آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۹۵

 • مرزشکنی دلا‌ر با ریز معاملات

  دنیای اقتصاد: دلار در روزهای نیمه‌تعطیل ابتدایی سال ۹۷ از مرز ۵ هزار تومان عبور کرد. البته مرزشکنی شاخص ارزی با معاملات بسیار محدود و تحرکات بازیگران غیررسمی صورت گرفت. جوسازی این دسته موجب شد دامنه نوسانات در روزهای ابتدایی فروردین ماه به حدود ۶ درصد برسد. این در حالی بود که در همین بازه زمانی در سال ۹۶ میزان تغییرات قیمت حدود ۶ دهم درصد بود. در بازار موازی، شاخص کل بورس الگوی نوروزی خود را تکرار کرد و بازدهی مثبت هفت دهم درصدی را ثبت کرد. بورس تهران در ۲۰ سال گذشته در ایام نوروز ۱۸ بار بازدهی مثبت را تجربه کرده است.
 • فرصت کارآفرینی بلاک‌چین

  مترجم: مرضيه حسيني مشاور بازاریابی، برندینگ و توسعه سبد محصول
  بلاک چین را کجا می‌توان استفاده کرد؟ چه قشری از جامعه از آن بهره‌مند می‌شوند؟ کارآفرینان با چه جامعه هدفی روبه‌رو هستند؟ آیا فقط دانشمندان هستند؟ آیا مجددا فرآیندی می‌شود که در دست سرمایه داران است و افراد محروم بهره‌ای از آن ندارند؟ چه نیازهایی با این فناوری پاسخ داده می‌شود؟ فرصت‌های سرمایه‌گذاری آن کجاست؟ و از این دست سوالات محور طرح این مقاله است که تلاش شده به برخی از جواب‌های آن پرداخته شود.
 • واکنش بازارها به «جنگ تجاری»

  دنیای اقتصاد: گرداننده اصلی بازارهای جهانی در ماه مارس میلادی جنگ تجاری با سردمداری سیاست‌های حمایت‌گرایانه دونالد ترامپ محسوب می‌شود. شاخص‌های وال‌استریت به‌دلیل نااطمینانی از آینده روابط تجاری میان پکن و واشنگتن در این ماه افت محسوسی را تجربه کردند. داوجونز بیشترین افت را که معادل ۷/ ۳ درصد بود در مقایسه با شاخص‌های دیگر به ثبت رساند. طلا و ین برخلاف وال‌استریت از افزایش نااطمینانی‌ها سود بردند. تقویت فلز زرد و ارز ژاپنی پس از نشست فدرال‌رزرو نیز تداوم یافت؛ چراکه تصمیمات کمیته بازار آزاد آنچنان که انتظار می‌رفت انقباضی نبود. نرخ برابری ین نسبت به دلار سقف ۱۷ ماهه خود را لمس کرد و فلز زرد تا یک قدمی مرز ۱۳۶۰ دلاری پیش رفت. البته کانال افزایشی طلا دوام نیافت و قیمت اونس بخش زیادی از رشد خود را از دست داد.
 • فروش ۵۲۸ ملک مازاد بانک ملت در سال گذشته

  گروه بنگاه‌ها: مشاور مدیرعامل بانک ملت اعلام کرد: از سال ۹۳ تاکنون ۹۱۳ ملک مازاد این بانک به مبلغ تقریبی ۷ هزار و ۱۵۷ میلیارد ریال به فروش رفته که از این تعداد، ۵۲۸ ملک در سال ۹۶ واگذار شده است.
 • اعلام ساعت کار شعب بانک اقتصادنوین در شش ماه نخست امسال

  گروه بنگاه‌ها: ساعت کار شعب بانک اقتصادنوین با هدف تسهیل ارائه خدمت به مشتریان، در ۶ ماه نخست سال از ۱۴ فروردین‌ماه ۱۳۹۷ (امروز) تغییر خواهد کرد.
 • راه‌اندازی باجه بانک صادرات در «پدیده شاندیز»

  گروه بنگاه‌ها: باجه بانک صادرات ایران در مجتمع تجاری «پدیده شاندیز» با حضور مدیریت شعب استان خراسان رضوی و مدیران گروه شرکت‌های «پدیده شاندیز» افتتاح شد.
 • اهدای ۲ میلیارد ریال عیدی ازسوی بیمه اتکایی امین به زلزله‌زدگان کرمانشاه

  گروه بنگاه‌ها: هیات‌مدیره بیمه اتکایی امین با فرا رسیدن سال نو، اهدای ۲ میلیارد ریال عیدی به زلزله‌زدگان کرمانشاه را تصویب کرد.
 • آمادگی بانک رفاه برای حمایت از کالای ایرانی

  گروه بنگاه‌ها: بانک رفاه در راستای نامگذاری سال‌جاری به‌عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری، آمادگی خود را برای پیشبرد همه‌جانبه شعار سال اعلام کرد.این بانک در راستای حمایت از کالای ایرانی، ایجاد فرهنگ کار، تولید، کارآفرینی، استفاده از تولیدات داخلی و رونق اقتصادی کشور نسبت به طراحی خدمات بانکی و خریدها با رویکرد حمایت از تولید داخلی در سال‌جاری اقدام خواهد کرد.
 • تامین مالی طرح‌ها هدف بانک صنعت و معدن در سال ۹۷

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت فرارسیدن نوروز و سال نو پیامی صادر کرد.در پیام افخمی با تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان و تولیدات داخلی آمده است: سال ۱۳۹۷ که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایرانی مزین شده است، وظیفه بانک صنعت و معدن را که نقش بسیار مهمی در تامین مالی پروژه‌های صنعتی و واحدهای تولیدی دارد، بیش از پیش مهم و حیاتی خواهد کرد. خوشبختانه سال گذشته این بانک توانسته است در کنار اعطای تسهیلات به‌عنوان مشاور در کنار تولید‌کنندگان داخلی نقش مهمی را در تولید و ایجاد اشتغال در کشور ایفا کند.
 • انتظار مدیران بانک مهر اقتصاد در سال جدید

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک مهر اقتصاد در مجمع بازرسی و حسابرسی استان خراسان رضوی گفت: انتظار مدیران ارشد بانک در سال پیش‌رو این است که با استفاده از ابزارهای در اختیار، مشکلات و معضلاتی که از سنوات قبل در این استان به جا مانده برطرف شود.
 • تداوم پرداخت تسهیلات ۱۱ درصدی بانک توسعه صادرات به صادرکنندگان

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره بانک توسعه صادرات ایران از تداوم پرداخت تسهیلات ۱۱ درصدی به صادرکنندگان کشور در سال‌جاری خبر داد.علی صالح‌آبادی در برنامه «سکه تمام بهار» رادیو اقتصاد با اعلام این خبر افزود: صندوق توسعه ملی منابعی با نرخ سود ۱۱درصد در اختیار صادرکنندگان از طریق بانک‌های عامل قرار می‌دهد.
 • تقدیر سازمان بهزیستی استان خراسان جنوبی از بانک ایران زمین

  گروه بنگاه‌ها: سازمان بهزیستی استان خراسان جنوبی از بانک ایران زمین به واسطه همکاری و ارائه خدمات بانکی به این سازمان تقدیر و تشکر کرد.در بخشی از پیام سازمان بهزیستی خطاب به حسن رضا یزدانی مدیر منطقه، معاون و رئیس شعبه آزادی آمده است:به‌ این وسیله مراتب تقدیر، تشکر و امتنان خود را به واسطه ارائه انواع خدمات بانکی، تلاش‌ها، مساعدت‌ها و حمایت‌های صادقانه و مسوولانه آن مقام محترم به کارکنان خدوم این مجموعه اعلام می‌دارم و به پاس صداقت، امانت، کمال شرافت و فضیلت این لوح سپاس تقدیم حضورتان می‌شود.
 • حفاظت از دارایی‌های ارزی

  دنیای اقتصاد: لطیفه‌ای است که در آن به فردی می‌گویند که چه نشسته‌ای که خودروات را بردند و وی با خنده می‌گوید: کجا؟ کلیدش که اینجاست! این لطیفه حکایت این روزهای قیمت ارز و بانک مرکزی است.
 • یک زن فرمانده خط مقدم ارزی

  بانک مرکزی در ابتدای سال جدید با تغییر و تحولات مدیریتی زیادی روبه‌رو بود که در مهم‌ترین آنها مسوولیت خط مقدم ارزی کشور در بانک مرکزی به یک زن سپرده شد. افسانه لک تبریز جانشین حسین یعقوبی در مدیریت کل بین‌الملل بانک مرکزی شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر