آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۸۵

 • پمپاژ ارز به بازار دوم

  دنیای اقتصاد: شورای پول و اعتبار در یک مصوبه مهم مقرر کرده که قیمت رسمی ارز، تنها برای کالاهای اساسی و دارو تخصیص پیدا کند. ارز موردنیاز کالاهای اساسی از محل صادرات نفتی دولت تامین خواهد شد؛ اما ارز حاصل از صادرات غیرنفتی اعم از پتروشیمی، مواد معدنی، صنایع سنتی و... به بازار دوم پمپاژ می‌شوند و قیمت آن نیز تابع مکانیزم عرضه و تقاضا خواهد بود. به این ترتیب در صورت اجرای این مصوبه، قیمت‌گذاری بر ارز صادراتی که در حال حاضر مقارن با ارز رسمی است، رد می‌شود و صادرکننده و واردکننده با توافق با یکدیگر، ارز مورد نیاز را مبادله خواهند کرد. اخبار واصله نشان می‌دهد که این مصوبه شورای پول و اعتبار به ستاد اقتصادی دولت ارائه شده و در صورت تصویب دولت اجرایی خواهد شد. با اجرایی شدن این سیاست، انگیزه‌های صادرکنندگان برای بازگشت ارز، افزایش می‌یابد و در نتیجه قوای اقتصادی کشور هنگام تحریم‌ها تجدید خواهد شد. علاوه‌بر این، ارتقای شفافیت در بازار و کاهش فشار بر بودجه دولت، از دیگر دستاوردهای سیاست جدید به حساب می‌آید. مواضعی که دیروز در تریبون‌های سیاسی عقیدتی و کارشناسی اعلام شد، نشان از حمایت و اجماع مناسب برای اجرای سیاست جدید ارزی دارد.
 • نوسانات شبانه در بازار سکه

  دنیای اقتصاد: روز پنج‌شنبه، دلار و سکه توان زیادی برای نوسانات شدید افزایشی از خود نشان ندادند؛ هر چند آرامش در بازار سکه پایدار نماند.
 • ثبت‌نام و نشان تجاری بانک آینده در اروپا

  گروه بنگاه‌ها: نام و نشان تجاری بانک آینده در سوییس، به‎عنوان پیش‌نیاز ثبت بین‎المللی این مستندات در کشورهای منطقه یورو (Euro-Countries)، به ثبت رسید.به گزارش روابط عمومی این بانک، به‌دنبال این رویداد، نام و نشان تجاری بانک آینده در دفتر بین‎المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO)، براساس معاهده و پروتکل مادرید، در اروپا ثبت شد.
 • ارائه خدمات به خانواده‌ها

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه سامان از برنامه راهبردی این شرکت برای تمرکز بر ارائه خدمات به خانواده‌ها خبر داد.به گزارش «دنیای‌اقتصاد» محمدرضا ضرابیه گفت: بیمه‌های زندگی، اتومبیل، درمان خانواده، منازل مسکونی و تلفن همراه در واقع روش‌هایی هستند که با ارائه آنها، ریسک خانواده‌های ایرانی را کاهش می‌دهیم.
 • توجه ویژه موسسه ملل به فرصت‌های سرمایه‌گذاری گرگان

  گروه بنگاه‌ها: در بازدید مدیرعامل موسسه اعتباری ملل و هیات‌همراه از شعب استان گلستان، کارخانه صنایع تبدیلی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر گرگان مورد توجه ویژه قرار گرفت.
 • فرصت تازه برای تسویه بدهی تسهیلات مسکن

  گروه بنگاه‌ها: بانک مسکن به‌منظور تشویق سازندگان به تسویه مطالبات سررسید گذشته مربوط به تسهیلات ساخت، تحت‌شرایطی معین جرایم دیرکرد بازپرداخت این تسهیلات را می‌بخشد.
 • دلار زیر سلطه ین

  دنیای اقتصاد: ین ژاپن تنها رقیب جدی دلار آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی به‌شمار می‌رود. در‌حالی‌که شاخص دلار همچنان با شیب مثبت حرکت می‌کند، ارز ژاپن همچنان برتری خود را در بازدهی حفظ کرده است. آخرین نوبت صعود ین در برابر دلار به دو دلیل وابسته بود؛ یکی احتمال بازگشت غیرمترقبه بانک ژاپن به دوره انبساطی و دیگری رشد پرشتاب نرخ بازدهی اوراق خزانه ۱۰ ساله این کشور.
 • بهترین رشد آمریکا در ۴ سال

  دنیای اقتصاد: رشد اقتصادی آمریکا در سه‌ماهه دوم سال‌جاری میلادی ۱/ ۴ درصد ثبت شد. به باور کارشناسان اقتصادی، این نرخ برابر با قله سال ۲۰۱۸ میلادی خواهد بود.
 • ارائه رمزارز ملی ازسوی شرکت خدمات انفورماتیک

  گروه بنگاه‌ها: رمزارز ملی پایه ‌ریال بر بستر زنجیره بلوک با تلاش متخصصان شرکت خدمات انفورماتیک، توسعه یافته و آماده‌ بهره‌برداری آزمایشی است.
 • جایزه ملی مسوولیت اجتماعی به بانک انصار رسید

  گروه بنگاه‌ها: به‌دلیل تلاش برای ایفای مسوولیت اجتماعی و دفاع از کالای ایرانی، جایزه ملی مسوولیت اجتماعی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری (CSR) به بانک انصار اهدا شد. به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و تبلیغات بانک انصار، در نخستین مراسم رونمایی از ثبت ملی کتب نستعلیق میرعماد که با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران، معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایران، مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو - ایران، مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی و جمعی از مدیران بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و سایر سازمان‌های بزرگ صنعتی و تجاری در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد برگزار شد، جایزه ملی مسوولیت اجتماعی به پاس اهتمام منحصربه فرد در ایفای مسوولیت اجتماعی به بانک انصار اهدا شد.
 • بهره‌برداری از طرح کاشی سیمین یزد با تسهیلات بانک صنعت و معدن

  گروه بنگاه‌ها: طرح کاشی سیمین یزد با تسهیلات بانک صنعت و معدن در استان یزد به بهره‌برداری می‌رسد و موجب اشتغال‌زایی در این منطقه از کشور خواهد شد.
 • برگزاری نشست تخصصی بانک توسعه صادرات با صادرکنندگان کردستان

  گروه بنگاه‌ها: سی و یکمین نشست تخصصی بانک توسعه صادرات ایران با صادرکنندگان و فعالان اقتصادی استان کردستان در شهرستان سنندج برگزار شد.

بیشتر