آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۸۸

 • ورودی و خروجی پول‌های دولتی

  دنیای اقتصاد: گزارش دی‌ماه بانک مرکزی از وضعیت بودجه عمومی، رفتار نسبتا آزاد دولت در دارایی‌های مالی را خبر می‌دهد. براساس این گزارش، دولت در واگذاری و تملک دارایی‌های مالی، مقید به بودجه نبوده و بیش از رقم مصوب بودجه، اوراق منتشر کرده است. اما در بخش‌های دیگر ورودی و خروجی پول، دولت دچار یک تنگنا بوده و از رقم مصوب عقب مانده است. دیگر نتایج این گزارش نشان می‌دهد بیشترین تنگنا در خروجی پول‌های دولتی و متعلق به پرداخت‌های عمرانی بوده که نصف رقم مصوب در عمل محقق شده است.
 • دلار، آتش طلا را خاکستر می‌کند

  دنیای اقتصاد: اکثر تحلیلگران و معامله‌گرانی که در آخرین نظرسنجی هفتگی پایگاه اینترنتی «کیتکو» رویکرد خود را ثبت کرده‌اند، به دو عامل بنیادی در پیش‌بینی خود اشاره داشته‌اند. این دو مولفه به‌عنوان عوامل کاهشی برای فلز زرد عمل خواهند کرد.
 • گروه فشار در پایه پولی

  دنیای اقتصاد: به‌روزرسانی تصویر آماری نظام بانکی کشور از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد سرگروه فشار به پایه پولی و انتشار پول پرقدرت اضافه‌برداشت‌های بانک‌ها از حساب بانک مرکزی است. در گزارش بانک مرکزی وضعیت آماری بخش‌های مختلف نظام بانکی و متغیرهای پولی تا دی‌ماه سال‌جاری مشخص شده است. بر مبنای گزارش منتشرشده از سوی بانک مرکزی، حجم نقدینگی در دی‌ماه سال‌جاری به ۱۴۶۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
 • برگزاری همایش شهروندی شرکت بیمه تعاون

  گروه بنگاه‌ها: اولین همایش شهروندی شرکت بیمه تعاون با حضور مدیران ارشد سازمانی و کارکنان شعب سراسر کشور برگزار شد.به گزارش روابط‌عمومی بیمه تعاون، در ابتدای این همایش که به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در محل هتل المپیک تهران و با حضور کارکنان سراسر کشور برگزار شد، محمد ذوالفقاری رئیس هیات‌مدیره ضمن خوشامدگویی و تبریک روز مادر، به ترسیم سیاست‌های شرکت پرداخته و همت همه پرسنل و مدیران را جهت نیل به این اهداف خواستار شدند.در ادامه یونس مظلومی، مدیرعامل شرکت بیمه تعاون اظهار امیدواری کرد که با تلاش همه همکاران در حوزه‌های مختلف فعالیت، شرکت بیمه تعاون در صنعت بیمه به نقطه‌ای از اطمینان و آرامش برای همه بیمه‌گذاران و فعالان جهت همکاری و تعامل برسد.وی افزود: عبور از سقف پرتفوی مصوب سال ۹۶ توسط شرکت و جذب سهم بسیار بالا از پرتفوی بازار در سال آینده، میسر نیست مگر به همت و تلاش تمامی کارکنان و مدیریت و هماهنگی بین واحدهای سازمانی.
 • افتتاح شرکت آرد خوزستان با تسهیلات بانک صنعت و معدن

  گروه بنگاه‌ها: شرکت آرد خوزستان با تامین مالی بانک صنعت و معدن در استان خوزستان به بهره‌برداری رسید و در نتیجه آن برای ۱۳۵ نفر شغل مستقیم ایجاد شد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، برای اجرای طرح یادشده مبلغ ۳ میلیون و ۶۲۰ هزار یورو تسهیلات ارزی توسط این بانک پرداخت شده است.بنا بر این گزارش، صنایع کوچک و متوسط استان خوزستان تاکنون بیش از ۵۵ میلیارد تومان در قالب طرح رونق تولید از بانک صنعت و معدن تسهیلات دریافت کرده‌اند.
 • صعود آمار پرداخت تسهیلات مسکن

  گروه بنگاه‌ها: بانک مسکن در ۱۱ ماهه اول امسال توانست با تامین مالی موثر بخش مسکن و ساختمان، عملکرد صعودی در روند پرداخت تسهیلات ساخت و خرید خانه را ثبت کند.مسعود ایزدی، مدیر امور ارتباطات و بازاریابی بانک مسکن درباره آخرین وضعیت پرداخت انواع تسهیلات توسط این بانک گفت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه، در مجموع ۳۴ هزار و ۶۷۴ فقره تسهیلات ساخت مسکن به متقاضیان و سازندگان در قالب عقد قرار داد مشارکت مدنی پرداخت شده است.براساس این گزارش، ارزش کل تسهیلات اعطایی مشارکت مدنی(تسهیلات ساخت مسکن) در ۱۱ ماهه اول امسال که به سازندگان پرداخت شده است، معادل ۳ هزار و ۸۴۶ میلیارد و ۱۳۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است.ایزدی همچنین درباره حجم پرداخت تسهیلات خرید مسکن نیز گفت: از ابتدای سال ۹۶ تا پایان بهمن‌ماه، تعداد ۱۵۰ هزار و ۸۶۷ فقره تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان پرداخت شده است که ارزش ریالی این تسهیلات نیز رقمی معادل ۷ هزار و ۸۰۶ میلیارد و ۹۶۷ میلیون و۷۰۰ هزار تومان بوده است.
 • ارائه سرویس‌های نوین در خودپردازهای بانک ایران‌زمین

  گروه بنگاه‌ها: به‌منظور تسهیل در ارائه خدمات به مشتریان، قابلیت «خدمات بدون کارت» در خودپردازهای بانک ایران‌زمین ایجاد شد.به گزارش روابط‌عمومی بانک ایران‌زمین، از این پس مشتریان این بانک می‌توانند نسبت به دریافت خدمات خودپردازهای بانک بدون داشتن کارت اقدام کنند.براساس تغییرات و به‌روزرسانی‌های صورت گرفته، سرویس‌های جدیدی با عناوین ذیل روی تمامی دستگاه‌های خودپرداز (ATM) بانک ایران‌زمین فعال شده که از این پس برای عموم مراجعه‌کنندگان قابل‌استفاده است.برداشت وجه بدون کارت، پرداخت اقساط تسهیلات و انتخاب اسکناس دلخواه توسط مشتری، از جمله خدمات بدون کارت خودپرداز بانک ایران‌زمین است.
 • افتتاح باجه خدمات بانکی بانک دی در نیشابور

  گروه بنگاه‌ها: باجه خدمات بانکی بانک دی، جهت رفاه حال مشتریان و ایجاد دسترسی آسان به خدمات بانکی در نیشابور افتتاح شد.به گزارش روابط‌عمومی بانک دی، باجه خدمات بانکی بانک دی با حضور احمد دهنوی مدیرکل پشتیبانی، بهرام فرّهی سرپرست اداره امور شعب، امان‌الله افخمی رئیس شعبه مرکزی مشهد، سعید شیبانی و محمدرضا ستوده، فرماندار و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نیشابور، افتتاح شد.براساس این گزارش، باجه خدمات بانکی بانک دی که قابلیت ارائه تمامی خدمات بانکی ارائه شده در شعب را دارد با هدف تکریم و رفاه حال ارباب رجوع و صرفه‌جویی در وقت و هزینه مشتریان از طریق ایجاد دسترسی آسان به خدمات بانکی و ارتقای سطح کیفی خدمات بانکی، راه‌اندازی شده است.
 • بانک رفاه تا پایان سال جرایم دیرکرد را می‌بخشد

  گروه بنگاه‌ها: باقی‌مانده وجه التزام متعلقه تسهیلات بدهکارانی که نسبت به تسویه تسهیلات و به‌روز‌رسانی اقساط سررسید شده و غیرجاری خود به بانک اقدام کنند، مورد بخشش قرار می‌گیرد.
 • آرایش نقدینگی در اقتصاد ایران

  عباس دادجوی توکلی دانشجوی دکترای اقتصاد
  یکی از دلایل بی‌ثباتی‌های اخیر ارزی در اقتصاد ایران حجم نقدینگی انباشته شده طی سه سال گذشته بوده که مانند فنر فشرده شده خود را آزاد کرده و با کوچک‌ترین نشانی از احتمال کسب سود نامتعارف در بازار ارز، بحران‌ساز شد.
 • جایگزین‌های دلار در معاملات

  رئیس کمیسیون بازار پول اتاق ایران با بیان اینکه توقف ثبت‌سفارش با دلار باید زودتر انجام می‌شد، گفت: استفاده از مکانیزم‌های تسویه چندجانبه یا پیمان‌های پولی می‌تواند جایگزین دلار شود.کوروش پرویزیان در گفت‌وگو با «ایبِنا» با بیان اینکه دلار حتی پس از توافق برجام با توجه به اینکه مربوط به تحریم‌های اولیه بود مستثنی شد، گفت: موضوع U-Turn دلار همیشه مطرح بود و مسائل مربوط به قفل شدن این منابع و مشکلات تبدیل و هزینه‌هایی که برای ذی‌نفعان اتفاق می‌افتد، دغدغه تصمیم‌گیران است و باید راه‌حل‌هایی به‌عنوان جایگزین انتخاب شود.
 • احتیاط در قیمت‌گذاری دلار

  دنیای اقتصاد: روز یکشنبه، قیمت دلار افزایشی را تجربه نکرد تا برای چهارمین روز متوالی در محدوده ۴ هزار و ۴۹۰ تومان نوسان کند. در دومین روز هفته، قیمت دلار بر تابلوی صرافی‌های منتخب ۶ تومان افت را تجربه کرد و به عدد ۴ هزار و ۴۹۳ تومان رسید.بازارساز سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته احتیاط را کنار گذاشته بود و با افزایش ۳۴ تومانی در این ۲روز قیمت دلار را تا ۴ هزار و ۴۹۸ تومان بالا برد.
 • خیز بلند پکن برای بین‌المللی کردن یوآن

  بانک مرکزی چین در پروژه‌ای جدید برای تسریع در بین‌المللی شدن یوآن، دسترسی بازارهای مالی این کشور را به سرمایه‌گذاران خارجی افزایش می‌دهد.
 • افزایش ساعت کار شعب منتخب بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت همزمان با روزهای پایانی سال با افزایش ساعت کار شعب منتخب، خدمات بانکی مورد نیاز را به مشتریان ارائه می‌کند.
 • توزیع اسکناس نو در شعب بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: تعداد ۱۰ شعبه بانک ملت در استان‌های تهران و البرز نسبت به توزیع اسکناس نو به مناسبت عید نوروز اقدام می‌کنند. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، شعب منتخب این بانک از روز ۲۱ تا ۲۶ اسفندماه سال جاری به مدت پنج روز کاری از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۱۲، اسکناس نو در بین متقاضیان توزیع خواهند کرد. براساس این گزارش، شعب مستقل مرکزی، پل تهران‌نو، میدان هفت‌تیر، اسلامبول، دولت‌آباد شهرری، میدان خزانه، خیابان آزادی، سردار جنگل و چهارراه ولیعصر(عج) در استان تهران و شعبه شهر قدس در استان البرز، شعب بانک ملت هستند که برای توزیع اسکناس نو انتخاب شده‌اند.
 • اعلام ساعات کار و فهرست شعب کشیک تعطیلات نوروزی بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران در آستانه فرا رسیدن سال نو و به منظور ارائه حداکثری خدمات بانکی به مشتریان، ساعات کار و فهرست شعب کشیک خود را برای ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی در سراسر کشور اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک با هدف انجام بهتر خدمات بانکی در روزها و ساعات پایانی سال ٩٦ برنامه کاری شعب منتخب و فهرست شعب کشیک تعطیلات نوروزی را اعلام کرد. بنا بر این گزارش، ساعت کار شعب در ایام پایانی سال و اسامی شعب منتخب و شعب فعال نوروزی بانک در سراسر کشور از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی بانک و کانال رسمی تلگرامی بانک قابل دسترسی است.
 • برگزاری دوره بیستم قرعه‌کشی «وین کارت» در بانک سامان

  گروه بنگاه‌ها: دور بیستم از سری سوم قرعه‌کشی «وین کارت» بانک سامان با حضور مدیران ارشد این بانک و ناظران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بانک سامان، مرتضی حسینی‌نژاد، مدیر بازاریابی و توسعه محصول بانک سامان با اشاره قرعه‌کشی «وین کارت» گفت: در این قرعه‌کشی که تنها قرعه‌کشی ماهانه نظام بانکی است، برندگان ۲۵۱ جایزه به ارزش ۵ میلیارد ریال شامل یک جایزه ۵۰۰ میلیون ریالی، ۵۰ جایزه ۵۰ میلیون ریالی و ۲۰۰ جایزه ۱۰ میلیون ریالی مشخص شدند. حسینی‌نژاد با اشاره به اهداف عرضه «وین کارت» گفت: هدف از ارائه وین‌کارت، ترویج استفاده از ابزارهای الکترونیکی به‌جای پول نقد است و در تداوم این هدف، کسب امتیاز با تراکنش‌های مختلفی همچون انجام خرید‌های روزانه با وین‌کارت، خرید شارژ، پرداخت قبض، انتقال وجه داخلی یا از طریق ساتنا و پایا صورت می‌گیرد.
 • امضای تفاهم‌نامه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و مجمع خیرین سلامت

  فاطمه بهادری
  گروه بنگاه‌ها : بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و مجمع خیرین سلامت تهران و شمیرانات روز گذشته تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر