آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۱۸

 • زمانی برای نزول قیمت دلار؟

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز هفته، قیمت دلار بار دیگر به مرز ۱۴ هزار تومانی قدم گذاشت، ولی از اواسط روز فشار فروش زیاد شد. با تقویت سمت عرضه، دلار ساعت ۵ بعدازظهر روی عدد ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان قرار گرفت که ۱۰۰ تومان بالاتر از روز چهارشنبه بود. با رشد روز آخر، میزان بازدهی این ارز در هفته گذشته به حدود ۲۵ درصد رسید. بازدهی دلار در حالی در هفته گذشته بالا رفت که روزهای آخر هفته نوسانات بازار کمی آرام گرفت. دلار که در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در مجموع بیش از ۲ هزار تومان رشد کرده بود، روز چهارشنبه ۲۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و روز پنج‌شنبه تنها به ۱۰۰ تومان افزایش اکتفا کرد.
 • رکورد ۹ ساله نرخ رشد دستمزدها

  دنیای اقتصاد: از میان سه گزارش اشتغال، دو گزارش، شاخص دلار را به صعود واداشتند. شاخص ظرف دقایقی از ۹۵ واحد به ۲۵/ ۹۵ واحد پیشروی کرد. سومین گزارش که از پیش‌بینی‌ها عقب مانده بود، گزارش نرخ بیکاری آمریکا بود که با یک‌دهم افت به ۹/ ۳ درصد رسید. صعود دلار جهانی، طلا را تحت‌سلطه و فشار خود درآورد؛ به‌طوری‌که اونس را از مرز ۱۲۰۰ دلاری صبح به زیر کشید. تقویت شاخص، قیمت طلا را تا ساعت ۲۰ دیروز به ۱۱۹۶ دلار افول داد.
 • ۱۰ ارز پرمبادله جهان کدامند؟

  بازار فارکس بزرگ‌ترین بازار جهان محسوب می‌شود و حدود ۹۰ درصد از ارزش ۱/ ۵ تریلیون دلاری این بازار در اختیار ۱۰ ارز است.
 • رشد ۵۲۰ درصدی سود هر سهم بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ملت با اشاره به روند مولدسازی دارایی‌های مازاد در این بانک گفت: فروش ۹۸۰ ملک در ۲ سال گذشته، کارنامه موفق و درخشانی برای بانک ملت در نظام بانکی رقم زده است.
 • سهم بزرگ بانک صادرات از بازار پول کشور

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک صادرات ایران در پیامی با اشاره به ظرفیت‌های این بانک اعلام کرد: بانک صادرات ۱۰ درصد از بازار پول را در اختیار دارد.
 • اعلام نرخ حق‌‌الوکاله بانک تجارت در سال ۹۷

  گروه بنگاه‌ها: نرخ حق‌الوکاله سپرده‌ها در بانک تجارت برای سال‌جاری ۳ درصد اعلام شد.به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های سرمایه‌گذاری در این بانک برای سال۱۳۹۷ معادل ۳ درصد اعلام شد. بنا بر این گزارش حق‌الوکاله مبلغی است که بانک‌ها در چارچوب بانکداری اسلامی در قبال به کارگیری منابع سپرده‌گذاران در امور اعطای تسهیلات و سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی بانک با توجه به اصول قانون بانکداری بدون ربا و رابطه حاکم بین وکیل و موکل دریافت می‌کنند.
 • تقدیر معاون ریاست‌جمهوری از اقدامات بانک سینا

  گروه بنگاه‌ها: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری این معاونت با بانک سینا، بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، از اقدامات بانک سینا در کمک به توسعه اشتغال مناطق روستایی کشور قدردانی کرد.
 • اطلاعات کارت‌های بانکی مشتریان «بریتیش ایر ویز» هک شد

  شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز اعلام کرد که هکرها موفق به سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی تقریبا ۳۸۰ هزار نفر از مشتریان این خط هوایی شدند.

بیشتر