آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۸۹

 • فاز جدید ادغام‌ها در بـازار پـول

  دنیای اقتصاد: فرآیند انتظام بخشی و ادغام بانک‌ها و موسسات مالی نظامی کلید خورد. روز گذشته معاون نظارت بانک مرکزی در یک نشست خبری حاضر شد تا رسانه‌ها و افکار عمومی را در جریان کامل روند ساماندهی موسسات غیرمجاز قرار دهد.
 • رانت‌زدایی از بازار دلا‌ر

  دنیای اقتصاد: بازارساز ارزی با افزایش سه کانالی دلار، قیمت ارز مداخله‌ای را به قیمت بازار نزدیک کرد. درواقع با اقدام دیروز قیمت دلار و یورو تزریق‌شده به بازار از سوی بانک مرکزی با قیمت این دو ارز در بازار آزاد تا حدودی همسان شد. روز گذشته سیاست‌گذار ارزی در یک گام مثبت قیمت دلار در حجم عمده را به انتهای کانال ۴ هزار و ۷۰۰ تومان برد تا هم زمینه‌های رانت و آربیتراژ را در بازار از میان ببرد و هم صف‌های ارزی را خلوت‌تر کند. این در حالی بود که در روزهای گذشته بازارساز عرضه خود را در کانال ۴ هزار و ۴۰۰ تومان قرار داده بود؛ پدیده‌ای که به‌واسطه اختلاف قیمت با بازار غیررسمی زمینه کسب رانت را در بازار فراهم آورده بود. نکته جالب روز گذشته آن بود که بازار غیررسمی نیز به اصلاح سیاست سیاست‌گذار در قیمت‌گذاری دلار واکنش شدیدی نشان نداد و در اوایل کانال ۴ هزار و ۸۰۰ تومان تغییرات خود را صورت داد. کارشناسان اعتقاد دارند بازارساز برای حفظ آرامش در بازار ارز باید در گام‌های بعدی ۳ اقدام را صورت دهد؛ نظارت بیشتر بر مکانیزم‌های توزیع ارز در بازار، بر هم زدن زمینه‌های آربیتراژ میان دلار و یورو و مدیریت نرخ حواله درهم. بررسی‌ها نشان می‌داد روز دوشنبه با وجود اصلاحات قیمتی، ارزش یورو نسبت به دلار بالاتر بود؛ امری که می‌توانست موجب خروج اسکناس آمریکایی از بازار داخلی و ورود ارز اروپایی به جای آن شود.
 • شعب کشیک بیمه پارسیان اعلام شدند

  گروه بنگاه‌ها: شعب بیمه پارسیان در ایام تعطیلات نوروزی هم آماده ارائه خدمت به هموطنان هستند.به گزارش روابط عمومی بیمه پارسیان، به منظور تسریع و تسهیل در ارائه خدمات مورد نیاز به بیمه‌گذاران خاصه مسافران نوروزی که در تعطیلات نوروز نیاز به خدمات بیمه‌ای در بخش صدور و خسارت اتومبیل و درمان پیدا می‌کنند، شعب بیمه پارسیان آماده خدمت‌رسانی به آنها هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی دقیق از ساعت کار و آدرس شعب کشیک به پایگاه اینترنتی بیمه پارسیان مراجعه کنید.
 • توزیع اسکناس نو در شعب منتخب بانک سینا

  گروه بنگاه‌ها: شعب منتخب بانک سینا در تهران نسبت به توزیع و تامین اسکناس نو موردنیاز هموطنان اقدام می‌کنند.به گزارش روابط عمومی بانک سینا، شهروندان تهرانی می‌توانند در روزهای ۲۱ تا ۲۶ اسفندماه جاری با مراجعه به چهار شعبه این بانک شامل شعب ولنجک، امیرآباد شمالی، ابوذر و اکباتان نسبت به دریافت اسکناس‌های نو ۱۰هزار ریالی، ۲۰ هزار ریالی و ۵۰ هزار ریالی اقدام کنند.
 • رونمایی از بیمه‌نامه درمان خانواده ازسوی بیمه تعاون

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه تعاون از طرح جدید و ویژه بیمه‌نامه‌های درمان خانواده خود رونمایی می‌کند.به گزارش ریسک‌نیوز، مسعود همتی مدیر بیمه‌های اشخاص شرکت بیمه تعاون، درخصوص طرح جدید بیمه‌نامه‌های درمان خانواده این شرکت گفت: بیمه تعاون پس از طی مراحل فنی و کارشناسی، طرح جدید درمان خانواده را از ابتدای سال ۹۷ رونمایی خواهد کرد.وی افزود: به جرات می‌توان گفت طراحی بیمه‌نامه‌ای به این شکل و سیاق تا به حال در صنعت بیمه و با ارائه پوشش‌های بالا با در نظر گرفتن حق بیمه مناسب برای بیمه‌شدگان وجود نداشته است.
 • شعب کشیک بیمه نوین در ایام نوروز

  گروه بنگاه‌ها: واحدهای ستادی و شعب منتخب بیمه نوین با هدف آسایش و دسترسی بیمه‌گذاران به خدمات مطلوب در ایام تعطیلات نوروز آماده خدمت‌رسانی به مشتریان است.به گزارش روابط عمومی بیمه نوین، در روزهای ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۶ و ۲، ۴، ۱۱و ۱۲ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۷ واحدهای ستادی و شعب منتخب این شرکت آماده ارائه خدمات بیمه‌ای به مشتریان است. طبق اعلام مدیریت امور شعب، نمایندگان و کارگزاران همکاران این شرکت در مدیریت‌های آتش‌سوزی، اشخاص گروهی، امور شعب، نمایندگان و کارگزاران، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مالی و اتومبیل در ستاد و شعب منتخب در سراسر کشور در روز ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۶ از ۸ صبح تا ۱۲ ظهر و روزهای ۲، ۴، ۱۱و ۱۲ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۷، از ساعت ۹ تا ۱۴ در محل کار خود حاضر و به ارائه خدمات موردنیاز بیمه‌گذاران خواهند پرداخت.
 • سندیکا باید حامی منافع مشترک شرکت‌های بیمه باشد

  دکتر عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بیمه مرکزی در جمع مدیران عامل شرکت‌های بیمه بر اخذ تصمیمات مبتنی‌بر رعایت حقوق مشترک شرکت‌های بیمه در سندیکا تاکید کرد.به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر همتی صبح دیروز در آخرین جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران در جمع مدیران عامل شرکت‌های بیمه گفت: طبق آخرین گزارش‌ها رشد ۲۲ درصدی حق بیمه در ۱۱ ماهه امسال نسبت به سال گذشته نشان از توسعه خوب صنعت بیمه کشور است و رشد واقعی بیمه‌نامه‌ها نیز بیانگر رشد حقیقی مناسب بازار صنعت بیمه است.
 • هجوم سرمایه‌ به فضای غیرتورمی

  دنیای اقتصاد: ردیابی جریان سرمایه در بازار اوراق از افزایش گرایش به‌سوی گروه مصون از تورم حکایت دارد. داده‌های منتشرشده از سوی موسسه اطلاعات مالی EFPR اختصاص رتبه اول به این گروه و کاهش تمایل به سرمایه‌گذاری در گروه پربازده را تایید می‌کند.
 • حمایت مجلس از برنامه‌های اصلاحی بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در دیدار با حجت‌الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران، برند این بانک را یکی از ظرفیت‌های عمده موفقیت آتی نظام بانکی کشور در سال ٩٧ برشمرد.به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل و مدیران ارشد این بانک گفت: مجلس از برنامه‌های اصلاحی و توسعه‌ای بانک صادرات ایران حمایت می‌کند. وی همچنین از برنامه‌ریزی مجلس برای کمک به وصول مطالبات، تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری، استفاده از ظرفیت‌های وزارت امورخارجه و اولویت قرار گرفتن پشتیبانی بانک‌ها، شفافیت و نظارت بهتر بر دریافت مطالبات بانک‌ها خبر داد.پورابراهیمی با اشاره به برنامه مجلس برای تهاتر مطالبات بانک‌ها با بدهی آنها به بانک مرکزی در قالب بودجه سال ٩٧ کشور، اظهار امیدواری کرد که سال آینده با توجه به ظرفیت‌های موجود و مدیریت جدید، بانک صادرات ایران به‌عنوان برند نظام بانکی کشور به جایگاه مطلوب خود بازگردد.
 • افزایش برداشت از خودپردازهای بانک تجارت تا ۱۵ فروردین ۹۷

  گروه بنگاه‎ها: همزمان با روزهای پایانی اسفند ماه و تعطیلات نوروز، سقف برداشت از دستگاه‌های خودپرداز بانک تجارت به ۵میلیون ریال افزایش می‌یابد. روابط عمومی بانک تجارت با اعلام این خبر افزود: با توجه به افزایش تقاضای نقدینگی و به‌منظور خدمت‌رسانی بیشتر در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز، سقف برداشت وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز بانک تجارت در سراسر کشور از روز جمعه ۲۵ اسفند تا چهارشنبه ۱۵ فروردین ۹۷ صرفا برای مشتریان دارای تجارت کارت به ۵ میلیون ریال در شبانه‌روز افزایش خواهد یافت. براساس گزارش، تغییر در سقف برداشت وجه از خودپردازهای بانک تجارت براساس مجوز بانک مرکزی صورت گرفته و پس از تاریخ فوق به میزان قبل (۲میلیون ریال) باز خواهد گشت.
 • تسهیل مدیریت هزینه هیات علمی دانشگاه تهران با مشارکت بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: در دومین نشست سالانه معرفی جدیدترین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه تهران از سامانه مدیریت هزینه‌کرد، اعضای هیات علمی با استفاده از مدل گرنت و قرارداد طرح‌های کاربردی با حضور علی رضا لگزایی، عضو هیات‌مدیره و قائم‌مقام مدیرعامل بانک ملت و رئیس دانشگاه تهران رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، از جمله مزایای این سامانه می‌توان به سهولت در امر پرداخت به اعضای هیات علمی، عدم مراجعه حضوری عضو هیات علمی جهت دریافت چک، انضباط مالی و شفافیت کلی پرداخت‌های صورت گرفته و دستیابی به اطلاعات هزینه‌کرد اعضای هیات علمی اشاره کرد. در این مراسم همچنین با تجلیل از بانک ملت، لوح‌های یادبودی به علی سلطان محمودی رئیس شعبه دانشگاه تهران و غلامحسن مختاری نماینده بانک ملت اهدا شد.
 • خدمت‌رسانی بیمه پاسارگاد در نوروز ۱۳۹۷

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه پاسارگاد به‌منظور فراهم آوردن آرامش خاطر برای بیمه‌گذاران گرامی ساعات کاری شعبه‌های فعال خود را در تعطیلات نوروز اعلام کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر