آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۰۵

 • ترامپ آخرین ماشه را کشید!

  دنیای اقتصاد: بعد از اظهارات متناقض‌ دونالد ترامپ در چند روز اخیر مبنی بر وضع تعرفه بر واردات ۲۰۰ میلیارد دلاری از کالا‌های چینی، او به وعده خود عمل کرد و تعرفه ۱۰ درصدی بر کالاهای چینی را به ۲۵ درصد افزایش داد.وضع تعرفه‌های جدید ۲۵ درصدی آمریکا بر کالا‌های وارداتی چین و ازسوی دیگر شکست مذاکرات دیروز دو کشور، بر افزایش تنش بین واشنگتن و پکن صحه می‌گذارد. امید به توافق بین آمریکا و چین در لحظه آخر، روز جمعه بازارهای سهام آسیا را تقویت کرد. شاخص شانگهای بالغ‌بر ۳ درصد رشد داشت، در حالی که شاخص شنژن بیش از ۸/ ۳ درصد بالا رفت. شاخص هنگ‌سنگ هنگ‌کنگ هم یک درصد افزایش یافت.
 • وقت افول دلار رسید؟

  دنیای اقتصاد: دلار پس از ۴ افزایش متوالی، روز شنبه بیشترین میزان کاهش در یک ماه اخیر را تجربه کرد. افت ۵۰۰ تومانی ابتدای هفته، دلار را تا سطح ۱۵ هزار تومان عقب برد. به گفته فعالان، افزایش عرضه بازارساز در نزدیک قیمت معاملات بازار آزاد، کاهش نرخ حواله درهم و افزایش فروش معامله‌گران فنی به‌عنوان مثلث فشار بر قیمت دلار عمل کردند. به‌باور برخی بازیگران ارزی، ادامه مسیر دلار، طی روزهای آتی به رفتار نرخ حواله درهم و تحرکات معامله‌گران در آستانه سطوح حمایتی بستگی دارد.
 • معافیت مالیاتی فراریان ارزی لغو می‌شود

  مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی از لغو معافیت مالیاتی فراریان ارزی خبر داد.
 • عرضه سهام لیزینگ کارآفرین به‌زودی در بورس

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت لیزینگ کارآفرین گفت: سهام این شرکت به‌زودی در فرابورس عرضه می‌شود که در مرحله اول ۲۰ درصد از سهام در حد الزامات سازمان بورس را عرضه می‌کنیم.
 • آمادگی برای همکاری با بانک مسکن برای انتشار اوراق مالی

  گروه بنگاه‌ها: معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور از آمادگی این سازمان برای همکاری با بانک مسکن برای انتشار اوراق با عاملیت این بانک خبر داد. سید حمید پورمحمدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن (هیبنا)، با بیان اینکه انتشار اوراق مالی در دو قسمت توسط بانک‌ها میسر است گفت: بخش اول مربوط به حوزه مالی دولت است. بر این اساس و طبق مجوزی که قانون بودجه به دولت داده امسال باید حدود ۴۴ هزار میلیارد تومان اوراق مالی توسط دولت منتشر شود. وی افزود: هر اندازه که بانک مسکن آمادگی انتشار اوراق داشته باشد، سازمان برنامه و بودجه نیز آمادگی واگذاری بخشی از ماموریت انتشار اوراق مالی دولت به این بانک را دارد و اگر هم موانعی برای عاملیت بانک مسکن وجود داشته باشد، برای رفع آن اقدام خواهیم کرد. معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه قسمت دوم انتشار اوراق مالی متعلق به بخش غیردولتی است افزود: در این بخش بانک مسکن که یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور است، موقعیت ممتاز و منحصر به فردی دارد.
 • مشارکت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مقاوم‌سازی ۲۲ هزار مسکن روستایی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: این بانک با همکاری بنیاد مسکن در مقاوم‌سازی ۲۲ هزار واحد مسکونی روستایی در سطح کشور مشارکت می‌کند. به گزارش روابط عمومی این بانک، مرتضی اکبری افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در قالب سه تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن، کمیته امداد و بنیاد برکت طرح‌های اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی را در دستور کار خود قرار داده است.

بیشتر