آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۶۲

 • منطقه پرخطر برای سرمایه بانکی

  دنیای اقتصاد: نتایج یک پژوهش از اثر فعالیت‌های مالی غیربانکی نظیر «بازار سرمایه»، «املاک»، «بیمه» و «بنگاهداری» بر کفایت سرمایه ۱۰۸ بانک کشورهای در حال توسعه نشان می‌دهد اصرار بانک‌ها برای سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات اثر منفی بر نسبت کفایت سرمایه آنها خواهد داشت و اگر مقررات اثربخشی اعمال نشود، سرمایه بانک‌ها در معرض خطر قرار می‌گیرند. این در حالی است که سرمایه‌گذاری بانک‌ها در شرکت‌های غیرمالی خطر کمتری برای سرمایه آنها دارد. در عین حال سرمایه‌گذاری بانک‌ها در حوزه بیمه و بازار سرمایه منطقه امن سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید.
 • رویارویی دو دلار در آمریکا

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهور آمریکا تصویر ناکامی تیم اقتصادی خود در تحقق وعده رشد ۳ درصدی تولید ناخالص داخلی (سالانه) را با فرافکنی به فدرال رزرو انعکاس داد. دونالد ترامپ قدرت فراواقعی دلار را نتیجه برنامه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو عنوان کرد که یکی از دلایل اصلی کاهش رشد اقتصادی است. ترامپ، جی پاول را مردی خطاب کرد که «از رشد نرخ‌های بهره لذت می‌برد؛ او چنین دلار نیرومندی را می‌خواهد. من (نیز) خواهان دلار نیرومند هستم؛ اما نه دلاری که آنقدر قوی باشد که رقابت‌پذیری ما را کاهش دهد.»
 • تصور غلط در مورد FATF

  یک تصور رایج در مورد FATF این است که با نپذیرفتن آن، دولت‌ها با ایران وارد چالش می‌شوند؛ درحالی‌که این تصور غلط است. به عقیده انجمن بانکداران اروپا، آنچه در عمل اتفاق می‌افتد این است که هیچ بانکی حتی با فشار دولت‌ها با ما کار نمی‌کند. نتیجه چنین رویکردی در نهایت به این منجر می‌شود که نمی‌توانیم دارو، کالاهای اساسی و سایر موارد ضروری را وارد کنیم. به گزارش «ایسنا» جلسه انجمن بانکداران اروپا حول محور ««اینس‌تکس»»، وضعیت و رابطه آن با FATF برگزار شد که در پایان این جلسه حمید تهران‌فر، مدیرعامل بانک کارآفرین و معاون نظارتی سابق بانک مرکزی با اشاره به محدودیت‌های «اینس‌تکس» در آغاز راه اظهار کرد: این سازوکار سقف یک میلیاردی دارد و فعلا فقط برای کالاهای اساسی است؛ اما به هر حال این مجرا باید به یک شکلی باز شود.
 • تاملی بر بزرگ‌ترین ابهام FATF

  ۱- در ماده ۶ کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم آمده است «هر کشور عضو در موارد لزوم و عندالاقتضا اقداماتی را نظیر تدوین قانون داخلی اتخاذ خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند اعمال مجرمانه مذکور در این کنوانسیون تحت‌هیچ شرایطی با توجه به ملاحظات مربوط به ماهیت سیاسی، فلسفی، عقیدتی، نژادی، قومی، مذهبی و... موجه نباشند.»
 • پوشش بیمه سینا برای ۲۴ هزار کارمند بانک کشاورزی

  گروه بنگاه‌ها: بیمه سینا در قراردادی، کارکنان شاغل و بازنشسته بانک کشاورزی را تحت پوشش بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری «سینابان» قرار داد.
 • نیاز صنعت حمل‌ونقل به بیمه برای توسعه

  گروه بنگاه‌ها: نایب‌رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه دانا گفت: صنعت حمل‌ونقل برای پیشبرد شرایط توسعه‌ای خود، نیاز دارد تا در کنار سایر صنایع کشور از جمله بیمه قرار گیرد. به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، ابراهیم کاردگر در سی و سومین مجمع عمومی سالانه اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور در مشهد، کنار هم قرار گرفتن دو مجموعه مالی بیمه و بانک به‌عنوان دو نهاد تاثیرگذار در اقتصاد کشور را یک اتفاق خوب نامید و گفت: این امر بخشی از دغدغه‌های این قشر و خانواده‌هایشان را در حوزه بیمه خودرو و درمان تکمیلی برطرف خواهد کرد.
 • درز اطلاعات ۷۰۰ مشتری بزرگ یک بانک ایرانی

  اطلاعات بیش از ۷۰۰ مشتری یکی از بانک‌های بزرگ کشور به‌طور ناخواسته برای همه مشتریان پرداخت آن بانک ایمیل شده است. روز گذشته برخی از مشتریان یکی از بانک‌ها ایمیلی را دریافت کردند که شامل فایل PDF یک ویژگی جدید سرویس پرداخت این بانک بود. در کنار این فایل اما فایل اکسل دیگری شامل اطلاعات حساب برخی شرکت‌ها، سازمان‌ها و... به همراه مبلغ عملکرد مالی یک ساله آنها، نام فرد رابط، شماره موبایل، ایمیل و... به همه این مشتریان ایمیل شده است. مشخص نیست بانک مزبور این اطلاعات را چرا به این صورت ذخیره کرده و در دسترس قرار دارد. حفظ اطلاعات خصوصی مشتریان شرکت‌ها و سازمان‌ها و افراد وظیفه نهادهایی چون بانک است و ارسال این اطلاعات مفصل و خصوصی از این شرکت‌ها و سازمان‌ها موضوعی بسیار تعجب‌آور است؛ اما موضوع نحوه و چگونگی حفظ این اطلاعات در داخل این بانک و دیگر بانک‌های کشور پرسش اصلی‌تر این موضوع است.
 • حرکت نزولی در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در سومین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی و دلار حرکت نزولی خود را ادامه دادند تا هر دو به کانال‌های پایین‌تری قدم بگذارند. دیروز تا ساعت ۳ بعدازظهر هر دلار آمریکا ۴۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و با نزول از مرز ۱۳ هزار تومانی در محدوده ۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان قرار گرفت. آخرین‌بار که قیمت دلار در کانال ۱۲ هزارتومانی نوسان کرده بود، به تاریخ ۲۸ بهمن بازمی‌گشت. آن‌سوتر در بازار سکه نیز این فلز گرانبها ۹۵ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد تا ضمن پایین رفتن از کانال ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی به قیمت ۴ میلیون و ۳۹۵ هزار تومانی برسد.
 • معرفی نسخه جدید سامانه «همراه نوین» ویژه سیستم عامل iOS

  گروه بنگاه‌ها: در پی محدودیت‌های اعمال شده از سوی شرکت اپل، نسخه جدید سامانه «همراه نوین» ویژه سیستم عامل iOS معرفی و قابل‌دریافت شد. به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در پی محدودیت‌‌های اعمال شده از سوی شرکت اپل، نسخه iOS اپلیکیشن همراه نوین غیرفعال شده بود که برای رفع این مشکل، نسخه جدید iOS این سامانه در وب‌سایت بانک اقتصادنوین بارگذاری شد. بنا بر این گزارش، برای نصب نسخه جدید «همراه نوین» لازم است مشتریان نسخه پیشین را از گوشی خود حذف کنند. همچنین کارشناسان مرکز ۲۴ ساعته ارتباط با مشتریان بانک اقتصادنوین آماده پاسخگویی به سوالات احتمالی مشتریان بانک اقتصاد نوین در این زمینه هستند.
 • اعلام فهرست شعب کشیک پایان سال و نوروز بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران در آستانه فرا رسیدن سال نو و به‌منظور ارائه حداکثری خدمات بانکی به مشتریان در ایام پایانی سال ٩٧ و تعطیلات نوروز، ساعات کار و فهرست شعب کشیک خود را در سراسر کشور اعلام کرد.
 • ارتقای جایگاه بانک سینا در سومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت

  گروه بنگاه‌ها: بانک سینا در سومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت با رشد قابل‌توجه در امتیازات، با یک درجه ارتقا نسبت به دوره قبل، موفق به دریافت تقدیرنامه و تندیس سه ستاره شد. به گزارش روابط عمومی بانک سینا، در مراسمی که با حضور مسوولان کشوری، مدیران ارشد سازمان‌‌ها و متخصصان برگزار شد، این بانک در دومین سال حضور پی‌در‌پی با اهدای تندیس و لوح تقدیرنامه سه ستاره که ساروخانی عضو هیات‌مدیره آن را دریافت کرد، مورد تقدیر قرار گرفت. بنا بر این گزارش، بانک سینا با شرکت در فرآیند خود اظهاری، واحدهای زیرمجموعه را در مسیر ارتقای فرآیندهای تعالی سازمانی، مورد ارزیابی قرار داد و عملکرد واحدها از این طریق مورد سنجش قرار گرفت که به موفقیت قابل‌قبولی دست پیدا کرد.
 • معرفی عضو جدید هیات‌مدیره بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: معاون پیشین مدیرعامل در امور بانکداری شرکتی و تجاری به‌عنوان عضو هیات‌مدیره جدید بانک ملت معرفی شد. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، بهمن اسکندری عضو پیشین هیات عامل و معاون مدیرعامل در امور بانکداری شرکتی و تجاری براساس صورت‌جلسه هیات‌مدیره این بانک به‌عنوان عضو جدید هیات‌مدیره معرفی شد. محمد بیگدلی، علی رضا لگزایی، حسن روستا و حمید تاجیک دیگر اعضای هیات‌مدیره بانک ملت را تشکیل می‌دهند.
 • اطلاعیه بانک سپه درخصوص ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح

  گروه بنگاه‌ها: پیرو صدور اطلاعیه بانک مرکزی درخصوص ادغام چهار بانک و یک موسسه اعتباری وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، مدیرعامل این بانک در اطلاعیه ای آمادگی کامل بانک سپه برای انجام مطلوب ماموریت‌های محوله و اجرای فرآیندهای ادغام بانک‌های یادشده در نخستین بانک ایرانی را اعلام کرد. در اطلاعیه محمدکاظم چقازردی رئیس هیات‌مدیره بانک سپه، ضمن اشاره به قدمت ۹۵ ساله این بانک در نظام اقتصادی کشور آمده است: بانک سپه با تکیه بر پشتوانه اعتماد عمومی، تجارب مدیریتی، ظرفیت دانشی نیروی انسانی متعهد و مسوولیت‌پذیر خود و همچنین به مدد پشتیبانی ارکان نظام و همکاری موثر بانک‌های ادغام شونده برای انجام مطلوب فرآیندهای عملیاتی ادغام در قالب یک برنامه جامع و مدون، از آمادگی لازم برخوردار است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر