آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۲۴

 • نوسان‌گیران ارزی غافلگیر شدند

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، بازار ارز و سکه به خروج ترامپ از برجام واکنش چندانی نشان ندادند، موضوعی که نوسان‌گیران هر دو بازار را تا حدی غافلگیر کرد. در ساعات ابتدایی روز چهارشنبه معامله خاصی در بازار تهران صورت نمی‌گرفت، ولی در بازار شهرهای مرزی قیمت کمی بالا آمده و از سطح ۶ هزار و ۴۰۰ تومان عبور کرده بود. تا مدتی سایت‌ها و کانال‌های اعلام قیمت، تنها نرخ‌هایی را اعلام می‌کردند که ازسوی خریداران اعلام می‌شد؛ ولی نکته مهم آن بود که در هیچ کدام از این نرخ‌ها معامله‌ای انجام نمی‌شد و کسی حاضر به فروش نبود.
 • جنگ پرنوسان دلار و طلا

  دنیای اقتصاد: پس از خروج آمریکا از برجام، رقابت تنگاتنگی میان شاخص دلار و اونس طلا شکل گرفت. فلز زرد چشم به حمایت افزایش نااطمینانی‌های بین‌المللی و رشد تقاضا برای ذخایر امن دوخته بود؛ درحالی‌که شاخص دلار انتظار حمایت رشد نرخ بازدهی اوراق خزانه با سررسید بلندمدت را داشت. این تقابل که از سه‌شنبه شب کلید خورده بود با رفت و برگشت‌های متوالی دلار و طلا همراه شد. دلار از رکورد سال‌جاری میلادی خود در ۴/ ۹۳ واحد تا زیر ۹۳ واحد فرازونشیب داشت و اونس نیز بین کف ۱۳۰۵ دلاری تا بالای مرز ۱۳۱۷ دلاری نوسان کرد.
 • دخل و خرج ارزی در سال ۹۷

  رئیس‌کل بانک‌مرکزی گرفت: در یک ماه اول امسال ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار ارز از طریق بانک‌مرکزی، نظام بانکی و صرافی‌ها تامین شده است. حدود چهار میلیارد دلار برای تامین ارز واردات اختصاص داده شده و یک میلیارد و ۲۰۰‌میلیون دلار نیز ازسوی صادرکنندگان ارز وارد صرافی‌ها شده است.
 • بیانیه برجامی بانک مرکزی

  پس از خروج ترامپ از برجام، نگرانی‌ها درباره نقل‌و‌انتقالات مالی افزایش یافته است. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این رخداد در بیانیه‌ای تاکید کرد که این بانک بر منابع و مصارف ارزی کشور اشراف کامل دارد و تمام نیازهای ارزی کشور قابلیت پاسخگویی خواهند داشت.
 • دستور رهبری برای حمایت همه دستگاه‌ها و نهادها از سیاست ارزی

  معاون اول رئیس‌جمهور از ارسال نامه‌ای به رهبری برای حمایت همه قوا و نهادهای حاکمیتی از سیاست جدید ارزی خبر داد. به گزارش «ایبنا» اسحاق جهانگیری با بیان اینکه از اتخاذ سیاست‌های جدید ارزی همه دستگاه‌ها و نهادها حمایت کردند، گفت: من نامه‌ای به مقام معظم رهبری نوشتم با این تقاضا که قوه‌قضائیه، نیروهای امنیتی، صداوسیما و دستگاه‌های مختلف حمایت کنند، دستوری که مقام معظم رهبری دادند، از فردای آن روز یک عزم ملی در قوای سه‌گانه، در نهادهای حاکمیت، در فعالان اقتصادی به فضل الهی در نظام بانکی وجود دارد که این کار با سرعت بیشتر ادامه یابد.

بیشتر