آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۹۱

 • سقوط۴۷ درصدی لیر در یک سال

  دنیای اقتصاد: آخرین قسمت از سقوط سریالی لیر ترکیه منجر به ثبت یک رکورد جدید در برابر دلار آمریکا شد. توفانی که بازارهای مالی ترکیه را روز پنج‌شنبه درنوردید، هر دلار را با ۵ لیر قابل مبادله کرد و بازار سهام استانبول را نیز با ریزش ۵/ ۲ درصدی به لرزه درآورد. در ادامه، تکانه تورمی نیز مزید بر علت شد و لیر را به کف ۱۱/ ۵ در مقابل دلار آمریکا تنزل داد تا قعر تاریخی واحد پولی جدید ترکیه در این عدد به ثبت برسد. گزارش نرخ تورم ترکیه در ماه جولای همچنان روند افزایشی خود را با اصابت به نرخ ۸۵/ ۱۵ درصدی حفظ کرد. هرچند اقتصاد ملتهب ترکیه پتانسیل سقوط این‌چنینی را داشت؛ اما جرقه نوسانات دومینووار در استانبول را می‌توان به تحریم وزرای دادگستری و کشور دولت رجب طیب اردوغان از سوی آمریکا نسبت داد. تشدید تنش‌های سیاسی تبدیل به محرک روند نزولی بازارهای مالی ترکیه شد.
 • برای ارائه خدمات قرض‌الحسنه به آستان قدس رضوی آمادگی داریم

  فاطمه بهادری
  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: برای ارائه خدمات بدون محدودیت به آستان قدس رضوی آمادگی داریم.
 • کم محلی بازارها به اخبار سیاسی

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز هفته، بازار سکه و ارز اخبار سیاسی را با احتیاط پیگیری کرد و خبری از نوسانات شدید نبود. در این روز هر دو دارایی در مسیر افزایشی قرار گرفتند، ولی هیچ کدام نتوانستند از مرزهای روزهای پیشین فاصله بگیرند؛ سکه همچنان زیر مرز ۴ میلیونی باقی ماند و دلار نتوانست پا را فراتر از محدوده ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومانی بگذارد. روز پنج‌شنبه سکه در ابتدای روز از کانال ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان دور شد و در نهایت حدود ساعت ۵ عصر روی عدد ۳ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان قرار گرفت. دلار نیز در این روز در دامنه ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزارو ۸۰۰ تومان روز کم نوسانی را نسبت به کل هفته پشت سر گذاشت.
 • اهدای جوایز قرعه‌کشی جشنواره حساب‌های امید آینده

  گروه بنگاه‌ها: جوایز قرعه‌کشی جشنواره «حساب‌های قرض‌الحسنه امید آینده» اهدا شد. به گزارش روابط عمومی بانک آینده، طی مراسمی در هتل بزرگ تهران و با حضور جمعی از مشتریان، اعضای هیات‌مدیره، معاونان و مدیران بانک آینده، جوایز این جشنواره به برندگان اهدا شد. در این مراسم از میان ۱۲ هزار و ۱۰۴ حساب «امید آینده»، به ۱۱۱ نفر از صاحبان حساب، به قید قرعه، جوایز نقدی و غیرنقدی تعلق گرفت.
 • صدور کارت قسط برای ۸/ ۱ میلیون واحد مسکن مهر

  گروه بنگاه‌ها: گزارش عملکرد بانک مسکن در بخش تسهیلات طرح مسکن مهر از ابتدای اجرای طرح تا پایان فصل بهار امسال نشان می‌دهد تاکنون یک میلیون و ۸۲۸ هزار و ۳۳۲ واحد مسکونی به مرحله فروش اقساطی رسیده‌اند و رقمی بالغ بر ۴۱ هزار و ۶۶۸ میلیارد و ۵۳ میلیون تومان تسهیلات پرداختی، از این طریق در مرحله بازپرداخت قرار گرفته است.
 • حمایت از تولید؛ هدف اصلی بانک ایران زمین

  گروه بنگاه‌ها: معاون عملیات بانکی و مدیر امور استان‌های بانک ایران زمین، برای بررسی عملکرد شعب در حوزه‌های مختلف بانکی به استان آذربایجان شرقی سفر کرده و از شعب این استان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین، محمدرضا ادبی معاون عملیات بانکی، در بازدید از شعب استان آذربایجان شرقی، به تشریح فضای رقابتی کسب‌و‌کار و تفاوت این فضا با سال‌های قبل پرداخت و گفت: جذب منابع جدید و به کار بستن آن در عرصه تولید و اشتغال کشور به‌عنوان یک اصل در صنعت بانکداری مطرح است. از این رو همکاران باید تلاش خود را به منظور جذب منابع ارزان قیمت و پرداخت تسهیلات خرد به کسب‌و‌کارهای کوچک به کار بندند. در ادامه محمد حسینی کناروئی، مدیریت امور شعب استان‌های بانک ایران زمین، به تشریح ظرفیت استان آذربایجان شرقی پرداخت و گفت: این استان یکی از استان‌های مهم کشور در بحث صادرات غیرنفتی است و یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور محسوب می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر