آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۳۰

 • چرخش ایران در بازار طلا

  دنیای اقتصاد: تقاضای ایرانی‌ها برای طلا در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت. براساس آمارهای شورای جهانی طلا، میزان مصرف این فلز گران که از سال ۲۰۱۴ روند کاهشی داشت، در سال گذشته تغییر مسیر داد. میزان تقاضا در سال ۲۰۱۷ با افزایش ۴۲ درصدی به نزدیک ۶۵ تن رسید. همچنین میزان تقاضا برای سکه و شمش در فصل اول سال ۲۰۱۸ به بالای ۹ تن رسید. این در حالی بود که در فصل اول ۲۰۱۷ میزان مصرف شمش و سکه تنها نزدیک به ۳ تن ثبت شده بود. رقمی که افزایش ۳ برابری را در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد.
 • سقوط آزاد طلا

  دنیای اقتصاد: دلار آمریکا بالاخره طلا را به زیر مرز حمایتی ۱۳۰۰ دلاری روانه کرد. فلز زرد ظرف چند هفته گذشته بارها مقاومت شدیدی نسبت به نزول از قیمت ۱۳۰۰ دلاری از خود نشان داده بود؛ اما سه‌شنبه شب تحت‌فشار شدید شاخص دلار و رشد بازدهی اوراق قرضه آمریکا برای اولین‌بار در سال‌جاری میلادی به زیر سطح ۱۳۰۰ دلاری سقوط کرد.
 • اطلاعات بانکی به سازمان مالیاتی نرسید

  مدیر امور هماهنگی طرح جامع مالیاتی گفت: هنوز اطلاعات مربوط به تراکنش‌های بانکی به دست سازمان امور مالیاتی نرسیده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، طرح جامع مالیاتی یکی از طرح‌های اولویت دار وزارت اقتصاد و سازمان مالیاتی است، تاکنون قسمت عمده‌ای از نرم‌افزارهای مربوط به این طرح به بهره‌برداری رسیده است و با تکمیل ۳۲ پروژه طرح جامع مالیاتی اقدامات عملی برای مبارزه با فرار مالیاتی انجام خواهد شد.
 • باید به قیمت واقعی ارز تن دهیم

  سیدکمال سیدعلی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: هر چه زودتر به قیمت واقعی ارز تن دهیم، تقاضای ارز نیز کمتر می‌شود. او با اعلام این مطلب در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین افزود: باید ماهیت نرخ ارز را واکاوی کرد. واقعیت اینجاست که بانک مرکزی هر قدر برای نگه داشتن نرخ ارز تلاش کند، در نهایت بازی را به بازار می‌بازد و از این رو لازم است هرچه سریع‌تر به واقعی شدن قیمت ارز تن بدهد.
 • شرایط تامین ارز خرید نسیه

  بانک مرکزی برای واردکنندگانی که منشأ ارز غیربانکی دارند، امکاناتی را مهیا کرده است.
 • فرمول پرداخت ارز برای صدور ویزا

  مدیرکل سیاست‌های ارزی بانک مرکزی جزئیات تامین ارز برای صدور ویزا را شرح داد. اخیرا بانک مرکزی حذف پرداخت ارز ازسوی مسافران به سفارتخانه‌ها را برای هزینه ویزا در دستور کار قرار داده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر