آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۳۶

 • الگوی خروج از برزخ اقتصاد

  دنیای اقتصاد: بعد از فروپاشی اتحادیه شوروی سابق، گرجستان به‌عنوان عضوی از اتحادیه، پس از استقلال در یک برزخ اقتصادی قرار گرفت. ۱۵ سال در حضیض ماند؛ اما بعد از پی‌ریزی اصلاحات گسترده، اوج گرفت. گرجستانی که به‌عنوان یکی از فاسدترین کشورهای دنیا شناخته می‌شد به یکی از شفاف‌ترین کشورهای دنیا تبدیل شده است و اصلاحات آن به‌عنوان یکی از موفق‌ترین اصلاحات شناخته می‌شود. اصلاحات گرجستان در سه مرحله «بوروکراسی‌زدایی»، «خصوصی‌سازی» و «لیبرالیزیشن» به کمک تیم تکنوکرات اقتصادی این کشور صورت گرفت و الگویی است برای کشورهایی که با ناکارآیی اقتصادی دست‌ و‌پنجه نرم می‌کنند.
 • تضعیف سپر دفاعی طلا

  دنیای اقتصاد: قیمت طلا ظرف هفته‌های اخیر حول محور ۱۲۰۰ دلاری در حال دوران بود و نوساناتش به خروج از این محدوده منتهی نشد. از سوی دیگر، تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای افزایش مجدد نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر (چهارشنبه هفته گذشته) نیز فشار دلاری را بر قیمت طلا بیش از پیش وارد کرد. نرخ بهره در اکثر مواقع با صعود شاخص دلار همراه می‌شود.
 • اولین شعبه دیجیتال بانکی کشور راه‌اندازی شد

  گروه بنگاه‌ها: اولین شعبه دیجیتال بانک ایران‌زمین روز گذشته با حضور مدیرعامل، مدیران ارشد بانک و تعدادی از مقامات بانکی افتتاح شد.عبدالمجید پورسعید، مدیرعامل بانک ایران‌زمین در حاشیه این مراسم با بیان اینکه مشتری محوری، تجربه مشتری و احساس رضایت از دریافت خدمت، پایه و اساس بانکداری دیجیتال است، گفت: این بانک به مشتریان خود اجازه می‌دهد که خدمات موردنیازش را انتخاب کند.
 • بیمه «ما» سطح یک توانگری مالی را کسب کرد

  گروه بنگاه‌ها: اداره‌کل نظارت مالی بیمه مرکزی ایران، نسبت توانگری مالی شرکت بیمه «ما» برای سال ۱۳۹۷ را در سطح یک ارزیابی کرد.به گزارش روابط عمومی بیمه ما، براساس صورت‌های مالی سال ۱۳۹۶ و پس از اعمال تعدیلات، نسبت توانگری مالی شرکت بیمه «ما» برای سال ۱۳۹۷ در سطح یک و معادل ۲۲۷ درصد تایید شد.
 • درخشش تیم ملی جودو ایران با حمایت بیمه‌‌کوثر

  گروه بنگاه‌ها: تیم ملی جودو که با حمایت بیمه‌‌کوثر به مسابقات جهانی اعزام شده بود، پس از ۱۵سال صاحب یک مدال طلا شد.به گزارش روابط عمومی بیمه‌کوثر، مسوولان این شرکت به‌منظور تقدیر از افتخارآفرینان تیم ملی جودوی کشورمان با مسوولان فدراسیون و جمعی از ملی‌پوشان این تیم دیدار کردند.
 • انتقال کارت به کارت از مبدا کارت‌های شتابی با همراه بانک سینا

  گروه بنگاه‌ها: با ارتقای نسخه همراه بانک سینا، قابلیت‌ها و امکانات جدیدی به این سامانه افزوده شده که در تسهیل و تسریع انجام خدمات بانکی کاربران موثر است.به گزارش روابط عمومی بانک سینا، از جمله امکانات ایجاد شده، انتقال وجه کارت به کارت از مبدا کارت‌های شتابی است که طبق آن کاربران می‌توانند از مبدأ کارت بانک‌های طرف قرارداد بانک سینا نسبت به انتقال وجه کارت به کارت اقدام کنند. در این خصوص اقدامات لازم برای افزایش بانک‌های طرف قرارداد در حال انجام است.
 • انتصاب سرپرست قائم‌مقام مدیرعامل بیمه آرمان

  گروه بنگاه‌ها: علیرضا بیانیان، مدیرعامل بیمه آرمان با صدور حکمی کامبیز پیکارجو را به‌عنوان سرپرست قائم‌مقام مدیرعامل این شرکت منصوب کرد.به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، بانک گردشگری که از سهامداران عمده بیمه آرمان است، کامبیز پیکارجو را به‌عنوان نماینده این بانک در این شرکت معرفی کرده است.براساس این گزارش، کامبیز پیکارجو دارای مدرک دکترای تخصصی اقتصاد؛ اقتصاد مالی و بین‌الملل و عضو هیات علمی دانشگاه و دارای تالیفات علمی و پژوهشی است. او همچنین عضو رسمی انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه است و پیش از این در سمت‌های مختلف در صنعت بیمه فعالیت کرده است.
 • فروش ارز خدماتی با ساز و کار جدید در ۱۱ بانک عامل

  مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی از فروش ارز خدماتی با ساز و کار جدید در ۱۱ بانک عامل خبر داد. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، مهدی کسرایی‌پور درخصوص مصارف ارز خدماتی اظهار کرد: در بخشنامه‌ها و بخش سوم مجموعه مقررات ارزی بانک مرکزی مصارف ارز خدماتی (غیربازرگانی) احصا شده که برخی از این مصارف به‌صورت نقد (اسکناس) و برخی به‌صورت حواله قابل پرداخت هستند.
 • ارتعاش تورم در ۳۱ استان

  دنیای اقتصاد: ارتعاش تورمی در استان‌های کشور، حدود ۷ درصد در نوسان بوده است. مرکز آمار، تغییرات شاخص بهای مصرف‌کننده در ۳۱ استان کشور را منتشر کرد. شاخص کل مصرف‌کننده برای خانوارهای کشور در ماه گذشته به ۶/ ۱۳۴ واحد رسیده که نسبت به ماه قبل، ۴/ ۵ درصد افزایش یافته است. اما شدت تورم ماهانه برای تمامی استان‌های یک کشور بر یک مدار نچرخیده است. تورم ماهانه از ۴/ ۳ درصد تا ۲/ ۱۰ درصد در نوسان بوده است. بهترین وضعیت در استان کرمان و بدترین وضعیت مربوط به استان سیستان و بلوچستان است. گزارش تفصیلی «دنیای اقتصاد» از روند ۶ ماهه تورم در نیمسال اول را در شماره بعدی خواهید خواند.
 • اعضای ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار انتخاب شدند

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی بار دیگر محمدرضا تابش و الیاس حضرتی را به‌عنوان اعضای ناظر خود در شورای پول و اعتبار انتخاب کردند. به گزارش «ایبِنا» نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۸ مهرماه) اعضای ناظر در شورای پول اعتبار را انتخاب کردند. بر این اساس از ۱۹۱ رای ماخوذه محمدرضا تابش، نماینده مردم اردکان با ۱۳۲ رای و الیاس حضرتی نماینده تهران با ۱۰۲ رای از کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه به‌عنوان ناظر در شورای پول و اعتبار انتخاب شدند.
 • خرید دین بانک ملی ایران، فرصتی ویژه برای صاحبان کسب‌و‌کار و بنگاه‌ها

  گروه بنگاه‌ها: با تسهیلات خرید دین بانک ملی ایران، صاحبان کسب‌و‌کار و بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند نقدینگی اوراق و اسناد تجاری خود را پیش از سر رسید دریافت کنند.به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، تسهیلات خرید دین خدمتی به اشخاص حقیقی و حقوقی است که نیازمند نقدینگی هستند، اما اوراق و اسناد تجاری آنها دارای مهلت پرداخت دیرتری نسبت به زمان مورد نیازشان است.در این روش بانک، دین مدت دار بدهکار را به کمتر از مبلغ اسمی و درج شده در متن اسناد و اوراق تجاری مانند چک و سفته به‌صورت نقدی از داین و مشتری خریداری می‌کند به این ترتیب مشتری می‌تواند زودتر از موعد مقرر نقدینگی مورد نیاز خود را به دست آورد.
 • تعریف دامنه جدید دلار؟

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، قیمت دلار کشش افزایشی خاصی را از خود نشان نداد و بیشتر رو به سوی قیمت‌های پایین‌تر داشت. در دومین روز هفته، شاخص ارزی معاملات خود را در کانال ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان آغاز کرد که تفاوتی با روز شنبه نداشت. در همان شروع روز، قیمت از کانال ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان به سرعت عقب‌نشینی کرد و تا ساعت ۱۲ ظهر، بهای این ارز به نزدیکی مرز ۱۷ هزار تومانی رسید. با برخورد به این مرز مقاومت معامله‌گران بیشتر شد و افزایش خریدهای آنها باعث عدم ورود دلار به سطوح ۱۶ هزار تومانی شد. در ادامه روز نیز قیمت رشد خاصی را از خود نشان داد و در تمام مقاطع روز زیر سقف ابتدای روز نوسانات خود را انجام داد. حدود ساعت ۴ بعدازظهر، دلار حدود ۱۷ هزار تومان قیمت خورد که ۳۵۰ تومان پایین تر از قیمت روز شنبه بود.
 • طولانی‌ترین روند نزولی یوآن در برابر اسکناس پشت سبز

  ارزش پول چین در برابر دلار برای ششمین ماه پی‌در‌پی با کاهش روبه‌رو شد که این دوره نزولی از سال ۱۹۹۲ میلادی به بعد بی‌سابقه گزارش می‌شود. به گزارش «ایبِنا» به نقل از چاینینگ مورنینگ پُست، ارزش یوآن در مقابل دلار آمریکا برای ششمین ماه متوالی در سپتامبر با کاهش روبه‌رو شد که بلندترین دوره نزولی پول چین در مقابل دلار آمریکا از سال ۱۹۹۲ میلادی به بعد محسوب می‌شود.
 • فشار بحران مهاجرت ونزوئلا به کشورهای همسایه

  شهروندان ونزوئلایی به سمت مرزهای این کشور با کشورهای همسایه از جمله برزیل و کلمبیا سرازیر شده‌اند و روزانه نزدیک به ۵هزار نفر این کشور را ترک می‌کنند.در صورت تداوم این وضعیت، بیش از ۵درصد جمعیت یعنی نزدیک به ۲ میلیون نفر از شهروندان تا پایان سال‌جاری میلادی از این کشور خارج خواهند شد.
 • امکان دریافت وام بدون وثیقه در بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: معاون اعتباری بانک صادرات ایران گفت: متقاضیان تسهیلات می‌توانند در قالب سه طرح، بدون وثیقه تا ٨٠ درصد سپرده خود را در کمترین زمان، با نرخ‌های ترجیحی از این بانک دریافت کنند.
 • افتتاح دفتر بانکداری اختصاصی بانک سامان در تهران

  گروه بنگاه‌ها: بانک سامان در بیستمین سالگرد خود به‌منظور ارائه خدمات متفاوت به مشتریان ویژه، دفتر بانکداری اختصاصی را راه‌اندازی کرد.
 • خدمات جدید یک استارت‌آپ در بخش بیمه

  گروه بنگاه‌ها: شفافیت، مقایسه نرخ بیمه‌ها و خدمات آنها مهم‌ترین ویژگی استارت‌آپ «ازکی» به‌عنوان مرکز مشاوره و انتخاب بیمه است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر