آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۲۷

 • مقصر اصلی صنعت‌زدایی

  دنياي‌اقتصاد: در نشست تخصصی انجمن اقتصاددانان ایران، سیاست‌گذاری نادرست ارزی در ۵ دهه اخیر به‌عنوان مقصر اصلی صنعت‌زدایی معرفی شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد حرکت صنعتی دهه ۴۰ به دلیل تغییر رویکرد از اواخر همین دهه ناتمام ماند و در پرتو نگاه غیرحرفه‌ای به سیاست ارزی از اقتصاد صنعتی فاصله گرفت و به مسیر صنعت گلخانه‌ای منحرف شد.
 • روز سردرگمی معامله‌گران دلار

  دنیای اقتصاد: در اولین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی پنجمین افزایش متوالی را تجربه کرد و دلار در گیر و دار عبور از محدوده ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومانی باقی ماند؛ روز شنبه، شاخص ارزی در ابتدای روز روند کاهشی داشت، در اواسط روز رویه افزایشی پیدا کرد و در اواخر روز بار دیگر در مسیر کاهشی قرار گرفت. روند متناقض قیمتی روز اول هفته نشان می‌داد که معامله‌گران در تعیین موقعیت خود در بازار سردرگم هستند و حاضر نیستند ریسک زیادی نیز در خرید و فروش دلار کنند. در نهایت پس از رفت و برگشت‌های قیمتی، دلار حدود ساعت ۴ بعدازظهر روی عدد ۱۱هزار و ۵۶۰ تومان به کار خود پایان داد که ۳۰ تومان بیشتر از روز انتهایی هفته گذشته بود. هم‌زمان با رشد قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی با پرشی ۳۰ هزار تومانی به قیمت ۳ میلیون و ۹۶۳ هزار تومان رسید. این در حالی بود که در مقاطعی از روز فلز گرانبهای داخلی حتی عدد ۳ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان را در برابر خود دیده بود و برخی از نوسان‌گیران حتی انتظار داشتند که قیمت سکه از مرز ۴ میلیونی عبور کند.
 • تداوم صدوربیمه‌نامه شخص ثالث برای وسیله نقلیه

  رئیس‌کل بیمه مرکزی گفت: راننده محور شدن بیمه شخص ثالث به مفهوم صدور بیمه‌نامه برای هر راننده نبوده و کماکان این بیمه برای وسیله نقلیه صادر خواهد شد.
 • شارژ مجدد کارا کارت از سوی بانک رفاه ممکن شد

  گروه بنگاه‌ها: به‌منظور افزایش انگیزه، قدرت خرید و تکریم بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی، امکان شارژ مجدد کاراکارت از سوی بانک رفاه فراهم شد. در پاسخ به درخواست بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند، شارژ مجدد اعتبار کاراکارت‌های صادر شده با اعتبار حداقل ۵ میلیون ریال و حداکثر ۱۰۰ میلیون ریال، با دوره بازپرداخت۱۲ ماهه و با نرخ کارمزد ۱۲ درصد امکان پذیر شد.
 • بهره برداری از بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان با تسهیلات بانک صنعت و معدن

  گروه بنگاه‌ها: با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان افتتاح شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، این طرح با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیون یورو تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی، توسط بانک صنعت و معدن تامین مالی شده است. براساس این گزارش، احداث بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان علاوه بر افزایش توان اسمی تولید برق در این نیروگاه به ۴۸۴ مگاوات، باعث تقویت شبکه برق در منطقه و افزایش تولید انرژی برق شبکه نیز خواهد شد. بنا بر این گزارش، بانک صنعت و معدن در زمینه تامین مالی ساخت نیروگاه‌های برق در چند سال گذشته اقدامات قابل توجهی انجام داده است.
 • تاکید سرپرست موسسه اعتباری کوثر بر مشتری مداری

  گروه بنگاه‌ها: سرپرست موسسه اعتباری کوثر با تاکید بر موضوع رضایتمندی مشتری در نظام بانکی گفت: کارمند بانک باید مشاور مالی مشتری باشد.
 • اسامی برندگان پویش یک قطره کمتر بانک ایران زمین

  گروه بنگاه‌ها: اسامی برندگان پویش یک قطره کمتر بانک ایران زمین که برای افزایش حساسیت مخاطبان خود به موضوع کم‌آبی و ارتقای مصرف بهینه آب در کشور برگزار شده بود، اعلام شد. به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین، همزمان با روز هوای پاک برندگان کمپین یک قطره کمتر که با ارسال آثار خود ما را همراهی کردند، اعلام شد. بانک ایران زمین ضمن قدردانی از همه افراد بابت همراهی بانک در این کمپین، مانی اسد زاده، سید‌مصلح پیرخذرانیان، منیره حسنی و الهام علیزاده را به‌عنوان برندگان این مسابقه اعلام کرد.
 • دپوی طلا و تخلیه دلار در روسیه

  دنیای اقتصاد: بانک مرکزی روسیه با حمایت‌های ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور در حال جایگزین کردن ذخایر دلاری خود با دارایی‌های امن‌تر نظیر طلا برای پوشش ریسک تحریم‌های محتمل آمریکا و اتحادیه اروپا است؛ به‌گونه‌ای‌که حجم طلای خریداری شده سال گذشته این کشور در ۱۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
 • ترس اروپا از رکود؛ مانع رشد نرخ بهره

  طلانیوز: پیش‌بینی‌هایی که از احتمال وقوع رکود مالی در اروپا منتشر می‌شود، روند آتی رشد نرخ بهره را که براساس وعده «ماریو دراگی»، رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا از تابستان امسال شروع می‌شد را به تعویق انداخته است.
 • ارتقای دوباره ایران کیش در رتبه‌بندی شورای‌عالی انفورماتیک

  گروه بنگاه‌ها: رتبه شرکت کارت اعتباری ایران کیش برای دومین سال پیاپی در شورای‌عالی انفورماتیک ارتقا یافت.
 • تندیس ویژه همایش تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز به بانک صادرات رسید

  گروه بنگاه‌ها: تندیس ویژه همایش تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز کشور به‌دلیل نقش‌آفرینی در بازسازی و احداث فضاهای آموزشی زلزله استان کرمانشاه به بانک صادرات ایران اهدا شد.
 • تامین مالی ۳۴ درصدی بانک توسعه صادرات از کل صادرات استان یزد

  گروه بنگاه‌ها: رئیس بانک توسعه صادرات شعبه یزد گفت: این شعبه برای اولین بار اجرای خط اعتباری در قالب اعتبار خریدار با دریافت اعتبار اسنادی صادراتی از کشور روسیه را با هدف صادرات و تقویت بازار هدف صادراتی بر عهده گرفت.

بیشتر