آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۰۳

 • صعود اونس در تلاطم بازارها

  دنیای اقتصاد: قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی به دلیل تشدید نگرانی‌ها نسبت به تنش جدید و اثرگذار در روند مذاکرات تجاری آمریکا و چین رشد محدودی را تجربه کرد. تاثیر احتمالی این تنش بر رشد اقتصاد جهانی، سرمایه‌گذاران نگران را به متقاضی خرید دارایی‌های امن از جمله طلا تبدیل می‌کند؛ بنابراین، قیمت فلز زرد به همین دلیل تا عصر روز چهارشنبه به بالای مرز ۱۲۹۰ دلاری نیز رسید.
 • تعهدات بی‌خدشه دولت

  رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: هر شرایطی که پیش بیاید، تعهدات دولت نسبت به کشاورزان برای خرید تضمینی گندم، خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، کارکنان دولت و بازنشستگان اجرایی می‌شود و نسبت به این تعهدات خدشه‌ای وارد نمی‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمدباقر نوبخت روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: از فروردین‌ماه بخشنامه افزایش حقوق ثابت ۴۰۰ هزار تومان را به همه دستگاه‌ها ابلاغ کردیم و مبلغ آن را هم به خزانه تخصیص دادیم و اجرا شد.
 • نوسانات سیاسی در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، دلار معاملات خود را در محدوده ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومانی آغاز کرد؛ ولی از اواسط روز توانست کمی خود را بالا بکشد و حتی تا قیمت ۱۵ هزار و ۴۵۰ تومانی رشد کند؛ با این حال، با نزدیک شدن به سطح مقاومتی ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومانی، فضای بازار ارز آرام‌تر شد و حدود ساعت ۴ بعدازظهر روی عدد ۱۵ هزار و ۳۷۰ تومان آرام گرفت. این قیمت ۱۴۰ تومان بیشتر از روز سه‌شنبه بود؛ ولی همزمان از کاهش سرعت رشد دلار حکایت می‌کرد، چرا که این ارز در روز سه‌شنبه ۳۰۰ تومان افزایش قیمت را به ثبت رسانده بود. به گفته برخی فعالان و کارشناسان، تغییرات قیمتی دلار در روزهای اخیر بیشتر از عوامل اقتصادی از متغیرهای سیاسی سرچشمه گرفته است.
 • دسترسی مرکز آمار به داده‌های مالیاتی

  کمیسیون اقتصاد دولت با دسترسی مرکز آمار ایران به داده‌های مالیاتی موجود در پایگاه‌های اطلاعاتی موافقت کرد.
 • توصیه ارزی رئیس‌کل به مردم

  رئیس‌کل بانک مرکزی با توصیه به مردم برای اینکه با احتساب متغیرهای سیاسی وارد بازار ارز نشوند، گفت: بانک مرکزی پیش‌بینی‌ها را درباره بازار ارز انجام داده است و پیشگیری‌های لازم را خواهد داشت.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر