آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۰۴

 • انتظارات بازیگران فنی دلار

  دنیای اقتصاد: هر چقدر قیمت دلار در کانال ۱۵ هزار تومانی پیشروی می‌کند، انتظارات بازیگران فنی برای ادامه رشد این ارز بیشتر می‌شود. با این حال، بازارساز روز پنج‌شنبه با ورود قیمت صرافی‌های بانکی به کانال ۱۵ هزار تومانی، این سیگنال را به بازار مخابره کرد که طی روزهای آتی فعالانه‌تر در معاملات حضور خواهد داشت.
 • افزایش تقاضای سرمایه‌های امن‌

  بازارهای جهانی روز گذشته با فروکش کردن تب جنگ تجاری وارد کانال افزایشی شدند. شاخص CSI ۳۰۰ چین دیروز بالغ‌بر ۵/ ۳ درصد رشد کرد، اما بازدهی هفتگی این شاخص همچنان منفی ۵/ ۴ درصد باقی ماند. قیمت اونس طلا نیز روند صعودی خود را حفظ کرد و با رشد ۱/ ۰ درصدی به ۱۲۸۳ دلار رسید.قیمت طلای جهانی توانسته در سطح قیمت‌های روز گذشته خود مقاومت کند و در حال ثبت افزایش قیمت هفتگی است. تحت‌تاثیر ترس سرمایه‌گذاران از تشدید تنش بین چین و آمریکا در مذاکرات تجاری و احتمال شکست این دو کشور برای رسیدن به توافق از کالاهای با ریسک بالاتر دوری کردند.
 • اهدای عالی‌ترین نشان حمایت از حقوق مصرف‌کننده به بیمه نوین

  گروه بنگاه‌ها: بیمه نوین برای دومین سال پیاپی عالی‌ترین نشان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را دریافت کرد.به گزارش روابط عمومی بیمه نوین، این شرکت در هجدهمین همایش ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان موفق به اخذ تندیس طلایی برای دومین سال پیاپی شد.این تندیس توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت به حسین کریم خان‌زند، مدیرعامل این شرکت اهدا شد که مهدی شمسایی ظفرقندی، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه نوین به نمایندگی از وی، آن را دریافت کرد.بیمه نوین با رعایت اصول مشتری‌مداری، پیاده‌سازی استراتژی مبتنی‌بر خلق زنجیره ارزش برای بیمه‌گذاران و ارائه محصولات جدید و متنوع از جمله اتوپلاس (خدمات رایگان بیمه بدنه خودرو)، شایگان (پوشش درمان تکمیلی بیمه‌شدگان بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری)، ستایش نوین (ارائه خدمات ویژه بیمه‌های ثالث و بدنه به دارندگان بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری نوین) و بیمه‌نامه جامع مجتمع‌های مسکونی، این بار نیز موفق شد تا عالی‌ترین نشان تندیس ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در سال ۹۷ را دریافت کند.همچنین شرکت بیمه نوین از سال ۱۳۸۷ به‌عنوان نخستین شرکت بیمه‌ای برای حضور در این همایش ملی در راستای رقابت‌پذیری سازنده و ارائه خدمات با کیفیت پیشگام شد و تاکنون در بیش از ۹ دوره، موفق شده است جایزه خود را از سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان دریافت کند.
 • تغییر نگاه مردم به بخش بیمه ماموریت اصلی روابط عمومی‌ها

  گروه بنگاه‌ها: در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های صنعت بیمه کشور که به میزبانی بیمه تعاون برگزار شد بر نقش روابط عمومی‌ها در تغییر نگاه جامعه به صنعت بیمه تاکید شد.نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه با حضور مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران هیات همراه و مدیران روابط عمومی صنعت بیمه برگزار می‌شود. مصطفی زندی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی ضمن ارائه گزارشی از برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه و چگونگی حضور شرکت‌های بیمه در نمایشگاه، به تشریح برنامه‌های آتی شورای روابط عمومی‌های صنعت بیمه اشاره کرد.زندی گفت: نقطه عطف این نمایشگاه وجود کارگاه‌های آموزشی و تخصصی بود که توسط بیمه مرکزی و با همکاری شرکت‌های دیگر برگزار شد و امیدوارم در نمایشگاه‌های آتی هم این رویه، کامل‌تر و پربارتر ادامه پیدا کند.
 • تلاش برای افزایش قدرت تسهیلات‌دهی بانک ملی ایران

  گروه بنگاه‌ها: عضو هیات‌مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر لزوم وصول مطالبات معوق بانک گفت: اگر دارایی‌های منجمد بانک به حالت جاری در بیاید، قدرت تسهیلات‌دهی افزایش خواهد یافت. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، محمود شایان در همایش تشریح دستاوردها و ماموریت‌های محوله به بانک ملی ایران در سال رونق تولید که در مشهد برگزار شد، با بیان اینکه قرار است هفته‌ای یک روز همراه با اعضای کمیته عالی اعتباری بانک به واحدهای تولیدی در اقصی نقاط کشور سرکشی شود، ادامه داد: با تصمیم اعضای هیات‌مدیره به‌منظور خروج اموال بانک از انجماد، اداره جدیدی با وظیفه پیگیری و تسریع در واگذاری اموال مازاد و تملیکی تشکیل شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر