آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۲۸

 • حساسیت طلا به تنش‌ها

  دنیای‌اقتصاد: روند قیمت طلا ظرف ماه‌های آینده وابستگی زیادی به سیاست‌های پولی و نرخ بهره هدف فدرال رزرو آمریکا خواهد داشت. به نظر می‌رسد روند نزولی شاخص دلار در ۶ ماه دوم سال جاری میلادی تشدید خواهد شد که عامل مهمی برای افزایش قیمت طلا به‌شمار می‌رود. از سوی دیگر تنش‌های سیاسی در عرصه بین‌المللی و نوسانات بازار سهام نیز می‌تواند عامل مثبتی برای قیمت طلا باشد. قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت حدود ۵/ ۰ درصد کاهش یافت. به اعتقاد تحلیلگران بین‌المللی، امیدواری نسبت به حل و فصل اختلافات تجاری چین و آمریکا تاثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا در هفته گذشته بود.
 • رصد امواج در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز دی‌ماه، سکه تمام بهار آزادی سرانجام از سد ۴ میلیونی عبور کرد و دلار به محدوده ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان سرک کشید. روز یکشنبه، دلار ۹۰ تومان افزایش را ثبت کرد و به بهای ۱۱ هزار و ۶۵۰ تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی نیز ۴۷ هزار تومان افزایش را تجربه کرد و با عبور از مرز ۴ میلیونی روی قیمت ۴ میلیون و ۱۰ هزار تومان قرار گرفت. با افزایش روز انتهایی دی‌ماه، بازدهی دلار در اولین ماه زمستان به حدود ۱۶ درصد رسید و سکه نیز رشد خود را به بالای ۱۷ درصد رساند.
 • سرعت‌گیر تورم پیش‌نگر

  آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد کاهش قیمت بخش صنعت، عامل اصلی منفی شدن نرخ تورم تولید‌کننده در آخرین ماه پاییز بوده است. رشد منفی ۵/ ۹ درصدی گروه صنعت که نیمی از وزن شاخص را در اختیار دارد، باعث ثبت تورم ماهانه منفی تورم تولید‌کننده شده است.
 • قدردانی بانک آینده از اعتماد دوباره سپرده‌گذاران

  بانک آینده از مشتریان خود قدردانی کرد. در متن این قدردانی عنوان شده است: مشتریان گرامی بانک آینده؛ بدین‌وسیله، مراتب تشکر و قدردانی مجموعه بانک آینده از توجه و حسن اعتماد شما عزیزان را اعلام می‌داریم. برای همه ما دست‌اندرکاران در بانک آینده، مایه مباهات است که با عزم راسخ و هشیاری کامل، به بانک خودتان، اعتماد مجدد کرده و در کنارمان ایستادید. دستان شما را به گرمی می‌فشاریم. خدمت‌گزاران شما به‌ویژه در شعب بانک آینده، همچون گذشته، مشتاقانه پذیرای حضور مشتریان محترم و مردم عزیزمان هستند. بدون تردید، خاطره حمایت و اعتماد عمیق شما مشتریان گرامی، در حافظه سازمانی بانک آینده باقی خواهد ماند. تمام تلاش خدمتگزاران شما در بانک آینده، این است تا این حمایت و اعتماد را با ادامه خدمت صادقانه و رفتار در شأن شما بزرگواران، پاسخگو باشند.
 • ورود بیمه‌کوثر به بازارهای بخش انرژی

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه‌کوثر به‌عنوان نهمین عضو اصلی کنسرسیوم بیمه‌‌نامه‌‌های مشترک انرژی پذیرفته شد.
 • پاسخ به مبحث راننده‌محوری بیمه شخص ثالث در فضای مجازی

  گروه بنگاه‌ها: علی‌اصغر عنایت، دبیر کارگروه اتومبیل سندیکای بیمه‌گران به ریسک‌نیوز گفت: قانون جدید بیمه شخص ثالث سال ۹۵ به تصویب رسید و طبق این قانون، آیین‌نامه‌های اجرایی و نرخ‌نامه باید توسط شورای‌عالی بیمه به مرور به تصویب برسد. عنایت با بیان اینکه در قانون جدید وسیله نقلیه، فرد راننده، افراد کم درآمد و استفاده‌کنندگان از ماشین‌های فرسوده موردتوجه قرار گرفته، تصریح کرد: در قانون جدید رشته ثالث تاکید شده است که تا پایان برنامه ششم توسعه، بیمه‌نامه شخص ثالث باید راننده‌محور شود و این تکلیف قانونی است.
 • دوره شبکه‌سازی حرفه‌ای و پول‌ساز در کسب‌و‌کار

  دنیای‌اقتصاد: یک دوره آموزشی با عنوان «شبکه‌سازی حرفه‌ای و پول‌ساز در کسب‌و‌کار» پنج‌شنبه ۴ بهمن‌ماه، به مدت ۴ ساعت توسط روزنامه «دنیای‌اقتصاد» برگزار می‌شود. به گزارش واحد آموزش «دنیای‌اقتصاد» از جمله مهم‌ترین نکات در گسترش کسب‌و‌کار و افزایش درآمد، شبکه‌سازی (Networking) است. ما در گوشی تلفن همراه خود اطلاعات تماس مخاطبان گوناگونی را داریم که هرکدام در کسب‌و‌کاری مشغول فعالیتند. گاهی کافی است با در نظر گرفتن ظرفیت شغلی هر کدام از آنها، یکی را به دیگری وصل کنیم تا فضایی برای کسب‌و‌کار مشترک آنها ایجاد شود و ما هم از این رابطه کاری منتفع شویم.
 • بیمه‌ها متناسب با سرمایه ریسک بپذیرند

  رئیس‌کل بیمه مرکزی گفت: قبولی ریسک باید متناسب با میزان سرمایه باشد و شرکت‌های بیمه با توجه به تورم و افزایش ضریب خسارت در کشور باید برای افزایش سرمایه خود تمهیدات کافی بیندیشند. به گزارش بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی که در پنجمین همایش مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد بازار (چالش‌ها و رویکردها) سخن می‌گفت، افزود: مدیریت ریسک یک فرآیند سیستماتیک است و در سایه شناخت تحلیل دقیق و فنی محقق خواهد شد. رئیس‌کل بیمه مرکزی، توانگری مالی، قدرت توزیع ریسک و درک وضعیت ریسک‌ها را از مولفه‌های اصلی مدیریت ریسک دانست و تصریح کرد: در بحث حاکمیت شرکتی به تمام شرکت‌های صنعت بیمه تاکید شده که کمیته‌های مدیریت ریسک را راه‌اندازی و فعال کنند. وی فلسفه وجودی شرکت‌های بیمه را پوشش ریسک‌های موجود دانست و گفت: شرکت‌های بیمه علاوه‌بر پوشش ریسک بیمه‌گذاران و شرکت‌های دیگر باید ریسک‌های درون شرکتی را نیز به خوبی پوشش بدهند.
 • حمایت ایران کیش از استارت‌آپ‌های نوپا

  گروه بنگاه‌ها: شرکت‌ها و بیزینس‌های در حال رشد در ابتدا طرفداران زیادی دارند، اما هنگام پایان رشد، همان سازمان‌ها و نهادها پشت این کسب‌و‌کارها را خالی می‌کنند.
 • آغاز پرداخت ماه شمار سود سپرده‌های کوتاه‌مدت بانک کارآفرین

  گروه بنگاه‌ها: سود علی‌الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت بانک کارآفرین، از ابتدای بهمن‌ماه به‌صورت ماه‌شمار محاسبه خواهد شد. به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، براساس مصوبه اخیر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از ابتدای بهمن‌ماه سال جاری، محاسبه سود علی‌الحساب تمامی انواع سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت اعم از سپرده‌های کوتاه‌مدت قبلی و سپرده‌های جدید به جای روزشمار، به‌صورت ماه‌شمار و براساس کمترین مانده سپرده در طول ماه محاسبه و پرداخت خواهد شد. ضمنا تغییرات فوق سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت را شامل نمی‌شود.
 • قدردانی از سفیران فرهنگی بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: برندگان نهایی طرح «باشگاه سفیران فرهنگی بانک صادرات ایران» جوایز خود را دریافت کردند. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، از میان ده‌ها اثر ارسالی به دبیرخانه طرح‌ «باشگاه سفیران فرهنگی بانک صادرات ایران» شش اثر با رأی هیات داوران برگزیده شد و برندگان نهایی جوایز خود را طی مراسمی در اداره کل روابط عمومی این بانک دریافت کردند.

بیشتر