آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۲۹

 • رشد سطح بهره‌وری در حد صفر

  دنیای‌اقتصاد: علی‌اکبر اولیا، رئیس سازمان بهره‌وری ایران در نشست خبری گفت: با وجودی که از برنامه چهارم تا برنامه ششم تاکید شده که ٣٠ درصد از رشد اقتصادی بهره‌وری باشد، اما آمارها نشان می‌دهد که بهره‌وری در طول سال‌های گذشته در حد صفر یا حتی منفی بوده است. او در ادامه یکی از حوزه‌های اصلی تمرکز کشورهای OECD را حوزه بهره‌وری نام برد و افزود در ایران با وجود آموزه‌های دینی به‌دلیل پایه‌ای از مشکلات، توفیق چندانی در زمینه بهره‌وری نداشته‌ایم.
 • اهرم حمایتی سکه نقدی

  دنیای اقتصاد: در چهارمین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی چهارمین افت متوالی را تجربه کرد، ولی یک‌بار دیگر توانست مرز یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان را حفظ کند.
 • تاثیر نوسان نرخ ارز بر ترازنامه بیمه‌گران

  لیلا اکبرپور
  گروه بنگاه‌ها : آیا افزایش نرخ دلار مبادله‌ای از ۳۷۵۰ به ۴۲۰۰ تومان تاثیری بر ترازنامه بیمه‌های بازرگانی دارد؟ این سوالی بود که موجب شد سیدمحمد علی‌پور دبیر کل سندیکای بیمه‌گران ایران با برگزاری میزگردی با حضور کارشناسان صنعت بیمه در پی پاسخگویی به آن باشد.در این میزگرد معصوم ضمیری، مدیرعامل بیمه پاسارگاد، سیدمحمد آسوده مدیرعامل بیمه اتکایی ایرانیان، میرآقازاده مدیرکل حساب‌ها و ذخایر بیمه مرکزی، کاظمی مدیر کل بیمه‌های آتش‌سوزی، مهندسی بیمه مرکزی و کیوان پورشب عضو کمیسیون بیمه اتاق ایران حضور داشتند.
 • «به پرداخت» بیش از ۳۰۰ درگاه غیرمجاز را مسدود کرد

  گروه بنگاه‌ها: شرکت به‌پرداخت ملت از اواخر بهمن‌ماه سال گذشته تا به امروز، بیش از ۳۰۰ درگاه پرداخت اینترنتی غیرمجاز را مسدود کرده است.به گزارش روابط عمومی شرکت به‌پرداخت ملت، این شرکت با توجه به بخشنامه ابلاغی اواخر سال گذشته شاپرک و طبق اعلام سازمان‌های نظارتی همچون قوه‌قضائیه و پلیس فتا، با رصد درگاه‌های پرداخت اینترنتی خود، بیش از ۳۰۰ سایت متخلف را که به فعالیت تجاری، بازرگانی غیرمجاز و مغایر با کسب‌‌وکار اولیه مشغول بودند شناسایی و به مسدود کردن آنها اقدام کرده است.
 • رئیس کل بانک مرکزی تحریم شد

  دنیای اقتصاد: وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی و علی طرزعلی، معاون پیشین بخش بین الملل، اعمال کرده است. البته این تحریم‌های جدید علیه اشخاص بوده و نهادی را شامل نمی شود.
 • ابلاغ شرایط تامین ارز شرکت‌های حمل‌ونقل

  بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی در راستای سیاست جدید ارزی ضوابط تامین و انتقال ارز بابت هزینه‌های شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی را ابلاغ کرد. بر مبنای این بخشنامه، تامین و انتقال ارز بابت هزینه‌های شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی و به نرخ روز اعلامی از سوی بانک مرکزی صرفا از طریق سیستم بانکی و در صورت عدم امکان انجام حواله ارزی از طریق بانک، با استفاده از خدمات صرافی‌های مجاز و به عاملیت بانک به شرح زیر امکان‌پذیر خواهد بود:
 • بازگشت فشار دلار به بازار طلا

  دنیای‌اقتصاد: قیمت طلای جهانی به کف یک هفته اخیر اصابت کرد. با اینکه سکون شاخص دلار شرایط را برای صعود فلز زرد فراهم کرده بود؛ اما اونس نتوانست پیشروی خاصی ثبت کند. افزایش بازدهی اوراق قرضه آمریکا، سود سرمایه‌گذاری روی طلا را تحت‌الشعاع قرار داده بود و جذابیت فلز زرد را برای معامله‌گران کاهشی کرد. به همین دلیل، قیمت فلز گرانبها در بازارهای جهانی همزمان با افت استقبال متقاضیان، وارد کانال نزولی جدیدی شد. اونس طلا تا عصر دیروز به زیر مرز ۱۳۰۷ دلاری سرک کشید و شاخص دلار باز هم به بالای سطح ۹۳ واحدی بازگشت.
 • روش‌های پرداخت در قراردادهای خارجی با تمرکز بر LC

  دنیای اقتصاد: دوره آموزشی، تخصصی و کاربردی تحت عنوان «روش‌های پرداخت در قراردادهای خارجی با تمرکز بر «LC»، ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت توسط روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» به مدت ۱۰ ساعت برگزار می‌شود.
 • آمادگی بانک ملت برای حمایت از پروژه‌های وزارت نفت

  گروه بنگاه‌ها: مدیران عامل بانک ملت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در نشستی مشترک، بر تقویت همکاری‌های طرفین تاکید کردند.
 • تحقق ۵۳۴ ریال سود هرسهم در ایران کیش

  گروه بنگاه‌ها: شرکت کارت اعتباری ایران کیش در دوره ۱۲ ماه منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ۹۶ براساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده به ازای هر سهم ۵۳۴ ریال سود محقق کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر