آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۱۹

 • دست‌انداز قیمتی در خوراکی‌ها

  دنیای اقتصاد: گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که رشد قیمتی در کالاهای خوراکی در ابتدای شهریورماه آرام‌تر شده است؛ به‌طوری‌که در هفته منتهی به نهم شهریور، بیشترین تورم هفتگی ثبت شده ۳/ ۲ درصد و متعلق به گوشت مرغ بوده است. درحالی‌که در۵هفته منتهی به دوم شهریور، میانگین‌تورم هفتگی ۳ گروه بالای ۳ درصد ثبت شده بود. از این جهت کمی از شتاب قیمت در مواد خوراکی مصرفی خانوارها کاسته شده، هرچند همچنان تورم ماهانه و نقطه‌به‌نقطه مواد خوراکی ارقام نگران‌کننده‌ای است.
 • روز فروش در بازارها

  دنیای‌اقتصاد: اولین روز هفته، فروش سکه و دلار در بازار افزایش پیدا کرد تا قیمت هر دو دارایی در مسیر کاهشی قرار بگیرد. روز شنبه، دلار ۵۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی نیز با افت ۱۵۰ هزار تومانی به قیمت ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. معامله‌گران در ساعات انتهایی روز خبر از بازگشت قیمت‌ها از کف دادند.
 • چراغ‌سبز به واردات اسکناس خارجی

  دنیای اقتصاد: رئیس‌کل بانک مرکزی علاوه‌بر تایید خبر اعطای مجوز به صرافی‌ها و صادرکنندگان برای واردات ارز به شکل اسکناس، موضع خود را درخصوص دامنه نرخ ارز و ذخایر ارزی بانک مرکزی تشریح کرد. عبدالناصر همتی روز گذشته و در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به مجوز اعطا شده به صرافی‌ها و صادرکنندگان برای ورود اسکناس ارز به کشور تاکید کرد که صرافی‌ها از روز شنبه، به‌طور گسترده شروع به واردات ارز به کشور کرده‌اند.
 • پاسخ دبیرکل سندیکای بیمه‌گران به دلایل استعفای یکی از اعضا

  لیلا اکبرپور
  گروه بنگاه‌ها : بیمه اتکایی امین با ارسال نامه‌ای به محسن پورکیانی رئیس شورای‌عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران از عضویت در این نهاد صنفی استعفا داد.مصطفی کیایی، مدیرعامل این شرکت مواردی از جمله عدم‌توجه به اساسنامه سندیکا، عدم‌توجه به جلوگیری ازتخلفات در سندیکا، عدم‌ارسال حتی یک مصوبه از جلسات سندیکا در سه سال گذشته، عدم‌کارآیی سندیکا در جلوگیری از نرخ‌شکنی‌ها، هزینه‌های گزاف سندیکا و حق عضویت بالای سالانه، نبود گزارش نتیجه جلسات مستمر شورای راهبردی و عدم‌توجه به اینکه برخی از اعضا در سندیکا به‌دنبال منافع خود هستند را دلایل این استعفا عنوان کرد.
 • اعلام زمان پرداخت سود سهامداران موسسه ملل

  گروه بنگاه‌ها: موسسه اعتباری ملل، زمان و جزئیات پرداخت سود سهامداران حقیقی و حقوقی خود را اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری ملل، این موسسه با انتشار یک اطلاعیه رسمی در سامانه «کدال» جزئیات پرداخت سود سهامداران حقیقی و حقوقی خود را اعلام کرد. در اطلاعیه موسسه اعتباری ملل آمده است: با توجه به اینکه مجمع عادی سالانه «نوبت دوم» سال ۹۵ در ۱۳ شهریورماه ۹۷ برگزار شده، سود سهامداران حقیقی و حقوقی که در تاریخ برگزاری مجمع، سهامدار موسسه اعتباری ملل بوده‌اند حداکثر ۸ ماه پس از تاریخ مجمع به حساب آنها واریز خواهد شد.
 • دوره کاربردی تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی بانک‌ها

  دنیای‌اقتصاد: یک دوره آموزشی با عنوان «دوره کاربردی تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی بانک‌ها» روز دوشنبه ۱۹، سه‌شنبه ۲۰ و چهارشنبه ۲۱ شهریورماه، به مدت ۱۵ ساعت توسط روزنامه «دنیای‌اقتصاد» برگزار می‌شود.
 • جدال بازاری دلار، ین و طلا

  دنیای اقتصاد: تداوم نگرانی‌های بین‌المللی درخصوص تنش‌های تجاری بین آمریکا و سایر قدرت‌های اقتصادی جهان، سرمایه‌گذاران را به سمت ذخایر امن کشانده است. در حال حاضر با توجه به بی‌اعتنایی سرمایه‌گذاران به ذخیره کلاسیک (طلا) در شرایط نااطمینانی، ین ژاپن مقصد سرمایه‌گذاران نگران تلقی می‌شود. تضعیف ارزش دلار ظرف دو ماه اخیر در برابر ین ژاپن نیز موید همین مساله است.
 • داد و ستد سهام در شعب بانک صادرات عملیاتی شد

  گروه بنگاه‌ها: خدمات کارگزاری معاملات بورس اوراق بهادار در شعب منتخب بانک صادرات ایران عملیاتی شد و مشتریان و فعالان بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به این شعب نسبت به داد و ستد سهام و سایر اوراق بهادار بورس اقدام کنند.
 • پاسخگویی ۱۰۰ درصد بانک تجارت در سامانه ارتباط با مشتریان

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، صددرصد پاسخگو بوده است. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب یک جدول، گزارش عملکرد سازمان‌های کشور را منتشر کرد. در جدول مقایسه‌ای عملکرد دستگاه‌های متصل به این سامانه، بانک تجارت ۱۰۰ درصد پاسخگو بوده است. بنا براین گزارش، قانون «انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» مصوب ۱۳۸۷ به منظور ایجاد شفافیت و افزایش پاسخگویی به درخواست‌های دسترسی مردم به اطلاعات مؤسسات عمومی تصویب شده و به منظور افزایش سرمایه اجتماعی از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا می‌شود.
 • تجهیز ۳۳ شعبه بانک سامان به صندوق امانات

  گروه بنگاه‌ها: بانک سامان با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و مطابق با استانداردهای جهانی، در ۳۳ شعبه منتخب صندوق امانات واگذار می‌کند. به گزارش روابط عمومی بانک سامان، محمد فرخی‌پور مدیر بانکداری خرد بانک سامان در گفت‌وگو با «سامان رسانه» با بیان این مطلب گفت: بانک سامان یکی از نخستین بانک‌های خصوصی کشور است که صندوق امانات الکترونیکی را از طریق شعب در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد و درحال تجهیز به صندوق امانات مدرن الکترونیکی است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر