آرشیو روزنامه شماره ۴۲۶۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۶۷

 • کلیشه‌های نوسان در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، یک بار دیگر سیگنال افزایش حواله درهم، بازار ارز داخلی را متاثر کرد. در چهارمین روز هفته، دلار با ۱۰۵ تومان رشد به قیمت ۴ هزار و ۹۱۰ تومان رسید و یورو با ۱۲۰ تومان رشد روی نقطه ۶ هزار و ۱۷۰ تومان آرام گرفت. با این حال، پر‌نوسان‌ترین ارز در بازار روز گذشته پوند انگلیس بود که از مرز روانی ۷ هزار تومانی عبور کرد. روز سه‌شنبه، پوند انگلیس با ۲۱۰ تومان رشد به قیمت ۷ هزار و ۱۱۰ تومان رسید. بخشی از رشد پوند ناشی از تقویت ارزش آن در بازارهای جهانی بود، ولی عامل اصلی ثبت بالاترین قیمت این ارز در بازار، ناشی از هیجانات معامله‌گران و کمبود فروش این ارزها در بازار بود.
 • بی‌تفاوتی خوراکی‌ها به نوسانات ارزی

  دنیای اقتصاد: بررسی گزارش خرده‌فروشی منتشر شده در هفته منتهی به ۲۰ بهمن‌ماه نشان می‌دهد گروه‌های غذایی، اعتنایی به نوسانات دلاری نداشته‌اند و تورم مواد خوراکی در این هفته‌ها، مانند هفته‌های قبل است.
 • دوگانگی وعده زیرساختی ترامپ

  دنیای اقتصاد: ترامپ بالاخره نسخه نهایی برنامه زیرساخت‌ها را به کنگره فرستاد. طرح پیشنهادی رئیس‌جمهوری آمریکا از درخواست تخصیص ۲۰۰ میلیارد دلار بودجه فدرال برای اجرای پروژه ۱۰ ساله زیرساخت‌ها حکایت دارد. در‌صورتی‌که کلیات بودجه سال ۲۰۱۹ آمریکا تصویب شود، زمینه برای اجرای این طرح فراهم خواهد شد. جمهوری‌خواهان آتیه اقتصادی آمریکا را به پشتوانه این طرح با رونق فراوان همراه می‌دانند؛ اما ابهامات، انتقادات و پیش‌بینی‌های متفاوت از نحوه اثرگذاری اجرای این وعده ترامپ بر اقتصاد ایالات‌متحده، سناریو دیگری را شکل داده است. چند مولفه مهم ساختار این سناریو را شکل داده‌اند.
 • رونمایی از چهار محصول بانکی در بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: بانک ملت دیروز با حضور دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل و تعدادی از مدیران ارشد این بانک از چهار محصول بانکداری الکترونیک رونمایی کرد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» سامانه همراه پلاس ملت، صراف الکترونیک، سامانه مدیریت صندوق‌های قرض‌الحسنه محلی و سامانه بانکداری اینترنتی ویژه اشخاص حقیقی صاحب کسب‌وکار چهار محصول بانکی بود که روز گذشته به‌صورت آنلاین رونمایی شد. دکتر محمد بیگدلی در این مراسم طی سخنان کوتاهی گفت: بانک ملت در حوزه بانکداری دیجیتال در بین بانک‌های کشور پیشگام است. به گفته وی، خلق محصولات جدید بانکی در این بانک به‌دلیل شرایط رقابتی موجود در نظام بانکی استمرار خواهد داشت و در آینده محصولات جدیدی به فراخور شرایط بازار، عرضه خواهد شد.
 • اعلام خدمات تخصصی ایران کیش

  گروه بنگاه‌ها: شرکت کارت اعتباری ایران کیش با هدف ارائه خدمات تخصصی درخور شئون صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های کارگزاری بورس، اقدام به ایجاد بسته خدمات پرداخت اینترنت و موبایل با قابلیت‌های ویژه برای این گروه از کسب‌وکار‌ها کرده است. به گزارش روابط عمومی شرکت ایران‌کیش از قابلیت‌ها و امکانات این بسته می‌توان به درگاه پرداخت اینترنتی با قابلیت تسهیم وجوه، مدیریت سه وجهی اطلاعات مجاز کارت‌های پرمراجعه به درگاه پرداخت، سرویس ویژه گزارش استعلام وضعیت تراکنش و مدیریت تراکنش‌های درخواست‌های ابطال شده اشاره کرد.
 • دریافت کارمزد از استعلام اطلاعات مشتریان

  دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی اعلام کرد: بانک‌های خصوصی خواهان بررسی دوباره بخشنامه ممنوعیت دریافت کارمزد استعلام اطلاعات مشتریان از سازمان ثبت احوال هستند.
 • دلایل انتخاب بانک آینده از نگاه مردم

  در سال‌های اخیر بانک‌های متعددی در جذب مشتری موفق بوده‌اند و برخی نیز چندان موفقیتی نداشته‌اند. اینکه چه شاخصه‌هایی سبب موفقیت یک بانک می‌شود سوالی است که خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» به‌دنبال آن رفته است.
 • رشد قابل توجه بیمه سرمد

  گروه بنگاه‌ها: بررسی آخرین آمار موجود در ۱۰ ماه نخست سال‌جاری و نگاهی به عملکرد بیمه سرمد در این دوره تا حد زیادی می‌تواند شمایی کلی از وضعیت یکساله آن را نشان داده و به نوعی پرونده یک دوره مالی آن را نشان دهد.
 • مجوز افزایش سقف برداشت صادر شد

  بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات اعتباری عضو شتاب، مجوز افزایش سقف برداشت نقدی خودپردازها به‌صورت درون بانکی به پنج میلیون ریال در ایام پایانی سال و نوروز را صادر کرد.
 • دبیر جدید هیات خدمات مالی اسلامی

  دکتر بیلو لاوال دانباتا به‌عنوان دبیرکل جدید هیات خدمات مالی اسلامی (IFSB) منصوب شد. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، هیات خدمات مالی اسلامی (IFSB) به‌صورت رسمی انتصاب دکتر بیلو لاوال دانباتا را به‌عنوان دبیرکل جدید آن سازمان اعلام کرد. این انتصاب در سی و یکمین جلسه مورخ ۱۱ دسامبر ۲۰۱۷ در کوالالامپور از طرف اعضا تایید شد. دانباتا جانشین جاسم احمد می‌شود که در آوریل ۲۰۱۷ بازنشسته شد. وی دوره مسوولیت خود را از ۲۹ ژانویه ۲۰۱۸ آغاز خواهد کرد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر