آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۴۲

 • ترس وال‌استریت از تقویت دلا‌ر

  دنیای اقتصاد: تقویت دلار آمریکا سیگنال هشدارآمیزی به ابرشرکت‌های وال‌استریت مخابره کرد. شاخص دلار از اواسط ماه آوریل نزدیک به ۵ درصد تقویت شده است. این زنگ خطر بیشتر متوجه شرکت‌های چندملیتی است که به‌عنوان پیشران‌های وال‌استریت، وابستگی زیادی به درآمدهای برون‌مرزی دارند. بنابراین تقویت شاخص دلار در بلندمدت برای چندملیتی‌ها یک عامل ناخوشایند تلقی می‌شود. تداوم کاهش درآمدهای برون‌مرزی در بلندمدت، موجب تضعیف شدید ارزش این شرکت‌ها می‌شود. اتفاقی که در ۳ماه قبل منجر به شکست پیش‌بینی بازدهی ۲۵ درصدی شده بود.
 • فرود سکه از اوج

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، سکه به سرعت مرز مقاومتی ۲میلیون و ۱۵۰ هزار تومان را شکست و تا میانه کانال ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار رشد کرد؛ با این حال در ساعات پایانی روز با تخلیه هیجانات این فلز گرانبها فرود سختی را تجربه کرد. روز چهارشنبه، سکه تمام بهارآزادی در نهایت با تنها۴ هزار تومان افزایش به قیمت ۲ میلیون و ۱۳۴ هزار تومان رسید.
 • میزان سپرده موسسه ثامن اعلام شد

  بانک مرکزی اعلام کرد این بانک موفق شد موسسه ثامن را با ۲۸ هزار میلیارد تومان سپرده و ۵۶۹ شعبه و بیش از ۷ میلیون و دویست هزار نفر سپرده‌گذار در بانک انصار ادغام کند.
 • نحوه تخصیص ارز به مسافران جام جهانی

  بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، ترتیبات ارزی تامین و پرداخت ارز مسافرتی برای مسافرانی که مقصد آنها کشورهایی است که نیاز به اخذ ویزا ندارند را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد؛ همچنین در این بخشنامه ارائه مجوز صادره از سوی سفارت فدراسیون روسیه توسط مسافر، با عنوان FAN ID به جای ویزای کشور مورد نظر این بانک به‌منظور دریافت ارز مسافرتی، بلامانع شناخته شده است.
 • توافق مالیاتی با اصناف بابت عملکرد سال ۹۶

  رئیس‌کل سازمان مالیاتی از توافق مالیاتی با اصناف درباره عملکرد سال ۹۶ برخی از صاحبان مشاغل خبر داد.
 • بانک‌های هندی برای پایان همکاری با ایران ضرب‌الاجل تعیین کردند

  دو بانک بزرگ هند برای پایان دادن به تراکنش صادرکنندگان این کشور با ایران تا ششم ماه آگوست (۱۵ مردادماه) ضرب‌الاجل تعیین کردند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو بانک هندی از صادرکنندگان این کشور خواست که تراکنش‌های مالی خود را با ایران تا ماه آگوست پایان دهند. این اقدام در راستای پاسخ به دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.

بیشتر