آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۰۷

 • مقابله بازارساز با نوسان‌گیران

  دنياي اقتصاد: روز گذشته قیمت دلار در ابتدای روز از مرز ۱۲ هزار تومانی عبور کرد؛ ولی بازارساز با ۲ اهرم قیمت را به سطوح پایین تر بازگرداند. در پنجمین روز هفته، دلار معاملات خود را در کانال ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومانی آغاز کرد و در کمتر یک ساعت تا محدوده ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان بالا رفت. با این حال، به سرعت مسیر قیمت شاخص ارزی تغییر کرد و حدود ساعت ۴ بعدازظهر، دلار روی عدد ۱۰ هزار و ۹۵۰ تومان به کار خود پایان داد. رقمی که هزار و ۳۵۰ تومان از سقف روز چهارشنبه کمتر بود و نسبت به قیمت بسته شده روز سه‌شنبه نیز ۲۵۰ تومان کاهش را نشان می‌داد.
 • تابستان سرد کسب‌وکارها

  دنياي اقتصاد: مرکز آمار کارنامه تولید اقتصاد ایران در ۶ ماه نخست سال‌جاری را منتشر کرد. بر مبنای گزارش مرکز آمار نرخ رشد اقتصادی در ۶ ماه نخست سال‌جاری معادل ۴/ ۰ درصد بوده‌است. مرکز آمار نرخ رشد اقتصادی ۶ ماه نخست سال‌جاری بدون محاسبه نفت را نیز معادل ۳/ ۰ درصد گزارش کرده‌است. مرکز آمار در گزارش پیشن خود میزان رشد اقتصادی را با و بدون محاسبه نفت به ترتیب معادل ۲ و ۳/ ۲ درصد گزارش کرده‌بود.
 • شرط افزایش پلکانی حقوق در سال ۹۸

  ایبنا: رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید: نرخ تورم ۵۰ درصدی صحیح نیست؛ چراکه دولت کالاهای اساسی را با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی توزیع می‌کند که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری رخ نداده است. محمدباقر نوبخت با اشاره به میزان افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸ گفت: افزایش حقوق‌ها به روش پلکانی بستگی به اراده مجلس و نیاز به تصمیم‌گیری نمایندگان دارد. ما به‌طور متوسط افزایش حقوق‌ها را برای سال آینده ۲۰ درصد دیده‌ایم. وی درباره اینکه تورم سال آینده ۵۰ درصد برآورد می‌شود، عنوان کرد: نرخ تورم ۵۰ درصدی صحیح نیست، تمام تلاش ما این است که در ابتدا تمام کالاهای اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان در اختیار مردم قرار گیرد. این نرخ نسبت به ارز ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان سال گذشته خیلی افزایش ندارد. رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: ما حاضر شده‌ایم برای اینکه به مردم فشار وارد نشود، ۱۴ میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی در حد ۴ هزار و ۲۰۰ تومان محاسبه کنیم. اگر این میزان دلار را با ارز نیمایی حساب کنیم درآمدی نزدیک به ۲ برابر خواهیم داشت. معاون رئیس‌جمهور گفت: دولت حاضر نیست درآمدی به دست بیاورد که از سوی دیگر بار و فشار آن به مردم بیشتر باشد، تمام تلاشمان این است که سطح افزایش قیمت‌ها را به شدت کنترل کنیم.
 • اجاره حساب‌های بانکی جرم است

  فارس: عباس بهزاد، دادستان انتظامی مالیاتی درباره معضل حساب‌های اجاره‌ای و استفاده افراد سودجو از اشخاص بعضا کم سواد اظهار کرد: برخی از فعالان اقتصاد زیرزمینی برای فرار از مالیات سعی در گشایش حساب اجاره‌ای می‌کنند.
 • اطلاعیه بانک تجارت درخصوص پرونده تخلف در استان کرمان

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت با صدور اطلاعیه‌ای درخصوص تخلف صورت‌گرفته در استان کرمان در سال ۱۳۹۲، مبنی‌بر صدور چک‌های بین بانکی و ضمانت‌نامه جعلی و صوری، جزئیات اقدامات صورت‌گرفته توسط این بانک را تشریح کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر