آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۹۷

 • مدل جایگزین فروش نفت

  دنیای‌اقتصاد: «تمام حرف‌هایی را که راجع به بنزین گفته‌اند، تکذیب می‌کنم.» این پاسخ زنگنه به «دنیای‌اقتصاد» درباره ابهامات پیرامون سهمیه‌بندی بنزین از امروز بود. در حاشیه افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی وزیر نفت تغییرات در عرضه بنزین را موکدا رد کرد. وی همچنین درخصوص ظهور بابک‌ زنجانی‌ها در دوره تحریم، تاکید کرد باید همه تلاش خود را بکنیم تا اتفاقات گذشته تکرار نشود؛ اما این به معنای آن نیست که اطلاعات صادراتی را اعلام کنیم؛ زیرا این اقدام به نفع آمریکاست و در این دوران هرگز چنین شفاف‌سازی‌هایی انجام نمی‌دهیم. زنگنه همچنین در این مراسم ادعای برخی کشورها برای جایگزین کردن نفت ایران را توخالی ارزیابی و توصیه‌هایی جدی به اوپک ارائه کرد. در سوی دیگر مسعود کرباسیان، مدیر عامل شرکت ملی نفت برای فروش نفت در شرایط فعلی دو راهکار جایگزین ارائه کرد. اول اینکه خارجی‌ها می‌توانند ما به ازای فروش کالاهایی که به ایران دارند، نفت دریافت کنند. در روش دوم نیز شرکت‌های تجاری می‌توانند با سرمایه‌گذاری در صنعت نفت ایران بخشی از نفت تولیدی را به‌عنوان درآمد سرمایه‌گذاری دریافت کنند. با این دو روش دیگر به پرداخت پول و درگیر شدن با سازوکارهای مالی مشمول تحریم‌ها نیازی نخواهد بود.
 • اولویت اول بازار ارز

  دنیای اقتصاد: روز گذشته دلار به آستانه مرز ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومانی رسید. در روزهایی که بازار به‌دلیل رشد نرخ حواله درهم و لغو معافیت‌های نفتی با تغییرات قیمتی بیشتری مواجه شده است، کارشناسان پیشنهاد می‌دهند بازارساز اولویت اول خود را بر مدیریت نوسانات قیمتی بگذارد و با تاکید بر یک سطح قیمتی ذخایر ارزی خود را از دست ندهد. با این حال، برای مدیریت نوسانات در میان‌مدت، علاوه‌بر یکپارچه‌سازی سیاست‌های ارزی، نیاز است که ریسک‌های غیراقتصادی و عدم‌قطعیت‌ها بیش از این افزایش پیدا نکنند.
 • آغاز کار سامانه مالی ایران و اروپا

  پس از تاسیس و ثبت ساتما اولین نقل و انتقال‌های مالی ایران و اروپا با هماهنگی طرفین و بانک‌های ایرانی و اروپایی انجام می‌شود.
 • دلار و دوربرگردان فدرال رزرو

  پیش‌بینی تحلیلگران مطرح موسسه‌های مالی بزرگ دنیا درخصوص تضعیف شاخص دلار در سال ۲۰۱۹ میلادی تا چهارمین ماه سال‌جاری میلادی پوچ شده است. شاخص دلار قلمرو خود را تا سطح ۹۸ واحدی گسترش داده و یورو را به قعر ۲ ساله عقب کشانده است.
 • ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در لرستان

  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) با اشاره به اینکه طی این چند سال ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) در استان لرستان ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است به تشریح خدمات این مجموعه به سیل‌زدگان لرستانی پرداخت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر