آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۹۰

 • تقویم استیضاح ۲۸وزیر در مجلس

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که از ۲۸ استیضاح صورت گرفته در سال‌های اخیر، حدود یک چهارم منجر به برکناری وزرا شده است، اما در اکثر این موارد، نمایندگان توضیحات وزرا را قانع‌کننده دانسته‌اند.
 • دو بال رکوردزنی سکه

  دنیای اقتصاد: در چهارمین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی از مرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان عبور کرد تا یک رکورد جدید در بازار فلزهای گرانبهای داخلی به ثبت برسد. روز سه‌شنبه، سکه ۱۸ هزار تومان رشد را به ثبت رساند و به قیمت یک میلیون و ۶۱۰ هزار تومان رسید. این بیشترین میزان رشد روزانه سکه از ۱۲ اسفندماه بود و موجب شد که این فلز گرانبها به سطح قیمتی برسد که در ادوار گذشته تجربه نکرده بود. فعالان بازار، سه عامل را در رشد قیمت فلز گرانبهای داخلی دخیل دانستند.
 • چرخش سفته‌بازان از یورو به دلار

  دنیای اقتصاد: رادار سفته‌بازان بازار جهانی ارز از کاهش گرایش به سودگیری از یورو حکایت دارد. معامله‌گرانی که موقعیت‌های سفته‌بازانه در بازار آتی اتخاذ می‌کنند تا یک ماه پیش با این پیش‌فرض که یورو نسبت به دلار تقویت خواهد شد، به فعالیت می‌پرداختند؛ اما تغییر در حجم قراردادهایی که از این پیش‌فرض تبعیت می‌کنند بیانگر تغییر موقعیت سفته‌بازان بازار آتی است.
 • فروش گواهی سپرده ۱۶ درصدی در بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: فروش مرحله جدید گواهی سپرده ویژه سرمایه‌گذاری (عام) در بانک ملت از روز گذشته (سه‌شنبه) آغاز شد. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، این بانک با مجوز بانک مرکزی، ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده با نرخ سود علی‌الحساب سالانه ۱۶درصد را به مشتریان عرضه می‌کند.بر اساس این گزارش، فروش این گواهی سپرده‌ها تا پایان روز دوشنبه ۲۸ اسفندماه ۹۶ ادامه خواهد داشت. بر این اساس، گواهی سپرده فوق، مدت‌دار، ویژه سرمایه‌گذاری (عام) یک‌ساله، با نام و الکترونیک خواهد بود. نرخ سود علی‌الحساب سالانه این اوراق ۱۶درصد قابل‌پرداخت در مقاطع ماهانه و نرخ بازخرید آن، قبل از سررسید، ۱۴ درصد سالانه در نظر گرفته شده است.
 • امکان شارژ سیم‌کارت‌های رایتل در خودپردازهای بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: امکان خرید شارژ برای دارندگان سیم کارت‌های رایتل از طریق خودپردازهای بانک تجارت فراهم شد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، از این پس دارندگان سیم‌کارت‌های رایتل نیز می‌توانند شارژ سیم کارت‌های خود را از طریق خودپردازهای این بانک در سراسر کشور خریداری کنند. بنابراین گزارش، هم‌اکنون امکان خرید شارژ سیم کارت اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل از طریق خودپردازهای بانک تجارت فراهم است. دارندگان سیم‌کارت‌های ایرانسل و همراه اول همچنین می‌توانند عملیات شارژ سیم کارت‌های خود را از طریق سیستم اینترنت بانک و موبایل بانک تجارت به انجام رسانند.
 • امکان کارت‌به‌کارت در موسسه اعتباری ملل تنها از طریق پات

  گروه بنگاه‌ها: پات تنها نرم‌افزار پرداختی است که موفق شد برای نخستین بار امکان کارت‌به‌کارت از مبدا موسسه اعتباری ملل به کلیه بانک‌ها را فراهم کند. به گزارش روابط عمومی شرکت ایران‌کیش، نرم‌افزار پات که تاکنون یکی از نرم‌افزارهای پیشرو در فراهم کردن امکان کارت‌به‌کارت برای بانک‌های مختلف بوده است، این بار موسسه اعتباری ملل را به جمع خانواده خود اضافه کرد. اپلیکیشن پات پیش از این امکان کارت‌به‌کارت برای بانک ملی، ملت، تجارت، سپه، پارسیان، سامان، کشاورزی، صنعت و معدن، اقتصاد نوین، بانک شهر، انصار، دی، پست بانک، ایران زمین، قوامین، حکمت ایرانیان، خاورمیانه، آینده، مهر اقتصاد و سرمایه را ایجاد کرده بود.
 • اخذ بالاترین نسبت توانگری بیمه اتکایی امین

  گروه بنگاه‌ها: بیمه اتکایی امین اعلام کرد، بیمه مرکزی نسبت توانگری مالی بیمه این شرکت بیمه‌ای را معادل ۱.۵۹۲ درصد (سطح یک) مورد تایید قرار داد.به گزارش روابط عمومی بیمه اتکایی امین، بیمه مرکزی در نامه‌ای مورخ ۲۱ اسفندماه ۱۳۹۶ نسبت توانگری مالی بیمه اتکایی امین را معادل ۱.۵۹۲ درصد (سطح یک) مورد تایید قرار داد.۱.۵۹۲ درصد بالاترین امتیازی است که در سال جاری توسط بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه مستقیم و اتکایی داخلی اعطا کرده است.این شرکت بیمه اتکایی اعلام کرد، در پنج سال گذشته نیز بیمه اتکایی امین همواره بالاترین امتیاز و رتبه توانگری را در بین شرکت‌های بیمه مستقیم و اتکایی کشور اخذ کرده است.
 • تشریح ویژگی بیمه سپرده زندگی «ملت»

  گروه بنگاه‌ها: بیمه ملت برای اولین بار با ارائه بیمه سپرده زندگی به‌دنبال کاهش نوسانات مالی وارده به خانواده‌ها و افراد با هر سطح درآمد و هر نوع توان پرداخت حق بیمه است.به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، این بیمه‌نامه ضمن ارائه پوشش‌های مناسب در برابر مشکلات ناشی از فقدان احتمالی سرپرست خانواده، همزمان می‌تواند به‌عنوان یک صندوق سرمایه‌گذاری عمل کند.پرداخت سود سالانه حاصل از سرمایه‌گذاری، ۱۶ درصد برای دو سال نخست، ۱۳ درصد برای دو سال دوم و ۱۰ درصد برای مدت مازاد بر چهار سال از مزایای این بیمه‌نامه است.همچنین پرداخت سود حاصل از مشارکت در منافع به بیمه‌گذار علاوه‌بر سود تضمینی، امکان پرداخت حق بیمه سپرده در هر زمان و به میزان دلخواه، امکان استفاده از سرمایه اندوخته در مواردی چون تامین هزینه تحصیل فرزندان، کمک هزینه ازدواج و مسکن، ایجاد سرمایه کسب‌و‌‌کار و مانند آن، امکان دریافـت کل سرمایه‌گذاری به‌صورت یکجا یا دریافت مستمری (مکمل حقوق بازنشستگی) در پایان قرارداد و اخذ وام بدون نیاز به ضامن یا تهیه وثایق ملکی تا سقف ۹۰ درصد مبلغ بازخریدی بیمه‌نامه پس از پایان سال دوم قرارداد از دیگر مزایای این بیمه‌نامه است.
 • عرضه بیمه‌نامه‌های الکترونیکی سینا

  گروه بنگاه‌ها: بیمه سینا سامانه فروش الکترونیک خود را راه‌اندازی کرد و فضایی ایجاد کرد تا بدون حضور در شعب و نمایندگی‌ها، خرید بیمه‌نامه از هر جایی امکان‌پذیر باشد.بیمه سینا از شرکت‌هایی است که اعتقاد دارد صنعت بیمه باید قبل از طراحی بیمه‌نامه‌های جدید، روش‌های فروش نوینی به کار گیرد تا صدور و خرید بیمه‌نامه برای همگان آسان باشد. اینک از طریق سایت بیمه سینا می‌توان بیمه‌های شخص ثالث، مسافرت خارجی و آتش سوزی منازل مسکونی را به‌صورت الکترونیک خریداری کرد.این درحالی است که برای اولین بار بیمه سینا با انعقاد قرارداد با نرم‌افزار آپ شرایطی را فراهم کرد تا خرید بیمه‌نامه از سامانه هم آسان‌تر باشد. به‌طوری‌که از طریق آپ می‌توان بیمه‌نامه آتش‌سوزی منازل مسکونی، حوادث سفر داخلی، حوادث انفرادی، حوادث سفرهای خارجی و آتش‌سوزی اصناف را خریداری کرد.
 • جعبه سیاه اتاق تصمیم‌گیری

  دنیای اقتصاد: روز گذشته از کتاب «برنامه‌ریزی در ایران ۱۳۵۶-۱۳۱۶» رونمایی شد. کتابی که به نوشته مسعود نیلی و محسن کریمی، حافظه تاریخی برنامه‌ریزی و سازمان برنامه در ایران را بازیابی می‌کند. دیروز در مراسم رونمایی علاوه بر مولف، پرسابقه‌ترین رئیس سازمان برنامه و بودجه یعنی مسعود روغنی زنجانی و یکی از باسابقه‌ترین افراد در این سازمان، یعنی بایزید مردوخی به عنوان سخنران حضور داشتند. روغنی زنجانی در سخنان خود به ریشه‌های تاثیر قدرت در برنامه‌ریزی در ایران پرداخت و حاکمان سیاسی را از منظر اقتصاد سیاسی مورد آسیب‌شناسی قرار داد. اظهارات او نشان می‌داد که در سال‌های مورد بررسی، چیرگی قدرت سیاسی بر قدرت کارشناسی، عملا برنامه‌های توسعه کشور را عقیم کرده و این رفتار در نهایت موجبات جدایی مردم از حاکمان را مهیا کرده بود. از نظر زنجانی، ساختار قدرت قطبی در آن دوران اجازه بروز عقاید کارشناسی در عملیات اجرایی کشور را نمی‌داد و در نتیجه تخصیص منابع از ریل حرفه‌ای خود خارج شده بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر