آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۸۳

 • حضور پررنگ واسطه‌ها در بازار

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، روند افزایشی دلار در ساعات ابتدایی روز متوقف شد؛ ولی از ساعات پایانی روز قیمت به جاده افزایشی بازگشت. سکه نیز در اواسط روز به انتهای کانال ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رفت، ولی پس از ۳ بعدازظهر قیمت این فلز گران بها حتی به بالای ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سرک کشید.
 • سوخت تورم در ابتدای تابستان

  دنیای اقتصاد: براساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم ماهانه در تیرماه به رقم ۴/ ۴ درصد رسیده، همچنین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه با فاصله گرفتن از سطح تک‌رقمی ۸/ ۱۳ درصد اعلام شده است. از این دو رقم، می‌توان دریافت که نرخ تورم نسبت به ماه‌های قبل، تغییر مسیر داده است. نکته قابل‌توجه این است که سهم نرخ تورم مسکن در ابتدای تابستان بیشتر از سایر گروه‌ها نظیر خوراکی‌ها بوده است و این احتمال وجود دارد که در سه ماه تابستان موتور تورم با سوخت تغییر قیمت بخش مسکن روشن بماند، هرچند سایر گروه‌ها نیز در شرایط آرامی از دید تورم قرار ندارند. این اثر باعث شده تورم پردرآمدها بیشتر از کم‌درآمدها گزارش شود.
 • بیمه کوثر وکیل بیمه شدگان می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه‌‌کوثر با پوشش‌‌های بیمه‌‌نامه «حامی» از حقوق بیمه‌‌شدگان حمایت می‌‌کند.
 • رونمایی بانک ایران‌زمین از اولین تقویم دیجیتال بانکی کشور

  گروه بنگاه‌ها: با استفاده از تقویم دیجیتال بانکی، اعضای باشگاه مشتریان بانک ایران‌زمین از این پس می‌توانند سوابق گردش مالی سپرده‌های خود را در تقویم دیجیتال این بانک مشاهده و برای آن یادداشت اختصاصی ثبت کنند. به گزارش روابط عمومی بانک ایران‌زمین، برای راه‌اندازی این امکان می‌توان از قسمت «منو» بخش «تنظیمات» و همگام‌سازی گزارش سپرده‌ها و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور باشگاه مشتریان اقدام به فعال‌سازی نمایش مجموع گردش مالی روزانه خود کنند. بر اساس این گزارش، مجموع گردش مالی روزانه سپرده‌ها بعد از همگام‌سازی در قسمت یادداشت‌ها قابل رویت خواهد بود.
 • پرداخت معادل ۷۲ میلیون یورو تسهیلات ارزی

  گروه بنگاه‌ها: بانک صنعت و معدن از ابتدای سال جاری تاکنون معادل مبلغ ۷۲ میلیون یورو تسهیلات ارزی و ۲۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ریالی به صنعتگران کشور پرداخته است.به گزارش روابط عمومی بانک صنعت و معدن، تسهیلات یاد شده در مجموع به ۹۸۲ طرح توسط ستاد و شعب این بانک در نقاط مختلف کشورمان پرداخت شده است.بنا بر این گزارش، ذوب‌آهن پاسارگاد با دریافت تسهیلاتی بالغ بر ۱۶ میلیون یورو، راه و ساختمان سازه‌سازان با ۱۱ میلیون یورو و حفاری شمال با ۵ میلیون یورو به ترتیب بیشترین میزان تسهیلات را در این مدت از بانک صنعت و معدن دریافت کرده‌اند.
 • رونمایی از سامانه ریسک عملیاتی بانک دی

  گروه بنگاه‌ها: در جلسه شورای مدیران بانک دی با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد بانک، از سامانه ریسک عملیاتی رونمایی شد.
 • تقاضای بانک مرکزی هند از دادگاه عالی برای قانونمندشدن ارز رمزنگار

  رزرو بانک هند از دادگاه عالی این کشور درخواست کرد تا ارزهای رمزنگار را قانونمند کند. به گزارش «ایبِنا» به نقل ازفایننشال اکسپرس، بانک مرکزی هند یا همان رزرو بانک هند از دادگاه عالی این کشور خواست تا ارزهای رمزنگار را قانونمند کند. در آوریل سال جاری میلادی، بانک مرکزی هند اعلام کرده بود که ارائه خدمات به بخش‌های تجاری و نیز افراد را با ارزهای رمزنگار به‌دلیل ریسک بالای آنها متوقف خواهد کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر