آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۸۷

 • فریاد از بی‌اعتنایی به علم و تجربه

  براساس حکم وجدان شرعی و علمی و همچنین الزام اخلاق حرفه‌ای بر آن شدم نکاتی را در باب وضعیت نابسامان کنونی اقتصاد کشور برایتان مستقیم بنویسم و چارچوب پیشنهادی برون‌رفت از وضعیت موجود را با جنابعالی مطرح کنم. از امیدهای ایجاد شده در دولت تدبیر و امید، توجه به مدیریت علمی اقتصاد در هماهنگی با نخبگان دانشگاهی و فعالان بخش خصوصی بود ولی عملا اداره اقتصاد به مدیریت ذهنی افرادی واگذار شد که نه اعتنایی به دانش اقتصاد کردند و نه از تجربه سیاست‌گذاری‌های گذشته اقتصاد ایران درس گرفتند.
 • ریشه‌های هیجان دلا‌ر و سکه

  دنیای اقتصاد: تب هیجان در بازار ارز و سکه قیمت‌ها را به سقف‌های تازه‌ای رساند. به گفته فعالان، نوسان‌گیران شنبه شب در معاملات پشت‌خطی قیمت دلار را از مرز روانی مهمی عبور دادند؛ عاملی که موجب شد موج جدیدی از تقاضا از ابتدای روز یکشنبه وارد بازار شود. از سوی دیگر نبود عرضه در بازار موجب شد در مقاطعی قیمت بدون معامله خاصی روند افزایشی را ادامه دهد. در کنار این، تعلل سیاست‌گذار در تعمیق بازار دوم و ندادن سیگنال مشخص به بازارها در مورد راهکارهای آینده برای مدیریت نوسان از دیگر عوامل بالا بردن وسعت دامنه تغییرات بودند.
 • بانک قرض‌الحسنه مهر ایران کارت خرید گردشگری می‌دهد

  گروه بنگاه‌ها: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با همکاری شورای‌عالی مناطق آزاد، کارت خرید تا سقف ۲۰ میلیون تومان به متقاضیان ارایه می‌دهد.بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با شورای‌عالی مناطق آزاد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند که به موجب آن به متقاضیان تسهیلات گردشگری تا سقف ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۴درصد ارائه می‌شود.در مرحله نخست متقاضیان می‌توانند به‌صورت گروهی درخواست خود را به شورای‌عالی مناطق آزاد ارایه دهند.
 • رونمایی از نخستین اپلیکیشن صدور بیمه‌نامه بدنه کوثر در نمایشگاه الکامپ

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه کوثر با عرضه اولین بیمه‌نامه هوشمند، این امکان را فراهم کرد تا دارندگان خودرو به طور مستقیم و از طریق اپلیکیشن، بیمه‌نامه‌های کوتاه‌مدت بدنه خریداری کنند.
 • زمان پرداخت خسارات در بیمه سرمد کاهش می‌یابد

  گروه بنگاه‌ها: رئیس شعبه غرب تهران بیمه سرمد، در دیداری با نمایندگان این شعبه، از اهمیت فعالیت موثر نمایندگان در جذب پرتفوی و تحقق اهداف شرکت سخن گفت و نمایندگان فروش را از ارکان تاثیرگذار هر شرکت بیمه برشمرد.
 • حضور کارشناسان بیمه «ما» در نمایشگاه الکامپ

  گروه بنگاه‌ها: بیمه «ما» در کنار بانک ملت به‌صورت فعال در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) حضور یافته است .به گزارش روابط عمومی بیمه «ما»، این شرکت با برپایی غرفه‌ای در سالن ۳۸B نمایشگاه الکامپ، انواع خدمات و محصولات بیمه‌ای خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است.براساس این گزارش، کارشناسان فنی این شرکت در محل دائمی نمایشگاه‌‌های بین‌المللی تهران، حضور داشته و اقدام به معرفی خدمات بیمه‌ای و مشاوره‌ای به بازدیدکنندگان خواهند کرد.
 • تایید خبر «دنیای‌اقتصاد» ازسوی خبرگزاری فارس

  فارس: یک مقام آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش ۲ هزار تومانی بهای دلار در دو روز اخیر، تاکید کرد: هیچ دلیل فنی تحریمی یا اقتصادی ویژه‌ای برای این افزایش وجود ندارد.
 • ابهام در روند آتی طلا

  دنیای اقتصاد: پیش‌بینی‌های چند ماه اخیر کارشناسان، شرکت‌ها، بازاری‌ها و خرده‌فروشان، همگی نسبت به ارائه سیگنال مشخص ناتوان بوده‌اند. به این ترتیب، ناتوانی کیتکو نیوز، می‌تواند نشان‌دهنده عوامل متعدد دخیل در بازارها یا پیچیده‌شدن پیش‌بینی کردن باشد. عواملی که شورای جهانی طلا معرفی کرده است تا حدی می‌تواند کارگشا باشد. در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، سرمایه‌گذاران و کارشناسان وال‌استریت درباره اینکه آیا طلا به کف قیمت رسیده و در هفته جاری صعود خواهد کرد، به دو دسته مساوی تقسیم شدند. نظرسنجی هفته اخیر «کیتکو» به ثبت نظرات ۱۷ تحلیلگر خبره وال‌استریت و ۶۱۷ خرده‌فروش پرسابقه مین‌استریت پرداخت. هفت تحلیلگر وال‌استریت، معادل ۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان، هفته آتی را برای طلا افزایشی پیش‌بینی کردند.
 • عرضه سهام در اختیار بانک‌ها در بورس

  شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی بر عرضه سهام در اختیار بانک‌ها در بورس تاکید کرد. این تاکید در راستای اصلاح نظام بانکی بوده که براساس آن بانک‌ها از بنگاهداری دوری کرده و تنها کار بانکداری انجام دهند.
 • ارزهای رمزنگاری شده قانونی می‌شوند؟

  دبیر شورای‌عالی فضای‌مجازی از رفع احتمالی ممنوعیت‌های ایجادشده برای ارزهای رمزنگاری شده با توجه به جلسه شورای‌عالی فضای مجازی درباره ارزهای رمزپایه خبر داد.

بیشتر