تولیدکننده به مصرف‌کننده را از اهداف قانون مالیات بر ارزش افزوده برشمرد و گفت: به علت نواقص این قانون، متاسفانه بار این مالیات بر دوش تولیدکننده قرار گرفته و بخش‌هایی از آن را دچار چالش کرده است؛ به همین علت دولت و مجلس تصمیم گرفتند این قانون را اصلاح کنند.
 • انجام فرآیند تسویه پرداخت‌یاری از طریق بانک ایران‌زمین

  گروه بنگاه‌ها: از این پس فرآیند پرداخت‌یاری و خدمت انجام عملیات تسویه با پذیرندگان پشتیبانی شده شرکت‌های پرداخت‌یار از طریق بانک ایران‌زمین انجام خواهد شد. به گزارش روابط‌عمومی بانک ایران‌زمین، براساس اعلام شرکت شاپرک تعداد پرداخت‌یاران با رشد بسیار زیاد با توجه به قانونگذاری و تهیه سند در این بخش و همکاری و تعامل‌های انجام شده امروزه به عدد ۳۴ شرکت رسیده است؛ پرداخت‌یاران در صورت حرکت در مسیر مناسب و رشد و تعامل با شرکت‌های پرداخت الکترونیک می‌توانند ضمن ارائه خدمات نوآورانه و جدید در بخش کاهش هزینه‌های بخش پرداخت کشور نقش مهمی داشته باشند. یکی از چالش‌های پرداخت‌یاران با شاپرک و شبکه بانکی کشور آماده نبودن زیرساخت تسویه پرداخت‌یاری توسط بانک‌ها و مسیر نه‌چندان صحیح عملیات تسویه بود که با اقدامات ابلاغی بانک‌مرکزی و شاپرک به شبکه بانکی، فرآیند تسویه پرداخت‌یاری مورد تاکید قرار گرفت و حالا بعد از نهایی شدن آزمایش‌ها و عملیاتی‌شدن در دو بانک ایران‌زمین و بانک آینده عملیات تسویه با پذیرندگان پشتیبانی شده شرکت‌های پرداخت‌یار از طریق این دو بانک انجام می‌شود. براساس اعلام روابط‌عمومی شاپرک در آینده تعدادی از بانک‌ها به فرآیند تسویه اضافه خواهند شد.
 • پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بازنشستگان نیرو‌های مسلح

  گروه بنگاه‌ها: رئیس سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح گفت: امسال با همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به بازنشستگان نیرو‌های مسلح تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.
 • بازگشت دریافت کارمزد به درگاه‌های پرداخت سامان

  گروه بنگاه‌ها: شرکت پرداخت الکترونیک سامان، اولین PSP است که از روز یکشنبه دریافت کارمزد بر روی درگاه‌های پرداخت خود را برقرار کرده است. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» شرکت پرداخت الکترونیک سامان یکی از دارندگان بیشترین سهم بازار در درگاه پرداخت، با اجرای این تصمیم ثابت کرد که با ارائه سرویس مناسب و باکیفیت می‌تواند با هر تغییری مشتری‌های خود را جذب کند و با بهبود خدمات خود میزان رضایت مشتری را روزبه‌روز افزایش دهد.
 • جوانگرایی در بیمه آسماری

  گروه بنگاه‌ها: مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل پیشین و جدید شرکت بیمه آسماری با حضور اعضای هیات‌مدیره، مدیران و کارکنان شرکت بیمه آسماری برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی بیمه آسماری، رئیس هیات‌مدیره بیمه آسماری ضمن قدردانی از عملکرد ناصر کیان‌وش این نشست را مراسم تشکر از فعالیت‌های وی دانست. بهزاد ایثاری همچنین بر تمرکز بیمه آسماری بر استفاده از نیروهای جوان در کنار بهره‌مندی از تجارب نیروهای باسابقه تاکید کرد.
 • اعلام موانع تحقق سودآوری بانک صادرات در سال گذشته

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: ما در مقطع خاصی از تاریخ بانک صادرات قرار داریم و این بانک برای ادامه حیات بهتر، ناگزیر از ورود به منطقه سوددهی است.
 • پرداخت وام ۲میلیارد ریالی با شرایط آسان در بانک اقتصاد نوین

  گروه بنگاه‌ها: بانک اقتصادنوین با هدف پاسخگویی به نیاز مشتریان و کمک به بهبود شرایط اقتصادی خانوارها و فعالان اقتصادی، طرح تسهیلاتی «صبا» را ارائه کرده است. به گزارش «دنیای اقتصاد» در طرح «صبا» تسهیلاتی متنوع در سه بسته متفاوت و براساس معدل موجودی مشتریان پیش‌بینی شده است. در بسته شماره یک طرح (صبا ۱ و ۲) مشتریان حقیقی و حقوقی بانک اقتصادنوین، صاحبان مشاغل و فعالان اقتصادی می‌توانند تا دو برابر معدل موجودی سپرده خود و تا سقف ۲میلیارد ریال، با شرایط آسان تسهیلات دریافت کنند. متقاضیان دریافت تسهیلات کمک‌ هزینه خرید خودرو، تعمیر مسکن، خرید ابزار کار، لوازم‌ یدکی و...، پزشکان و داروسازان، اصناف، کسبه و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک، پذیرندگان پایانه‌های فروشگاهی متصل به سپرده‌های بانک اقتصادنوین و اشخاصی که میزان نقدینگی مورد نیازشان بیش از میزان پس‌اندازشان است می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. بنابراین گزارش علاوه بر این، شرکت‌ها و موسسات برای پرداخت تسهیلات به کارمندان خود می‌توانند از شرایط طرح تسهیلاتی «صبا ۱ و ۲» استفاده کنند. در طرح «صبا ۱ و ۲»، براساس معدل موجودی سپرده‌های کوتاه‌مدت و قرض‌الحسنه جاری مشتریان در بازه‌های زمانی ۲تا ۴ماه، امکان پرداخت تسهیلات تا ۲۱۵ درصد معدل موجودی سپرده‌ها فراهم شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر