آرشیو روزنامه شماره ۴۲۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۶۸

 • خلوت ارزی، شلوغی کارگشایی

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، برخورد انتظامی با دلالان ارزی، میدان رو‌به‌روی پاساژ افشار و منطقه سبزه میدان را خلوت کرد. با دستگیری معامله‌گران غیررسمی، قیمت در پاساژ افشار محو شد و هیچ خرید و فروشی در این مکان صورت نگرفت. در واقع، روز چهارشنبه معامله امروزی یا فردایی در بازار وجود نداشت.
 • دو نگاه به دستگیری دلالان ارز

  دکتر حمید قنبری
  دستگیری و برخورد قضایی در روز گذشته با کسانی که در بازارهای پاساژ افشار و سبزه میدان به معامله ارز مشغول بودند، با واکنش‌های متعددی در میان صاحب‌نظران مواجه شده است. از یکسو این دیدگاه وجود دارد که اشخاص مزبور با عملیات غیر‌قانونی که انجام داده‌اند موجب اخلال در بازار ارز شده‌اند و عملیات آنها منطبق با برخی عناوین مجرمانه موجود در قوانین و مقررات جزایی کشور است.
 • اقتصاد آمریکا امیدوار شد

  دنیای اقتصاد: شاخص نوسانات VIX به‌عنوان یکی از متهمان ردیف اول ریزش وال‌استریت، تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. این شاخص محبوب‌ترین ابزار معامله‌گران سهام برای بررسی ریسک بازار محسوب می‌شود. دوشنبه هفته گذشته پس از افت شاخص‌ها در وال‌استریت، VIX وارد محدوده غیرطبیعی شد و سیگنال وضعیت قرمز را مخابره کرد.
 • ضرورت هدفمندی مالیاتی

  معاون وزیر اقتصاد با اشاره به دلایل نوسان در بودجه‌های سالانه گفت: معافیت‌های مالیاتی در کنار فرار مالیاتی موجب عدم‌شفافیت و همچنین پایین بودن سهم مالیات در بودجه شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر